Αποτελέσματα Β’ Προκριματικής Φάσης Παιδικού πρωταθλήματος Water Polo (γενν. 2005) 2020

Η Β’ Φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων άνοιξε την αυλαία της, την Πέμπτη (16/7), με τη διεξαγωγή ενός αγώνα στον Γ’ όμιλος Αττικής.

Τα παιχνίδια στους υπόλοιπους τέσσερις ομίλους ξεκινούν την Παρασκευή (17/7) και ολοκληρώνονται την Κυριακή (19/7).

Στην Τελική Φάση του πρωταθλήματος (7-9 Αυγούστου) προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο.

Στο μοναδικό παιχνίδι της ημέρας, ο Υδραϊκός επικράτησε της ΑΕ Χαϊδαρίου με 13-7, στο κολυμβητήριο του Χαϊδαρίου, για τον Γ’ όμιλο Αττικής.

Αναλυτικά οι πέντε όμιλοι της Β’ φάσης:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Νέας Σμύρνης): ΝΟ Ρεθύμνου, Παναθηναϊκός, Πανιώνιος, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικά Γέρακα, Ηλιούπολης, Νέας Σμύρνης) : ΝΟ Χανίων, ΓΣ Ηλιούπολης, Νηρέας Γέρακα, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικά Χαϊδαρίου, Αλίμου): ΝΟ Χίου, Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΣΚ Ροή, Υδραϊκός

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Ποσειδώνιο): ΚΕ Κοζάνης, ΠΑΣ Φοίβος, ΟΥΚ Βόλου, Άρης Θεσσαλονίκης, ΠΑΟΚ

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (“Αντώνης Πεπανός”):ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Λάρισας, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Ναυπλίου

Το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης των Παίδων συνεχίστηκε την Παρασκευή (17/7), καθώς πραγματοποιήθηκαν αγώνες και στους πέντε ομίλους της Β’ φάσης.

Οι αγώνες της Β’ φάσης ολοκληρώνονται την Κυριακή (19/7), ενώ στην Τελική Φάση του πρωταθλήματος (7-9 Αυγούστου) προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Παρασκευής (17/7):

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ:

1η αγωνιστική:

Πανιώνιος – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου   7-7

ΝΟ Ρεθύμνου – Παναθηναϊκός   9-13

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

1η αγωνιστική:

Νηρέας Γέρακα – Νηρέας Χαλανδρίου   10-3

ΓΣ Ηλιούπολης – ΑΝΟ Γλυφάδας   9-8

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

1η αγωνιστική:

ΑΕ Χαϊδαρίου – ΣΚ Ροή   7-7

Ολυμπιακός – Υδραϊκός   14-7

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

1η αγωνιστική:

ΟΥΚ Βόλου – Άρης   14-7

ΠΑΣ Φοίβος – ΠΑΟΚ   3-16

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ

1η αγωνιστική:

ΝΑΟ Κέρκυρας – ΝΟ Βουλιαγμένης   5-18

ΝΟ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου   13-2

Η Β’ Φάση στο πρωτάθλημα των Παίδων συνεχίστηκε το Σάββατο (18/7), με έντονη αγωνιστική δραστηριότητα σε όλους τους ομίλους, ενώ ο Παναθηναϊκός και ο Πανιώνιος είναι οι δύο πρώτες ομάδες που πήραν το εισιτήριο για την Τελική Φάση του πρωταθλήματος.

Θυμίζουμε ότι στην Τελική Φάση του πρωταθλήματος (7-9 Αυγούστου) προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου (18/7):

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

2η αγωνιστική:

Πανιώνιος – ΝΟ Ρεθύμνου   6-5

ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – Παναθηναϊκός   1-13

3η αγωνιστική:

ΝΟ Ρεθύμνου – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου   4-11

Παναθηναϊκός – Πανιώνιος   11-3

Τελική Βαθμολογία:

  1. Παναθηναϊκός 9

  2. Πανιώνιος 4

  3. ΑΟ Παλαιού Φαλήρου 4

  4. ΝΟ Ρεθύμνου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

2η αγωνιστική:

ΑΝΟ Γλυφάδας – Νηρέας Γέρακα   4-18

ΝΟ Χανίων – ΓΣ Ηλιούπολης   23-6

3η αγωνιστική:

Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΝΟ Γλυφάδας   8-17

Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Χανίων   8-20

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

2η αγωνιστική:

