Αποτελέσματα Β’ Φάσης Πρωταθλήματος Water Polo Εφήβων 2021-22

Αγώνες σε τρεις από τους δέκα Ομίλους της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων (Κ17) έγιναν το περασμένο τριήμερο, ως πρόγευση για το “κύριο πιάτο” που είναι προγραμματισμένο να γίνει από την προσεχή Δευτέρα (27/12) έως και την Πέμπτη (30/12).
Συγκεκριμένα διεξήχθησαν οι τρεις πρώτες αγωνιστικές στους Ομίλους Α’ Αττικής και Ε’ Αττικής και οι δύο πρώτες στον Β’ Όμιλο Αττικής.
Αναλυτικά τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Χαλανδρίου, Ν. Σμύρνης):
Νηρέας Χαλανδρίου – ΣΚ Ροή 6-9, Πανιώνιος – Απόλλων Σμύρνης 16-6, Απόλλων Σμύρνης – Νηρέας Χαλανδρίου 8-17, ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος 13-6, ΣΚ Ροή -Απόλλων Σμύρνης 15-4, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 7-18.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νίκαιας):
Ιωνικός – Νηρέας Γέρακα 10-4, ΓΣ Ηλιούπολης – Άρης Νίκαιας 26-3, Άρης Νίκαιας – Ιωνικός 7-22, Ολυμπιακός – ΓΣ Ηλιούπουλης 11-5.
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Αλίμου):
ΝΟ Καλαμακίου – Ηλυσιακός 6-16, ΓΣ Περιστερίου – ΑΟ Πετρούπολης 14-2, ΑΟ Πετρούπολης – ΝΟ Καλαμακίου 10-8, Υδραϊκός – ΓΣ Περιστερίου 13-10, Ηλυσιακός – ΑΟ Πετρούπολης 7-6, ΝΟ Καλαμακίου – Υδραϊκός 1-22.
Ολοκληρώθηκαν την Πέμπτη (30/12) το βράδυ οι αγώνες στους οκτώ από τους δέκα Ομίλους της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων (Κ17) και αναδείχθηκαν οι ομάδες που προκρίνονται στη Γ’ φάση (21-23/1/2022). Εκκρεμούν κάποιοι αγώνες που αναβλήθηκαν στον Δ’ και Ε’ Όμιλο Αττικής και θα γίνουν σε νέες ημερομηνίες τις οποίες θα ορίσει η ΚΟΕ, ώστε να συμπληρωθεί και το παζλ των προκρίσεων. Σημειώνουμε ότι προκρίνονται από τη Β’ στη Γ’ φάση οι τρεις πρώτες στη βαθμολογία από τους Ομίλους των πέντε ομάδων και οι δύο πρώτες από τους υπολοίπους Ομίλους.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα στους αγώνες που έγιναν αυτό το τριήμερο σε όλους τους Ομίλους και οι βαθμολογίες με τις προκρίσεις:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Χαλανδρίου, Ν. Σμύρνης)
ΝΟ Βουλιαγμένης – ΣΚ Ροή 20-8, Πανιώνιος – Νηρέας Χαλανδρίου 18-3, Απόλλων Σμύρνης – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-17, ΣΚ Ροή – Πανιώνιος 6-12.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
2. Πανιώνιος 9
3. ΣΚ Ροή 6
……………………………….
4. Νηρέας Χαλανδρίου 3
5. Απόλλων Σμύρνης 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νίκαιας):
Νηρέας Γέρακα – Άρης Νίκαιας 18-5, Ιωνικός – Ολυμπιακός 4-13, Ολυμπιακός – Νηρέας Γέρακα 17-6, ΓΣ Ηλιούπολης – Ιωνικός 13-4, Άρης Νίκαιας – Ολυμπιακός 4-24, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 8-13.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Ολυμπιακός 12
2. ΓΣ Ηλιούπολης 9
3. Ιωνικός 6
……………………….
4. Νηρέας Γέρακα 3
5. Άρης Νίκαιας 0
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Φαλήρου):
Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Χίου 24-2, Εθνικός Πειραιά – ΑΟ Καστέλλας 19-3, Παλαιό Φάληρο – ΑΟ Καστέλλας 21-3, ΝΟ Χίου – Εθνικός Πειραιά 9-10, ΑΟ Καστέλλας – ΝΟ Χίου 8-15, Εθνικός Πειραιά – Παλαιό Φάληρο 2-16.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Παλαιό Φάληρο 9
2. Εθνικός Πειραιά 6
…………………………..
