ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α? ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΙΔΩΝ (1997+) WATER POLO

Οι είκοσι τέσσερις (24) ομάδες που προκρίθηκαν στην Β’ προκριματική φάση του Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης (28-30 Απριλίου), είναι: ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣΙΩΝ, ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ, ΝΟ ΧΙΟΥ, ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ, ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ, ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ, ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ, ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, ΗΡΑΚΛΗΣ, ΠΑΟΚ, ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ, ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ, ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ, ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ, ΝΟΒΑ.

Β? ΟΜΙΛΟΣ Θεσσαλονίκης ( πρόκριση για ΠΑΟΚ – Ν.Α.Ο.ΚΕΡΚΥΡΑΣ )

1η αγωνιστική
ΠΑΟΚ vs ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΝΕΑΠ. 19 – 0
ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ vs ΧΑΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 9 – 7
2η αγωνιστική
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΝΕΑΠ. v.s ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 1 – 17
ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ vs ΠΑΟΚ 2 – 13
3η αγωνιστική
ΧΑΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ vs ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΝΕΑΠ. 16 – 0
ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ vs ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ 6 – 3
4η αγωνιστική
ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ vs ΧΑΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 5 -7
ΠΑΟΚ vs ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 12 – 2
5η αγωνιστική
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΝΕΑΠ. vs ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ  6 – 5
ΧΑΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ vs ΠΑΟΚ 5 – 11

Α? ΟΜΙΛΟΣ Θεσσαλονίκης  ( προκριση για ΑΡΗ – ΗΡΑΚΛΗ )

1η αγωνιστική
ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ – ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ 18 – 01
ΟΦ ΘΑΛΑΣΣΗΣ – ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ. 07 – 11
ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝ. 14 – 04
2η αγωνιστική
ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ – ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ. 01 – 18
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝ. – ΟΦ ΘΑΛΑΣΣΗΣ 02 – 17
ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ – ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 04 – 05
3η αγωνιστική
ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ. – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝ. 29 – 00
ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ 22 – 05
ΟΦ ΘΑΛΑΣΣΗΣ – ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ 11 – 05
4η αγωνιστική
ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝ. 05 – 06
ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ – ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ. 05 – 29
ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΟΦ ΘΑΛΑΣΣΗΣ 08 -05
5η αγωνιστική
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝ. – ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ 02 – 08
ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ. – ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 11 – 08
ΟΦ ΘΑΛΑΣΣΗΣ – ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ 21 – 04

Όμιλος Πελοποννήσου (κολ. «Αντ. Πεπανός»)

Σε παράσταση για έναν ρόλο εξελίχθηκαν και οι αγώνες του 6ου Ομίλου της προκριματικής φάσης του Πανελληνίου Παιδικού πρωταθλήματος πόλο.
Η ΝΕΠ εξελίσσεται σε απόλυτο αφεντικό (τουλάχιστον σε επίπεδο περιφέρειας), στα τοπικά πρωταθλήματα υποδομών, καθώς κατέκτησε την πρόκριση στην β΄ φάση της διοργάνωσης, ούσα πρώτη και αήττητη στους αγώνες που διοργανώθηκαν από την Παρασκευή μέχρι και την Κυριακή στο κολυμβητήριο «Α. Πεπανός» της Πάτρας.
Οι αγώνες του β΄ γύρου θα διεξαχθούν το διάστημα 28 έως 30 Απριλίου με την συμμετοχή 24 ομάδων από όλη την Ελλάδα (η κλήρωση θα πραγματοποιηθεί στις 30 Μαρτίου).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της ΝΕΠ είχαν ως εξής:
ΝΕΠ – Χαλκίδα 14-3 (3-2, 4-0, 2-0, 5-1). Τα γκολ της ΝΕΠ: Ηλιόπουλος 1, Αργυρόπουλος 1, Γαλανόπουλος 1, Ρήγας 1, Αβερόπουλος 2, Μανουδάκης 1, Τζαβάρας 1, Νικολάου 3, Ρογδάκης 3.
ΝΕΠ – Ναύπλιο 13-8 (4-2, 2-4, 3-1, 4-1). Σκόραραν για τη ΝΕΠ: Αργυρόπουλος 3, Ρήγας 2, Αβερόπουλος 3, Μανουδάκης 2, Τζαβάρας 1, Ρογδάκης 2.
ΝΟΠ – ΝΕΠ 3-10 (1-6, 1-1, 0-1, 1-2). Σκόραραν για τη ΝΕΠ: Ηλιόπουλος 2, Καραβιώτης 1, Αργυρόπουλος 1, Γαλανόπουλος 2, Αβερόπουλος 1, Μανουδάκης 1, Τζαβάρας 1, Νικολάου 1.
ΝΕΠ – Καλαμάτα 8-4 (2-2, 3-1, 1-1, 2-0). Σκόραραν για τη ΝΕΠ: Αργυρόπουλος 1, Αβερόπουλος 1, Μανουδάκης 1, Τζαβάρας 2, Νικολάου 1, Ρογδάκης 2.
ΤΟ ΡΟΣΤΕΡ ΤΗΣ ΝΕΠ
H NΕΠ (προπονητής ο Μάνθος Γιαννόπουλος και βοηθός ο Σέρβος Μάρκο Μέτκιτς) παρατάχθηκε με τους εξής ταλαντούχους παίκτες: Νίκος Ρογδάκης, Νίκος Αργυρόπουλος, Κώστας Ρουμελιώτης, Παναγιώτης Πήττας, Βασίλης Γαλανόπουλος, Χρήστος Νικολάου, Κώστας Αβερόπουλος, Γιώργος Ρήγας, Θανάσης Ηλιόπουλος, Βασίλης Τζαβάρας, Μιχάλης Μανουδάκης, Βασίλης Μανουδάκης, Αριστείδης Καραβιώτης, Μιλτιάδης Παπάκος, Μάριος Τατσός, Ζώης Αναστασόπουλος.