Αποτελέσματα Γ’ Φάσης Πρωταθλήματος Water Polo Μίνι Παίδων 2019

Η Γ’ φάση στο πρωτάθλημα των Μίνι Παίδων ξεκίνησε την Παρασκευή (28/6) με τη διεξαγωγή της 1ης αγωνιστικής και στους 5 ομίλους.
Θυμίζουμε ότι στην Τελική Φάση προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Παρασκευής (28/6):
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
1η αγωνιστική:
Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Περιστερίου   5-13
Σ.Κ. Ροή – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου   7-11
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
1η αγωνιστική:
ΑΟ Πετρούπολης – ΑΝΟ Γλυφάδας   9-5
Παναθηναϊκός – Υδραϊκός   13-2
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
1η αγωνιστική:
ΝΟ Χανίων – Νηρέας Γέρακα   8-4
ΓΣ Ηλιούπολης – Πανιώνιος   4-7
Ολυμπιακός – Πλιτς Πλατς   15-2
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ
1η αγωνιστική:
ΝΟ Καβάλας – ΝΟ Πατρών   4-24
ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας   12-1
ΝΕ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου   20-8
ΟΜΙΛΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
1η αγωνιστική:
ΠΑΟΚ – ΝΑΟ Κέρκυρας   10-3
ΟΦΘ – ΕΑΤΕΚ   12-6
Το Σάββατο (29/6) συνεχίστηκε η Γ’ φάση στο πρωτάθλημα των Μίνι Παίδων,  με τη διεξαγωγή της 2ης και 3ης αγωνιστικής σε όλους τους ομίλους, ενώ ολοκληρώνεται την Κυριακή (30/6).
Θυμίζουμε ότι στην Τελική Φάση προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου (29/6):
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 
2η αγωνιστική:
Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Περιστερίου   5-13
Σ.Κ. Ροή – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου   7-11
3η αγωνιστική:
ΓΣ Περιστερίου – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου   2-9
Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χίου   9-2
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
2η αγωνιστική:
Υδραϊκός – ΑΟ Πετρούπολης   5-2
ΝΟ Βουλιαγμένης – Παναθηναϊκός   4-11
3η αγωνιστική:
ΑΟ Πετρούπολης – ΝΟ Βουλιαγμένης   3-7
ΑΝΟ Γλυφάδας – Υδραϊκός   4-9
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
2η αγωνιστική:
ΝΟ Χανίων – Ολυμπιακός   4-9
Νηρέας Γέρακα – Πανιώνιος   3-10
Πλιτς Πλατς – ΓΣ Ηλιούπολης   6-12
3η αγωνιστική:
Πανιώνιος – Πλιτς Πλατς   13-1
Ολυμπιακός – Νηρέας Γέρακα   13-6
ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χανίων   3-7
ΟΜΙΛΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
2η αγωνιστική:
ΠΑΟΚ – Άρης   16-6
ΝΑΟ Κέρκυρας – ΕΑΤΕΚ   14-5
3η αγωνιστική:
Άρης – ΝΑΟ Κέρκυρας   8-5
ΠΑΟΚ – ΟΦΘ   18-2
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ
2η αγωνιστική:
Νηρέας Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου   2-21
ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Πατρών   10-10
ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Καβάλας   11-5
3η αγωνιστική:
ΝΟ Πατρών – Νηρέας Λαμίας   33-2
ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 15-8
ΝΟ Καβάλας – ΝΕ Λάρισας   7-20
Η Γ’ φάση στο πρωτάθλημα των Μίνι Παίδων ολοκληρώθηκε την Κυριακή (30/6), με τις δύο πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο (σύνολο 10) να παίρνουν το εισιτήριο για την Τελική Φάση.
Οι ομάδες που προκρίθηκαν είναι οι εξής: ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΓΣ Περιστερίου (Α’ όμιλος Αττικής), Παναθηναϊκός, ΝΟ Βουλιαγμένης (Β’ όμιλος Αττικής), Ολυμπιακός, Πανιώνιος (Γ’ όμιλος Αττικής), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Λάρισας (όμιλος Βόλου), ΠΑΟΚ, Άρης (όμιλος Κέρκυρας).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
4η αγωνιστική:
ΝΟ Χίου – ΓΣ Περιστερίου   5-8
Σ.Κ. Ροή – Νηρέας Χαλανδρίου   13-4
5η αγωνιστική:
ΓΣ Περιστερίου – Σ.Κ. Ροή   5-5
ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – ΝΟ Χίου   21-2
Τελική Βαθμολογία:
  1. ΑΟ Παλαιού Φαλήρου 12
  2. Σ.Κ. Ροή 7
  3. ΓΣ Περιστερίου 7
  4. Νηρέας Χαλανδρίου 3
  5. ΝΟ Χίου 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
4η αγωνιστική:
ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας   12-2
Παναθηναϊκός – ΑΟ Πετρούπολης 15-4
5η αγωνιστική:
Υδραϊκός – ΝΟ Βουλιαγμένης   2-9
ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός   7-11
Τελική βαθμολογία:
  1. Παναθηναϊκός 12
  2. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
  3. Υδραϊκός 6
  4. ΑΟ Πετρούπολης 3
  5. ΑΝΟ Γλυφάδας 0
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
4η αγωνιστική:
Νηρέας Γέρακα – Πλιτς Πλατς   4-3
ΝΟ Χανίων – Πανιώνιος   5-7
Ολυμπιακός – ΓΣ Ηλιούπολης   8-5
5η αγωνιστική:
Πλιτς Πλατς – ΝΟ Χανίων   3-16
Πανιώνιος – Ολυμπιακός   6-9
ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Γέρακα   8-2
Τελική βαθμολογία:
  1. Ολυμπιακός 15
  2. Πανιώνιος 12
  3. ΝΟ Χανίων 9
  4. ΓΣ Ηλιούπολης 6
  5. Νηρέας Γέρακα 3
  6. Πλιτς Πλατς 0
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ
4η αγωνιστική:
ΝΟ Πατρών – ΟΥΚ Βόλου   21-6
ΝΟ Καβάλας – Νηρέας Λαμίας   12-6
ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας   11-5
5η αγωνιστική:
ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Καβάλας   7-5
Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας   2-15
ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Πατρών   1-17
Τελική βαθμολογία:
  1. ΝΟ Πατρών 13
  2. ΝΕ Λάρισας 13
  3. ΟΥΚ Βόλου 9
  4. ΝΟ Λάρισας 6
  5. ΝΟ Καβάλας 3
  6. Νηρέας Λαμίας 0
ΟΜΙΛΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
4η αγωνιστική:
ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ   13-3
Άρης – ΟΦΘ   11-6
5η αγωνιστική:
ΕΑΤΕΚ – Άρης   5-11
ΟΦΘ – ΝΑΟ Κέρκυρας   2-6
Τελική βαθμολογία:
  1. ΠΑΟΚ 12
  2. Άρης 9
  3. ΝΑΟ Κέρκυρας 6
  4. ΟΦΘ 3
  5. ΕΑΤΕΚ 0