ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥΡΝΟΥΑ WATER POLO SPLASH,16-19 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ, ΒΟΛΟΣ

Πηγή:www.pisina.net
Μία γιορτή για το άθλημα της υδατοσφαίρισης φιλοξένησε ο Βόλος από Πέμπτη (16/11) μέχρι την Κυριακή. Στα κολυμβητήρια της πόλης «Ιάσων Ζηργάνος» και «Βασίλης Πολύμερος» πραγματοποιηθηκαν τουρνουά για τις ηλικιακές κατηγορίες παίδων και μίνι παίδων με τη συμμετοχή 40 συνολικά ομάδων, ενώ οι αγώνες φτάσαν τους 108.
Το μέλλον του ελληνικού πόλο έδωσε ραντεβού στον Βόλο, στα τουρνουά παίδων και μίνι παίδων που διοργανώνει η εταιρεία Splash σε συνεργασία με τους συλλόγους του Βόλου, Ο.Υ.Κ.Β., Νίκη, ΟΕΑ/ΝΑΒ και φυσικά τον Δήμο Βόλου.
Η διοργάνωση είχε και διεθνή χαρακτήρα λόγω της συμμετοχής της τουρκικής ΕΝΚΑ, ενώ το «παρών» έδωσαν και μεγάλοι ελληνικοί σύλλογοι όπως οι: Ολυμπιακός, Βουλιαγμένη, Γλυφάδα, ΠΑΟΚ, Εθνικός κ.α.
Συνολικά 40 ήταν οι ομάδες, οι 16 στην κατηγορία των παίδων και οι 24 στους μίνι παίδες. 
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
ΠΑΙΔΕΣ                                                
Α? ΟΜΙΛΟΣ: ΕΘΝΙΚΟΣ, ΝΙΚΗ Β., Π. ΦΑΛΗΡΟ, ΕΝΚΑ
Β? ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΟ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΝΕΛ, ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Γ? ΟΜΙΛΟΣ: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ, ΟΦΘ, ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ, ΟΕΑΝΑΒ
Δ? ΟΜΙΛΟΣ: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ, ΣΥΡΟΣ, ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ, ΑΡΗΣ Θ.                                             
ΠΕΜΠΤΗ 16/11 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Ν.ΙΩΝΙΑ
 ΣΚΟΡ
 
16.00
ENKA-ΝΙΚΗ-ΒΟΛΟΥ
 12-2
 
17.00
ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ-ΟΕΑΝΑΒ
 
αναβολή λόγω καιρού
 
17.55
ΣΥΡΟΣ-ΟΥΚ
 
2-9
 
18.50
ΠΛ-ΦΑΛΗΡΟ-ΕΘΝΙΚΟΣ
 8-13
 
19.45
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΟΦΘ
 
 12-4
 
20.40
ΑΡΗΣ-ΘΕΣ.-ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
 2-14
 
21.35
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
 20-2
 
22.30
ΠΑΟ-ΝΕΛ
 
 24-3
 
 
 
 
 
 
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17/11 (2η  ΚΑΙ 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ) N.ΙΩΝΙΑ             ΣΚΟΡ
08.00
ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ-ΟΦΘ
  4-9
 
08.55
OEANAB-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
  3-22
 
09.50
ΣΥΡΟΣ-ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
  5-9
 
10.45
ΑΡΗΣ-Θ.-ΟΥΚ-ΒΟΛΟΥ
 
  3-17
 
11.40
ΕΘΝΙΚΟΣ-ΕΝΚΑ
 
 7-4
 
12.35
ΝΙΚΗ-Β.-ΦΑΛΗΡΟ
 6-10
 
13.30
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΝΕΛ
 18-5
 
14.25
ΠΑΟ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-20-0
 
 20-0
 
15.20
ΟΦΘ-ΟΕΑ-ΝΑΒ
 
 22-2
 
16.15
ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ-ΓΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
 5-25
 
17.10
ΣΥΡΟΣ-ΑΡΗΣ-ΘΕΣΣ
 
 16-5
 
18.05
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ-ΟΥΚ-ΒΟΛΟΥ
 
 4-10
 
19.00
ENKA-ΑΟΠΦ
 
 17-4
 
19.55
ΝΕ-ΛΑΡΙΣΑΣ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-1
 
 13-2
 
20.50
ΕΘΝΙΚΟΣ-ΝΙΚΗ-ΒΟΛΟΥ
 
 16-5
 
21.45
ΠΑΟ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
 11-9
 
 
 