3. ΝΟ Χίου 3
4. ΑΟ Καστέλλας 0
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):
Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου 4-17, Παναθηναϊκός – ΑΕ Χαϊδαρίου 12-7, Μιλων – Παναθηναϊκός 1-15. Αναβλήθηκαν οι αγώνες Παναθηναϊκός – ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΝΟ Γλυφάδας – Μίλων και ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΝΟ Γλυφάδας.
Η Βαθμολογία: 1. Παναθηναϊκός 6 (2 αγ.), 2. ΑΕ Χαϊδαρίου 3 (2 αγ.), 3. Μίλων 0 (2 αγ.), 4. ΑΝΟ Γλυφάδας 0 (0 αγ.).
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Αλίμου):
ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Καλαμακίου 17-3, Ηλυσιακός – ΓΣ Περιστερίου 4-13. Αναβλήθηκαν οι αγώνες: Υδραϊκός – Ηλυσιακός και ΑΟ Πετρούπολης – Υδραϊκός.
Η Βαθμολογία: 1. ΓΣ Περιστερίου 9 (4 αγ.), 2. Υδραϊκός 6 (2 αγ.), 3. Ηλυσιακός 6 (3 αγ.), 4. ΑΟ Πετρούπολης 3 (3 αγ.), 5. ΝΟ Καλαμακίου 0 (4 αγ.).
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 17-7, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΕ Πατρών 12-4, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Πατρών 5-22.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Πατρών 6
2. ΝΟ Ναυπλίου 3
……………………….
3. ΝΕ Πατρών 0
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):
ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 23-1, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 5-22, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 9-16.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΟΥΚ Βόλου 6
2. ΝΟ Λάρισας 3
……………………..
3. ΟΕΑΝΑΒ 0
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):
ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 13-5, ΝΟ Ρεθύμνου – Ακαδημία Ηρακλείου 13-2, ΝΟ Χανίων – Ακαδημία Ηρακλείου 21-2, ΟΦΗ – ΝΟ Ρεθύμνου 10-9, Ακαδημία Ηρακλείου – ΟΦΗ 2-15, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 3-18.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Χανίων 9
2. ΟΦΗ 6
………………………..
3. ΝΟ Ρεθύμνου 3
4. Ακαδημία Ηρακλείου 0
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):
ΟΦΘ – Άρης 8-8, Ποσειδών Ορεστιάδας – ΚΕ Κοζάνης 16-8, ΟΦΘ – ΚΕ Κοζάνης 18-3, Άρης – Ποσειδών Ορεστιάδας 28-4, Ποσειδών Ορεστιάδας – ΟΦΘ 9-20, ΚΕ Κοζάνης – Άρης 1-25.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Άρης 7
2. ΟΦΘ 7
……………………………..
3. Ποσειδών Ορεστιάδας 3
4. ΚΕ Κοζάνης 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΠΑΟΚ – ΟΘΑ Καβάλας 24-2, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΠΑΣ Φοίβος 7-10, ΟΘΑ Καβάλας – ΝΑΟ Κέρκυρας 5-14, ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Φοίβος 19-4, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΠΑΟΚ 2-20, ΠΑΣ Φοίβος – ΟΘΑ Καβάλας 19-5.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΟΚ 9
2. ΠΑΣ Φοίβος 6
……………………
3. ΝΑΟ Κέρκυρας 3
4. ΟΘΑ Καβάλας 0
Έγιναν το περασμένο τριήμερο οι αγώνες που εκκρεμούσαν στον Δ’ Όμιλο Αττικής και στον Ε’ Όμιλο Αττικής της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων (Κ17) κι έτσι συμπληρώθηκε το παζλ των προκρίσεων στη Γ’ φάση της διοργάνωσης, ενώ διαμορφώθηκε οριστικά η κλήρωση των ομίλων και η Ειδική Προκήρυξη της Γ΄φάσης (που θα γίνει 21-23/1).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα στους εξ αναβολής αγώνες και οι τελικές βαθμολογίες στους συγκεκριμένους δύο ομίλους:
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ:
Παναθηναϊκός – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – Μίλων 22-1, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-14.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Παναθηναϊκός 9
2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6
…………………………..
3. ΑΕ Χαϊδαρίου 3
4. Μίλων 0
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ:
ΑΟ Πετρούπολης – Υδραϊκός 1-25, Υδραϊκός – Ηλυσιακός 11-2.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Υδραϊκός 12
2. ΓΣ Περιστερίου 9
3. Ηλυσιακός 6
………………………….
4. ΑΟ Πετρούπολης 3
5. Ηλυσιακός 0
Συντάκτης: Δημήτρης Δεβές