ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ TOY ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ WATER POLO

Α? ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 18/3

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ? ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ   6-7

ΝΟ Χανίων- ΓΣ Ηρακλής 9-8

Με ήττα ξεκίνησε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις στην τελική φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος η ομάδα πόλο νέων ανδρών του Ηρακλή.

Οι κυανόλευκοι αντιμετώπισαν στην πρεμιέρα την ομάδα του ΝΟ Χανίων, προσφέροντας πλούσιο θέαμα στο κοινό που έδωσε το παρών στο Ποσειδώνιο. Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος από την αρχή με καμιά από τις δύο ομάδες να μην μπορεί να αποκτήσει διαφορά ασφαλείας στο σκορ.
Οι παίκτες του Μίοντραγκ Μίροβιτς προηγήθηκαν με 1-2 στο πρώτο οκτάλεπτο και το διατήρησαν μέχρι και το ημίχρονο, όταν και βρέθηκαν να προηγούνται με 4-5. Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου ο Ηρακλής διατήρησε το προβάδισμα στον αγώνα με 6-7, όλα όμως ανατράπηκαν στα τελευταία λεπτά του αγώνα όταν οι Χανιώτες με ένα επιθετικό τους ξέσπασμα ισοφάρισαν και προηγήθηκαν με 8-7. Ο Ηρακλής έφερε τον αγώνα στα ίσα μετά από πέναλτι που κέρδισε αλλά αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής και δέχτηκε το γκολ που χάρισε τη νίκη στο ΝΟ Χανίων.
Οκτάλεπτα: 1-2, 3-3, 2-2, 3-1
ΝΟ Χανίων: Φυτράκης 1, Κοκορέτσης 1, Μουστεράκης 1, Μαραγκουδάκης 1, Φωκάς 1, Σολανάκης 4
ΓΣ Ηρακλής:  Παπαχρήστου 1, Αβράμης 1, Μήλιος 4, Μαλέτσιας 1, Καρακεβάς 1

Β? ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ. ? Ο.Υ.Κ. ΒΟΛΟΥ   17 ? 09

ΠΑΟΚ- ΑΝΟΓλυφάδας   14-9

Με επιτυχία επί του ΑΝΟ Γλυφάδας (14-9) άρχισαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις στην τελική φάση του πρωταθλήματος οι Νέοι του ΠΑΟΚ

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στην τελική φάση του πρωταθλήματος το τμήμα πόλο Νέων του ΠΑΟΚ. Ο “Δικέφαλος” επικράτησε την σήμερα (18/3) με 14-9 του ΑΝΟ Γλυφάδας στο “Ποσειδώνιο” για την 1η αγωνιστική του Β’ ομίλου και πλέον στρέφει την προσοχή του στα ματς του Σαββάτου (19/3) με αντιπάλους τον ΟΥΚ Βόλου (11.00) και τον Πανιώνιο (19.00).