Αποτελέσματα Α’ Προκριματικής Φάσης Πρωταθλήματος Water Polo Μίνι Παίδων (γενν. 2007)

Ξεκίνησαν το βράδυ της Παρασκευής (7/2) οι αγώνες της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων στους 8 από τους 12 Ομίλους. Στους υπόλοιπους τέσσερις Ομίλους οι αγώνες θα αρχίσουν το Σάββατο (8/2). Η Α’ φάση θα ολοκληρωθεί την Κυριακή (9/2) οπότε και θα γνωρίζουμε τις ομάδες που θα προκριθούν στην επόμενη (Β΄) φάση.
Σημειώνουμε ότι από την Α’ στη Β’ φάση ΔΕΝ προκρίνονται μόνο οι ομάδες που θα πάρουν την τελευταία θέση της βαθμολογίας σε καθέναν από τους 12 Ομίλους.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της πρεμιέρας την Παρασκευή:
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Φαλήρου):
Νηρέας Γέρακα – Παλαιό Φάληρο 5-11, ΓΣ Ηλιούπολης – Πανιώνιος 4-11.
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Περιστερίου):
ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-25, Εθνικός Πειραιά – ΓΣ Περιστερίου 13-8.
ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):
Τρίτων Αμαρουσίου – Ολυμπιακός 2-19, Μίλων – ΑΕ Κερατσινίου 12-3.
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):
ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 29-2, ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 21-2.
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):
ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 1-30, ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 11-1.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΝΑΟ Κέρκυρας – ΠΑΣ Φοίβος 9-8, Άρης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 24-0.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΕΑΤΕΚ – ΟΦΘ 9-12, ΠΑΟΚ – ΧΑΝΘ 26-1.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Πατρών 5-15, ΝΟ Καλαμάτας – ΠΑΕ Άργης Καλαμάτας 19-3.
Πλήρη δράση είχαμε το Σάββατο (8/2), με αγώνες και στους 12 Ομίλους της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων. Έτσι, κορυφώνονται οι μάχες για την πρόκριση στην επόμενη (Β’) φάση. Οι αγώνες σε όλους τους Ομίλους ολοκληρώνονται την Κυριακή (9/2).
Σημειώνουμε ότι από την Α’ στη Β’ φάση ΔΕΝ προκρίνονται μόνο οι ομάδες που θα πάρουν την τελευταία θέση της βαθμολογίας σε καθέναν από τους 12 Ομίλους.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου και οι μέχρι στιγμής βαθμολογίες:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πεντέλης):
ΝΟ Καλαμακίου – ΑΟ Πετρούπολης 7-7, Νηρέας Χαλανδρίου – Απόλλων Σμύρνης 18-4.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Φαλήρου):
Πανιώνιος – Νηρέας Γέρακα 13-5, Διώνη – ΓΣ Ηλιούπολης 1-14, Παλαιό Φάληρο – Πανιώνιος 9-3, Νηρέας Γέρακα – Διώνη 19-0.
Η Βαθμολογία: 1. Παλαιό Φάληρο 6 (2 αγ.), 2. Πανιώνιος 6 (3 αγ.), 3. ΓΣ Ηλιούπολης 3 (2 αγ.), 4. Νηρέας Γέρακα 3 (3 αγ.), 5. Διώνη 0 (2 αγ.).
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Αλίμου):
ΝΟ Χαλκίδας – Υδραϊκός 2-12, ΑΝΟ Αργυρούπολης – ΑΟ Καστέλας 6-13.
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Περιστερίου):
ΓΣ Περιστερίου – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 12-1, ΝΟ Χίου – Εθνικός Πειραιά 5-12, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΓΣ Περιστερίου 10-9, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΝΟ Χίου 4-17.
Η Βαθμολογία: 1. Εθνικός Πειραιά 6 (2 αγ.), 2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6 (2 αγ.), 3. ΝΟ Χίου 3 (2 αγ.), 4. ΓΣ Περιστερίου 3 (3 αγ.), 5. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0 (3 αγ.).
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):
ΝΟ Βουλιαγμένης – Ηλυσιακός 21-2, ΑΕ Χαϊδαρίου ΣΚ Ροή 5-5.
ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):
ΑΕ Κερατσινίου – Τρίτων Αμαρουσίου 12-5, ΝΕ Λαμίας – Μίλων 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε η ΝΕ Λαμίας που μηδενίζεται στον συγκεκριμένο αγώνα και της αφαιρείται ένας βαθμός), Ολυμπιακός – ΑΕ Κερατσινίου 16-3, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΕ Λαμίας 5-0 χ.α. (δεν κατέβηκε η ΝΕ Λαμίας που μηδενίζεται στον συγκεκριμένο αγώνα και της αφαιρείται ένας βαθμός).
Η Βαθμολογία: 1. Ολυμπιακός 6 (2 αγ.), 2. Μίλων 6 (2 αγ.), 3. ΑΕ Κερατσινίου 3 (3 αγ.), 4. Τρίτων Αμαρουσίου 3 (3 αγ.), 5. ΝΕ Λαμίας -2 (2 αγ.). Σ.Σ.: Η ΝΕ Λαμία έχει δύο μηδενισμούς και της έχουν αφαιρεθεί 2 βαθμοί.
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):
ΟΕΑΝΑΒ – ΝΕ Λάρισας 2-14, Νηρέας Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 2-20, Νίκη Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 0-18, ΝΕ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 25-1.
Η Βαθμολογία: 1. ΝΕ Λάρισας 9 (3 αγ.), 2. ΟΥΚ Βόλου 6 (2 αγ.), 3. ΟΕΑΝΑΒ 3 (3 αγ.), 4. Νηρέας Λαμίας 0 (2 αγ.), 5. Νίκη Βόλου 0 (2 αγ.).
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):
Πλιτς Πλατς – ΟΦΗ 16-4, Παναθηναϊκός – ΝΟ Ρεθύμνου 11-3, ΝΟ Χανίων – Πλιτς Πλατςς 13-2, ΟΦΗ – Παναθηναϊκός 1-22.
Η Βαθμολογία: 1. ΝΟ Χανίων 6 (2 αγ.), 2. Παναθηναϊκός 6 (2 αγ.), 3. ΝΟ Ρεθύμνου 3 (2 αγ.), 4. Πλιτς Πλατς 3 (3 αγ.), 5. ΟΦΗ 0 (3 αγ.).
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΝΑΟ Κέρκυρας 7-12, Πύρρος Ιωαννίνων – Άρης 0-30, ΠΑΣ Φοίβος – ΣΑΠΚ Νεάπολης 14-5, ΝΑΟ Κέρκυρας – Πύρρος Ιωαννίνων 25-4.
Η Βαθμολογία: 1. ΝΑΟ Κέρκυρας 9 (3 αγ.), 2. Άρης 6 (2 αγ.), 3. ΠΑΣ Φοίβος 3 (2 αγ.), 4. Πύρρος Ιωαννίνων 0 (2 αγ.), 5. ΣΑΠΚ Νεάπολης 0 (3 αγ.).
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΧΑΝΘ – ΕΑΤΕΚ 4-11, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΠΑΟΚ 0-5 χ.α. (δεν κατέβηκαν τα Δελφίνια Πτολεμαϊδας που μηδενίζονται στον συγκεκριμένο αγώνα και τους αφαιρείται ένας βαθμός), ΟΦΘ – ΧΑΝΘ 15-4, ΕΑΤΕΚ – Δελφίνιας Πτολεμαίδας 5-0 χ.α. (δεν κατέβηκαν τα Δελφίνια Πτολεμαϊδας που μηδενίζονται στον συγκεκριμένο αγώνα και τους αφαιρείται ένας βαθμός).
Η Βαθμολογία 1. ΠΑΟΚ 6 (2 αγ.), 2. ΟΦΘ 6 (2 αγ.), 3. ΕΑΤΕΚ 6 (3 αγ.), 4. ΧΑΝΘ 0 (3 αγ.), 5. Δελφίνια Πτολεμαϊδας -2 (2 αγ.). Σ.Σ.: Τα Δελφίνια Πτολεμαϊδας έχουν δύο μηδενισμούς και τους έχουν αφαιρεθεί 2 βαθμοί.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
Άργης Καλαμάτας – ΝΟ Ναυπλίου 3-15, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 10-6, ΝΟ Πατρών – Άργης Καλαμάτας 24-1, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΕ Πατρών 8-12.
