Αποτελέσματα Β’ Προκριματικής Φάσης Πρωταθλήματος Water Polo Νεανίδων (γενν. 2003)

Την Παρασκευή (3/7) πραγματοποιήθηκε η πρεμιέρα της Β’ φάσης στο πρωτάθλημα των Νεανίδων στον Ά όμιλο, με τη διεξαγωγή ενός αγώνα.

Θυμίζουμε ότι στην Τελική Φάση (31/7-2/8) προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο.

Αναλυτικά το αποτέλεσμα της Παρασκευής (3/7):

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 

1η αγωνιστική: 

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας   13-6

Πλήρης δράση στους ομίλους των Νεανίδων

Πλήρης αγωνιστική δράση υπήρξε το Σάββατο (4/7) και στους τέσσερις ομίλους της Β’ φάσης, στο πρωτάθλημα των Νεανίδων, με τη διεξαγωγή της πρώτης αγωνιστικής σε δύο ομίλους και της δεύτερης στους άλλους δύο.

Οι αγώνες ολοκληρώνονται την Κυριακή (5/7) και στην Τελική Φάση (31/7-2/8) προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου (4/7):

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

2η αγωνιστική:

Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΝΟ Γλυφάδας   17-7

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

1η αγωνιστική:

Πανιώνιος – Ολυμπιακός   2-13

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ

1η αγωνιστική:

ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου   4-15

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ

1η αγωνιστική:

ΟΥΚ Βόλου – Εθνικός Πειραιά   6-17

2η αγωνιστική:

ΠΑΟΚ – Εθνικός Πειραιά   5-15

Η Β’ φάση στο πρωτάθλημα των Νεανίδων ολοκληρώθηκε την Κυριακή (5/7), με το εισιτήριο για την Τελική φάση της διοργάνωσης (31/7-2/8) να παίρνουν οκτώ ομάδες.

Οι 2 πρώτες ομάδες που προκρίθηκαν από κάθε όμιλο είναι οι εξής: Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Βουλιαγμένης (Α’ όμιλος Αττικής), Ολυμπιακός, ΝΕ Πατρών (Β’ όμιλος Αττικής), ΝΟ Ρεθύμνου, ΓΣ Περιστερίου (Όμιλος Κρήτης), Εθνικός Πειραιά, ΠΑΟΚ (Όμιλος Βόλου).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής (5/7) και οι βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

3η αγωνιστική:

Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Βουλιαγμένης   11-8

Βαθμολογία:

  1. Νηρέας Χαλανδρίου   6 (28-15)

  2. ΝΟ Βουλιαγμένης   3 (21-17)

  3. ΑΝΟ Γλυφάδας   0 (13-30)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

2η αγωνιστική:

ΝΕ Πατρών – Ολυμπιακός 6-17

3η αγωνιστική:

ΝΕ Πατρών – Πανιώνιος   9-8

Βαθμολογία:

  1. Ολυμπιακός   6 (30-8)

  2. ΝΕ Πατρών   3 (15-25)

  3. Πανιώνιος   0 (10-22)

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ

2η αγωνιστική:

ΝΟ Ρεθύμνου – ΓΣ Περιστερίου   17-5

3η αγωνιστική:

ΝΟ Χανίων – ΓΣ Περιστερίου   11-12

Βαθμολογία:

  1. ΝΟ Ρεθύμνου   6 (32-9)

  2. ΓΣ Περιστερίου   3 (17-28)

  3. ΝΟ Χανίων   0 (15-26)

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ 

3η αγωνιστική:

ΠΑΟΚ – ΟΥΚ Βόλου   11-7

Βαθμολογία:

  1. Εθνικός Πειραιά   6 (32-11)

  2. ΠΑΟΚ   3 (16-22)

  3. ΟΥΚ Βόλου   0 (13-28)