Αποτελέσματα Β’ Φάσης Πρωταθλήματος Water Polo Νεανίδων 2019

Η Β’ φάση στο Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Νεανίδων ξεκίνησε την Παρασκευή (21/6), με την 1η αγωνιστική στον όμιλο του Βόλου και της Νέας Σμύρνης, ενώ το Σάββατο (22/6) αρχίζει και η δράση στον όμιλο του Ηρακλείου.
Στην Τελική φάση (26-28 Ιουλίου) ΔΕΝ προκρίνονται οι ομάδες που θα καταλάβουν την τελευταία θέση των Ομίλων τους.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Παρασκευής (21/6):
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ
1η αγωνιστική:
ΠΑΟΚ – ΟΥΚ Βόλου   10-11
ΝΕ Πατρών – ΝΟ Λάρισας   17-6
ΟΜΙΛΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
1η αγωνιστική:
Πανιώνιος – Ολυμπιακός   13-11
ΑΝΟ Γλυφάδας – Νηρέας Χαλανδρίου   8-15
Η Β’ φάση στο Πρωτάθλημα Νεανίδων συνεχίστηκε το Σάββατο (22/6) με έντονη δραστηριότητα στους ομίλους, όπου ολοκληρώθηκε ο όμιλος του Βόλου.
Θυμίζουμε ότι στην Τελική φάση (26-28 Ιουλίου) ΔΕΝ προκρίνονται οι ομάδες που θα καταλάβουν την τελευταία θέση των Ομίλων τους. Έως τώρα το εισιτήριο έχουν πάρει η ΝΕ Πατρών, ο ΟΥΚ Βόλου και ο ΠΑΟΚ (όμιλος Βόλου).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου (22/6):
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ
2η αγωνιστική
ΠΑΟΚ – ΝΟ Λάρισας   17-6
ΝΕ Πατρών – ΟΥΚ Βόλου   14-4
3η αγωνιστικη
ΝΕ Πατρών – ΠΑΟΚ   13-10
ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας   7-4
Τελική βαθμολογία 
  1. ΝΕ Πατρών   9
  2. ΟΥΚ Βόλου   6
  3. ΠΑΟΚ   3
  4. ΝΟ Λάρισας   0
ΟΜΙΛΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
2η αγωνιστική
Νηρέας Χαλανδρίου – Πανιώνιος   17-10
ΓΣ Ηλιούπολης – ΑΝΟ Γλυφάδας   4-21
3η αγωνιστική
Ολυμπιακός – Νηρέας Χαλανδρίου   3-14
Πανιώνιος – ΓΣ Ηλιούπολης   26-9
ΟΜΙΛΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
1η αγωνιστική
ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Βουλιαγμένης   8-11
ΟΦΗ – Εθνικός Πειραιά   3-21
2η αγωνιστική
ΝΟ Ρεθύμνου – Εθνικός Πειραιά   11-4
ΟΦΗ – ΝΟ Βουλιαγμένης   6-19
Ολοκληρώθηκε την Κυριακή (23/6) η Β’ φάση στο πρωτάθλημα Νεανίδων, με το εισιτήριο για την Τελική φάση να παίρνουν 13 ομάδες.
Θυμίζουμε ότι στην Τελική φάση (26-28 Ιουλίου) ΔΕΝ προκρίνονται οι ομάδες που θα καταλάβουν την τελευταία θέση των Ομίλων τους. Τα 13 εισιτήρια πήραν οι εξής: ΝΕ Πατρών, ΟΥΚ Βόλου, ΠΑΟΚ (όμιλος Βόλου), Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, Ολυμπιακός (όμιλος Ν. Σμύρνης), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Ρεθύμνου, Εθνικός Πειραιά (όμιλος Ηρακλείου).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες:
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ
Τελική βαθμολογία 
  1. ΝΕ Πατρών   9
  2. ΟΥΚ Βόλου   6
  3. ΠΑΟΚ   3
  4. ΝΟ Λάρισας   0
ΟΜΙΛΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
4η αγωνιστική:
ΑΝΟ Γλυφάδας – Πανιώνιος   17-14
ΓΣ Ηλιούπολης – Ολυμπιακός   4-22
5η αγωνιστική:
Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Ηλιούπολης   23-3
Ολυμπιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας   12-11
Τελική βαθμολογία:
  1. Νηρέας Χαλανδρίου 12
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6
  3. Πανιώνιος 6
  4. Ολυμπιακός 6
  5. ΓΣ Ηλιούπολης 0
ΟΜΙΛΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
3η αγωνιστική:
ΟΦΗ – ΝΟ Ρεθύμνου   11-17
ΝΟ Βουλιαγμένης – Εθνικός Πειραιά   15-5
Τελική βαθμολογία:
  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
  2. ΝΟ Ρεθύμνου 6
  3. Εθνικός Πειραιά 3
  4. ΟΦΗ 0