Η Βαθμολογία: 1. ΝΟ Πατρών 6 (2 αγ.), 2. ΝΕ Πατρών 6 (2 αγ.), 3. ΝΟ Καλαμάτας 3 (2 αγ.), 4. ΝΟ Ναυπλίου 3 (3 αγ.), 5. Άργης Καλαμάτας 0 (3 αγ.).
ΟΜΙΛΟΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ (Κολυμβητήριο Ορεστιάδας):
ΝΟ Καβάλας Αργοναύτες – Ποσειδών Ορεστιάδας 19-10, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Πανσερραϊκός 0-5 χ.α. (δεν κατέβηκε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης που μηδενίζεται στον συγκεκριμένο αγώνα και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΝΟ Καβάλας Αργοναύτες – Πανσερραϊκός 11-11, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ποσειδών Ορεστιάδας 0-5 χ.α. (δεν κατέβηκε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης που μηδενίζεται στον συγκεκριμένο αγώνα και του αφαιρείται ένας βαθμός).
Η Βαθμολογία (2 αγ.): 1. ΝΟ Καβάλας Αργοναύτες 4, 2. Πανσερραϊκός 4, 3. Ποσειδών Ορεστιάδας 3, 4. Εθνικός Αλεξανδρούπολης -2. Σ.Σ.: Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης έχει δύο μηδενισμούς και του έχουν αφιρεθεί 2 βαθμοί.
Ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (9/2) οι αγώνες και στους 12 Ομίλους της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων και αναδείχθηκαν έτσι οι 44 ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση (3-5/4).
Είναι οι: Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Καλαμακίου, ΑΟ Πετρούπολης (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Παλαιό Φάληρο, Πανιώνιος, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης (από Β’ Αττικής), Υδραϊκός, ΑΟ Καστέλας, ΝΟ Αργυρούπολης (από Γ’ Αττικής), Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Χίου (από Δ’ Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΣΚ Ροή (από Ε’ Αττικής), Ολυμπιακός, Μίλων, ΑΕ Κερατσινίου, Τρίτων Αμαρουσίου (από ΣΤ’ Αττικής), ΝΕ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, ΟΕΑΝΑΒ, Νηρέας Λαμίας (από Όμιλο Βόλου), ΝΟ Χανίων, Πλιτς Πλατς, Παναθηναϊκός, ΝΟ Ρεθύμνου (από Όμιλο Κρήτης), Άρης, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΠΑΣ Φοίβος, ΣΑΠΚ Νεάπολης (από Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, ΟΦΘ, ΕΑΤΕΚ, ΧΑΝΘ (από Β’ Θεσσαλονίκης), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Καλαμάτας (από Όμιλο Πάτρας), Πανσερραϊκός, ΝΟ Καβάλας Αργοναύτες, Ποσειδών Ορεστιάδας (από Όμιλο Ορεστιάδας).
Θυμίζουμε ότι από την Α’ στη Β’ φάση ΔΕΝ προκρίθηκαν μόνο οι ομάδες που πήραν την τελευταία θέση σε καθέναν από τους 12 Ομίλους.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πεντέλης):
ΝΟ Καλαμακίου – Απόλλων Σμύρνης 10-5, Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΟ Πετρούπολης 16-0, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Καλαμακίου 15-3, ΑΟ Πετρούπολης – Απόλλων Σμύρνης 5-3.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Νηρέας Χαλανδρίου 9
2. ΝΟ Καλαμακίου 4
3. ΑΟ Πετρούπολης 4
…………………………….
4. Απόλλων Σμύρνης 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Φαλήρου):
Διώνη – Παλαιό Φάληρο 2-23, ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Γέρακα 1-8, Πανιώνιος – Διώνη 10-3, Παλαιό Φάληρο – ΓΣ Ηλιούπολης 16-1.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Παλαιό Φάληρο 12
2. Πανιώνιος 9
3. Νηρέας Γέρακα 6
4. ΓΣ Ηλιούπολης 3
……………………………
5. Διώνη 0
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Αλίμου):
ΝΟ Χαλκίδας – ΑΟ Καστέλας 3-17, ΑΝΟ Αργυρούπολης – Υδραϊκός 8-9, ΑΝΟ Αργυρούπολης – ΝΟ Χαλκίδας 11-7, Υδραϊκός – ΑΟ Καστέλας 14-4.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Υδραϊκός 9
2. ΑΟ Καστέλας 6
3. ΑΝΟ Αργυρούπολης 3
……………………………..