ΝΟ Χίου – Ολυμπιακός   4-16

3η αγωνιστική:

ΣΚ Ροή – Υδραϊκός   4-15

ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Χίου   5-8

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

2η αγωνιστική:

ΠΑΟΚ – ΟΥΚ Βόλου   19-8

ΚΕ Κοζάνης – ΠΑΣ Φοίβος   4-21

3η αγωνιστική:

Άρης – ΠΑΟΚ   5-23

ΟΥΚ Βόλου – ΚΕ Κοζάνης   21-1

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ

2η αγωνιστική:

ΝΟ Ναυπλίου – ΝΑΟ Κέρκυρας   7-4

ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Πατρών   6-17

3η αγωνιστική:

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Ναυπλίου   10-5

ΝΑΟ Κέρκυρας – ΝΟ Λάρισας   8-7

Ολοκληρώθηκε η Β’ Φάση στο πρωτάθλημα των Παίδων, την Κυριακή (19/8), συμπληρώνοντας το παζλ της Τελικής Φάσης (7-9 Αυγούστου).

Οι ομάδες που πήραν το εισιτήριο είναι οι κάτωθι: Παναθηναϊκός, Πανιώνιος (Α’ όμιλος Αττικής), ΝΟ Χανίων, Νηρέας Γέρακα (Β’ όμιλος Αττικής), Ολυμπιακός, Υδραϊκός (Γ’ όμιλος Αττικής), ΠΑΟΚ, ΟΥΚ Βόλου (Όμιλος Θεσσαλονίκης), ΝΟ Πατρών και ΝΟ Βουλιαγμένης (Όμιλος Πάτρας).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής (19/7) και οι τελικές βαθμολογίες: 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Τελική Βαθμολογία:

  1. Παναθηναϊκός   9 (37-13)

  2. Πανιώνιος   4 (16-23)

  3. ΑΟ Παλαιού Φαλήρου   4 (18-24)

  4. ΝΟ Ρεθύμνου   0 (18-30)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

4η αγωνιστική:

ΝΟ Χανίων – Νηρέας Χαλανδρίου   24-3

ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Γέρακα   4-12

5η αγωνιστική:

ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χανίων   7-18

Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Ηλιούπολης   7-16

Τελική Βαθμολογία:

  1. ΝΟ Χανίων   12 (85-24)

  2. Νηρέας Γέρακα   9 (48-31)

  3. ΓΣ Ηλιούπολης   6 (35-50)

  4. ΑΝΟ Γλυφάδας   3 (36-53)

  5. Νηρέας Χαλανδρίου   0 (21-58)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

4η αγωνιστική:

ΝΟ Χίου – ΣΚ Ροή   7-8

Ολυμπιακός – ΑΕ Χαϊδαρίου   17-10

5η αγωνιστική:

Υδραϊκός – ΝΟ Χίου   14-5

ΣΚ Ροή – Ολυμπιακός   4-9

Τελική Βαθμολογία:

  1. Ολυμπιακός   12 (56-25)

  2. Υδραϊκός   9 (51-30)

  3. ΣΚ Ροή   4 (23-38)

  4. ΝΟ Χίου   3 (24-43)

  5. ΑΕ Χαϊδαρίου   1 (29-45)

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

4η αγωνιστική:

ΚΕ Κοζάνης – Άρης   6-20

ΠΑΣ Φοίβος – ΟΥΚ Βόλου   5-10

5η αγωνιστική:

ΠΑΟΚ – ΚΕ Κοζάνης   13-6

Άρης – ΠΑΣ Φοίβος   7-8

Τελική Βαθμολογία:

  1. ΠΑΟΚ   12 (71-22)

  2. ΟΥΚ Βόλου   9 (53-32)

  3. ΠΑΣ Φοίβος   6 (37-37)

  4. Άρης   3 (39-51)

  5. ΚΕ Κοζάνης   0 (17-75)

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ

4η αγωνιστική:

ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Βουλιαγμένης   1-15

ΝΟ Πατρών – ΝΑΟ Κέρκυρας   16-2

5η αγωνιστική:

ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Λάρισας   11-10

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Πατρών   6-13

Τελική Βαθμολογία:

  1. ΝΟ Πατρών   12 (59-16)

  2. ΝΟ Βουλιαγμένης   9 (49-24)

  3. ΝΟ Ναυπλίου   6 (25-27)

  4. ΝΑΟ Κέρκυρας   3 (19-48)

  5. ΝΟ Λάρισας   0 (24-51)