Αποτελέσματα Γ’ Φάσης Πρωταθλήματος Water Polo Παίδων 2019

Άρχισαν το βράδυ της Παρασκευής (3/5) οι αγώνες της Γ’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων και στους πέντε Ομίλους.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της πρεμιέρας την Παρασκευή:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα):
Πανιώνιος – ΓΣ Περιστερίου 14-6, Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-17.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):
ΝΟ Ρεθύμνου – Υδραϊκός 11-9, Παλαιό Φάληρο – ΣΚ Ροή 15-2.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Πατρών 5-21, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΕ Πατρών 10-7.
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
Άρης – ΠΑΣ Φοίβος 6-1, ΠΑΟΚ – ΟΦΘ 32-2
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):
Παναθηναϊκός – ΝΕ Λάρισας 18-2, ΟΥΚ Βόλου – Εθνικός Πειραιά 11-7.
Συνεχίστηκαν το Σάββατο (4/5) οι αγώνες και στους πέντε Ομίλους της Γ’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων. Στους περισσότερους από αυτούς κάποια φαβορί έχουν πάρει προβάδισμα πρόκρισης στην Τελική φάση, αλλά όλα θα ξεκαθαρίσουν την Κυριακή (5/5), τελευταία ημέρα των αγώνων, οπότε και θα μάθουμε τις δέκα ομάδες (οι δύο πρώτες από κάθε Όμιλο).
Τα αποτελέσματα του Σαββάτου και οι μέχρι στιγμής βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:
Α΄ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Περιστερίου):
ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος 3-5, ΝΟ Χανίων – Νηρέας Γέρακα 18-4, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 10-11, Πανιώνιος – ΝΟ Χανίων 10-6.
Η Βαθμολογία: 1. Πανιώνιος 9 (3 αγ.), 2. ΝΟ Βουλιαγμένης 6 (3 αγ.), 3. ΝΟ Χανίων 3 (2 αγ.), 4. ΓΣ Περιστερίου 0 (2 αγ.), 5. Νηρέας Γέρακα 0 (2 αγ.).
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):
ΣΚ Ροή – ΝΟ Ρεθύμνου 3-11, ΝΟ Χίου – Παλαιό Φάληρο 10-10, Υδραϊκός – ΣΚ Ροή 8-2, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χίου 5-14.
Η Βαθμολογία: 1. ΝΟ Ρεθύμνου 6 (3 αγ.), 2. Παλαιό Φάληρο 4 (2 αγ.), 3. ΝΟ Χίου 4 (2 αγ.), 4. Υδραϊκός 3 (2 αγ.), 5. ΣΚ Ροή 0 (3 αγ.).
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΕ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 10-4, Ολυμπιακός – Νηρέας Χαλανδρίου 9-8, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 17-3, ΝΟ Ναυπλίου – Ολυμπιακός 4-17.
Η Βαθμολογία: 1. ΝΟ Πατρών 6 (2 αγ.), 2. Ολυμπιακός 6 (2 αγ.), 3. Νηρέας Χαλανδρίου 3 (2 αγ.), 4. ΝΕ Πατρών 3 (3 αγ.), 5. ΝΟ Ναυπλίου 0 (3 αγ.).
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΟΦΘ – Άρης 5-11, Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ 2-21, ΠΑΣ Φοίβος – ΟΦΘ 4-7, Άρης – Πανσερραϊκός 9-7.
Η Βαθμολογία: 1. Άρης 9 (3 αγ.), 2. ΠΑΟΚ 6 (2 αγ.), 3. ΟΦΘ 3(3 αγ.), 4. Πανσερραϊκός 0 (2 αγ.), 5. ΠΑΣΦοίβος 0 (2 αγ.).
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):
Εθνικός Πειραιά – Παναθηναϊκός 4-23, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΟΥΚ Βόλου 2-15, ΝΕ Λάρισας – Εθνικός Πειραιά 6-11, Παναθηναϊκός – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 16-6.
Η Βαθμολογία: 1. Παναθηναϊκός 9 (3 αγ.), 2. ΟΥΚ Βόλου 6 (2 αγ.), 3. Εθνικός Πειραιά 3 (3 αγ.), 4. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0 (2 α.), 5. ΝΕ Λάρισας 0 (2 αγ.)
Ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (5/5) οι αγώνες της Γ΄φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων και στους πέντε Ομίλους και αναδείχθηκαν οι δέκα ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση της διοργάνωσης (21-23/6).
Οι δέκα φιναλίστ είναι οι: Πανιώνιος, ΝΟ Χανίων (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Χίου, Παλαιό Φάληρο (από τον Β’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Πατρών, Ολυμπιακός (από τον Όμιλο Πάτρας), ΠΑΟΚ, Άρης (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης), Παναθηναϊκός, ΟΥΚ Βόλου (από τον Όμιλο Βόλου).
Τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες στους Ομίλους της Γ’ φάσης:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Περιστερίου):
ΝΟ Χανίων – ΓΣ Περιστερίου 16-4, Νηρέας Γέρακα – Πανιώνιος 3-13, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Χανίων 7-18, ΓΣ Περιστερίου – Νηρέας Γέρακα 7-7.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Πανιώνιος 12
2. ΝΟ Χανίων 9
………………………
3. ΝΟ Βουλιαγμένης 6
4. ΓΣ Περιστερίου 1
5. Νηρέας Γέρακα 1
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Παλιού Φαλήρου):
ΝΟ Χίου – Υδραϊκός 18-7, Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Ρεθύμνου 14-9, ΣΚ Ροή – ΝΟ Χίου 2-13, Υδραϊκός – Παλαιό Φάληρο 2-13.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Χίου 10
2. Παλαιό Φάληρο 10
……………………………
3. ΝΟ Ρεθύμνου 6
4. Υδραϊκός 3
5. ΣΚ Ροή 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
Ολυμπιακός – ΝΟ Πατρών 9-10, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Ναυπλίου 14-6, ΝΕ Πατρών – Ολυμπιακός 5-17, ΝΟ Πατρών – Νηρέας Χαλανδρίου 7-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Πατρών 12
2. Ολυμπιακός 9
……………………..
3. Νηρέας Χαλανδρίου 6
4. ΝΕ Πατρών 3
5. ΝΟ Ναυπλίου 0
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
Πανσερραϊκός – ΠΑΣ Φοίβος 8-8, ΠΑΟΚ – Άρης 14-2, ΟΦΘ – Πανσερραϊκός 8-8, ΠΑΣ Φοίβος – ΠΑΟΚ 2-27.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΟΚ 12
2. Άρης 9
………………….
3. ΟΦΘ 4
4. Πανσερραϊκός 2
5. ΠΑΣ Φοίβος 1
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):
Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΕ Λάρισας 6-17, ΟΥΚ Βόλου – Παναθηναϊκός 4-21, Εθνικός Πειραιά – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 9-5, ΝΕ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 3-11.
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):
1. Παναθηναϊκός 12
2. ΟΥΚ Βόλου 9
………………………….
3. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 6
4. ΝΕ Λάρισας 3
5. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0
Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Παίδων θα διεξαχθεί 21-23/6. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 8/5, στις 11.45, στα γραφεία της ΚΟΕ.