ΝΟ Χαλκίδας 0
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Περιστερίου):
ΝΟ Χίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-11, Εθνικός Πειραιά – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 23-3, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Χίου 15-6, ΑΝΟ Γλυφάδας – Εθνικός Πειραιά 6-10.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Εθνικός Πειραιά 12
2. ΑΝΟ Γλυφάδας 9
3. ΓΣ Περιστερίου 6
4. ΝΟ Χίου 3
…………………………….
5. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):
ΝΟ Βουλιαγμένης – ΣΚ Ροή 10-8, ΑΕ Χαϊδαρίου – Ηλυσιακός 14-3, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-4, Ηλυσιακός – ΣΚ Ροή 4-13.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
2. ΑΕ Χαϊδαρίου 4
3. ΣΚ Ροή 4
……………………………
4. Ηλυσιακός 0
ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):
Μίλων – Τρίτων Αμαρουσίου 10-2, Ολυμπιακός – Μίλων 20-1. Η ΝΕ Λαμίας δεν εμφανίστηκε καθόλου στους αγώνες.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Ολυμπιακός 9
2. Μίλων 6
3. ΑΕ Κερατσινίου 3
4. Τρίτων Αμαρουσίου 0
……………………………..
ΝΕ Λαμίας
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):
Νηρέας Λαμίας – Νίκη Βόλου 17-5, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λάρισας 9-12, ΟΕΑΝΑΒ – Νηρέας Λαμίας 16-3, Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 1-28.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΕ Λάρισας 12
2. ΟΥΚ Βόλου 9
3. ΟΕΑΝΑΒ 6
4. Νηρέας Λαμίας 3
…………………………
5. Νίκη Βόλου 0
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):
Παναθηναϊκός – ΝΟ Χανίων 5-8, ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 18-5, Πλιτς Πλατς – Παναθηναϊκός 13-0, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 11-4.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Χανίων 12
2. Πλιτς Πλατς 6
3. Παναθηναϊκός 6
4. ΝΟ Ρεθύμνου 6
…………………………..
5. ΟΦΗ 0
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
Πύρρος Ιωαννίνων – ΠΑΣ Φοίβος 6-16, Άρης – ΝΑΟ Κέρκυρας 19-1, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Πύρρος Ιωαννίνων 17-6, ΠΑΣ Φοίβος – Άρης 1-19.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Άρης 12
2. ΝΑΟ Κέρκυρας 9
3. ΠΑΣ Φοίβος 6
4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 3
………………………….
5. Πύρρος Ιωαννίνων 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 24-7, ΟΦΘ – ΠΑΟΚ 1-15. Τα Δελφίνια Πτολεμαϊδας δεν εμφανίστηκαν καθόλου στους αγώνες.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΟΚ 9
2. ΟΦΘ 6
3. ΕΑΤΕΚ 3
4. ΧΑΝΘ 0
………………..
Δελφίνια Πτολεμαϊδας
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 4-21, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Ναυπλίου 5-5, Άργης Καλαμάτας – ΝΕ Πατρών 3-10, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 15-2.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Πατρών 12
2. ΝΕ Πατρών 9
3. ΝΟ Ναυπλίου 4
4. ΝΟ Καλαμάτας 4
……………………….
5. Άργης Καλαμάτας 0
ΟΜΙΛΟΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ (Κολυμβητήριο Ορεστιάδας):
Ποσειδών Ορεστιάδας – Πανσερραϊκός 1-17. Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης δεν εμφανίστηκε καθόλου στους αγώνες.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Πανσερραϊκός 4
2. ΝΟ Καβάλας Αργοναύτες 4
3. Ποσειδών Ορεστιάδας 0
…………………………………….
Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα διεξαχθεί 3-5/4. Η κλήρωση της Β΄φάσης θα γίνει την Τετάρτη 19/3 στις 12.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.