Αποτελέσματα Α’ Φάσης Πρωταθλήματος Water Polo Νεανίδων 2019

Παρασκευή 22/3/2019
Η πρεμιέρα της Α’ φάσης του πρωταθλήματος των Νεανίδων πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή (22/3), με τους ομίλους σε Ιλίσια και Θεσσαλονίκη να ανοίγουν την αυλαία.
Το Σάββατο (23/3) συνεχίζεται η δράση με αγώνες σε όλους τους ομίλου, ενώ την Κυριακή (24/3) ολοκληρώνεται η Α’ φάση.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Παρασκευής (22/3):
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
1η αγωνιστική:
ΝΟ Βουλιαγμένης – Ηλυσιακός   17-5
Νηρέας Χαλανδρίου – Πανιώνιος   11-3
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
1η αγωνιστική:
ΠΑΟΚ – ΑΠΣ Οξυγόνο   22-3
Σάββατο 23/3/2019
Το πρωτάθλημα των Νεανίδων συνεχίστηκε το Σάββατο (23/3), με αγώνες σε όλους τους ομίλους της Α’ φάσης, ενώ δύο ολοκληρώθηκε ο Β’ όμιλος Αττικής και ο όμιλος της Θεσσαλονίκης. Την Κυριακή (24/3) ολοκληρώνονται και οι υπόλοιποι όμιλοι της Α’ φάσης.
Στην Β’ προκριματική φάση (21-23 Ιουνίου), ΔΕΝ προκρίνεται μόνο η τελευταία ομάδα κάθε Ομίλου.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου:
 Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
1η αγωνιστική:
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ   10-1
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ   15-5
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
2η αγωνιστική:
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ   14-9
ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ   18-3
3η αγωνιστική:
ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ   10-6
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ   2-18
Τελική Βαθμολογία:
  1. ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ   9
  2. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ   6
  3. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ   3
  4. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ   0
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
1η αγωνιστική:
ΟΦΗ – ΜΙΛΩΝ   8-4
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ   δεν διεξήχθη
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
2η αγωνιστική:
ΠΑΟΚ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ   15-7
3η αγωνιστική:
ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ   2-17
Τελική Βαθμολογία:
  1. ΠΑΟΚ   6
  2. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ   3
  3. ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ   0
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
1η αγωνιστική:
ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ   18-7
ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ   11-11
Κυριακή 24/3/2019
Ολοκληρώθηκε την Κυριακή (24/4), η Α’ φάση του πρωταθλήμαστος των Νεάνιδων, όπου στην επόμενη φάση δεν προκρίθηκε η τελευταία ομάδα από τον κάθε όμιλο.
Οι ομάδες που προκρίθηκαν είναι οι εξής: Ολυμπιακός, ΑΝΟ Γλυφάδας και Εθνικός Πειραιά (Α’ όμιλος Αττικής), Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Βουλιαγμένης και Πανιώνιος (Β’ όμιλος Αττικής), ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ και Μίλων (Γ’ όμιλος Αττικής), ΠΑΟΚ και ΓΣ Ηλιούπολης (όμιλος Θεσσαλονίκης), ΝΕ Πατρών, ΟΥΚ Βόλου και ΝΟ Λάρισας (όμιλος Θεσσαλίας).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της Κυριακής και οι τελικές τους βαθμολογίες:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
2η αγωνιστική:
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ   11-9
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 17-5
3η αγωνιστική:
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ   21-7
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ-ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ   9-8
Βαθμολογία:
  1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ   9
  2. ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ   6
  3. ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ   3
  4. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ   0
Β΄ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
Βαθμολογία:
  1. ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ   9
  2. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ   6
  3. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ   3
  4. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ   0
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
2η αγωνιστική:
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ-ΜΙΛΩΝ   17-6
ΟΦΗ-ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 5-0α.α. (δεν προσήλθε ο Τρίτων Αμαρουσίου)
3η αγωνιστική:
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ-ΟΦΗ   15-8
ΜΙΛΩΝ-ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ   5-0α.α. (δεν προσήλθε ο Τρίτων Αμαρουσίου)
Βαθμολογία:
  1. ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ   9
  2. ΟΦΗ   6
  3. ΜΙΛΩΝ   3
  4. ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ   0
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ:
Βαθμολογία:
  1. ΠΑΟΚ   6
  2. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ   3
  3. ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ   0
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ:
2η αγωνιστική:
ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ-ΙΩΝΙΚΟΣ   18-2
ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ-ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ   1-11
3η αγωνιστική:
ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ-ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ   4-9
ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ-ΙΩΝΙΚΟΣ   15-5
Βαθμολογία:
  1. ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ   9
  2. ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ   6
  3. ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ   1
  4. ΙΩΝΙΚΟΣ   1