 
 
 
 
 
ΣΑΒΒΑΤΟ (ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ)
ΩΡΑ
ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ
ΟΜΑΔΕΣ
ΣΚΟΡ
ΜΑΤΣ
08.00
Ν.ΙΩΝΙΑ
ΟΦΘ-ΣΥΡΟΣ
 10-5
1
09.00
Ν.ΙΩΝΙΑ
ΝΙΚΗ-ΒΟΛΟΥ-ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ
 16-4
2
10.00
Ν.ΙΩΝΙΑ
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ-ΟΕΑΝΑΒ
 12-3
3
11.00
Ν.ΙΩΝΙΑ
ΓΣΗ-ΑΡΗΣ-ΘΕΣΣ-ΔΙΟΡΘΩΣΗ
 20-1
4
12.00
Ν.ΙΩΝΙΑ
ΕΘΝΙΚΟΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
 13-1
5
13.00
Ν.ΙΩΝΙΑ
ΠΑΟ-ΟΥΚ
 15-1
6
14.00
Ν.ΙΩΝΙΑ
ΟΣΦΠ-ΑΟΠΦ
 11-8
7
15.00
Ν.ΙΩΝΙΑ
ΕΝΚΑ-ΝΕΛ
 16-5
8
16.00
Ν.ΙΩΝΙΑ
ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ-ΣΥΡΟΣ-ΔΙΟΡΘΩΣΗ (Χ 1 ? Χ 2)
 4-10
9
17.00
Ν.ΙΩΝΙΑ
ΟΕΑΝΑΒ-ΑΡΗΣ (Χ3 ? Χ4)
 8-9
10
18.00
Ν.ΙΩΝΙΑ
ΟΦΘ-ΝΙΚΗ-ΒΟΛΟΥ (ΝΙΚ 1 ? ΝΙΚ 2)
 4-21
11
19.00
Ν.ΙΩΝΙΑ
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ-ΓΣΗ (ΝΙΚ 3 ? ΝΙΚ 4)
 3-12
12
20.00
Ν.ΙΩΝΙΑ
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΑΟΠΦ (ΧΑΜ 5 ? ΧΑΜ 7)
 5-13
13
21.00
Ν.ΙΩΝΙΑ
ΟΥΚ-ΒΟΛΟΥ-ΝΕΛ (ΧΑΜ 6 ? ΧΑΜ 8)
 4-8
14
20.30
50ΑΡΙ ΑΝΟΙΚΤΟ
ΕΘΝΙΚΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΝΙΚ 5 ? ΝΙΚ 7)
 11-7
15
21.30
50ΑΡΙ ΑΝΟΙΚΤΟ
ΠΑΟ-ΕΝΚΑ (ΝΙΚ 11 ? ΝΙΚ 12)
 15-3
16
 
ΚΥΡΙΑΚΗ (ΤΕΛΙΚΟΙ)
ΩΡΑ
ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ
ΟΜΑΔΕΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
ΠΑΙΧΝΙΔΙ
ΘΕΣΕΙΣ
08.00
Ν.ΙΩΝΙΑ
ΟΕΑΝΑΒ-ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ
 3-15
 
Θ.15-16
09.00
Ν.ΙΩΝΙΑ
ΣΥΡΟΣ-ΑΡΗΣ-2
 11-3
 
Θ.13-14
10.00
Ν.ΙΩΝΙΑ
ΟΦΘ-ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
 10-3
 
Θ.11-12
11.00
Ν.ΙΩΝΙΑ
ΝΙΚΗ-ΒΟΛΟΥ-ΓΣΗ
 13-10
 
Θ.9-10
12.00
Ν.ΙΩΝΙΑ
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΟΥΚ
 2-3
 
Θ.7-8
13.00
Ν.ΙΩΝΙΑ
ΑΟΠΦ-ΝΕΛ
 5-7
 
Θ.5-6
14.00
Ν.ΙΩΝΙΑ
ΟΣΦΠ-ΕΝΚΑ
 3-5
 
Θ.3-4
15.00
Ν.ΙΩΝΙΑ
ΕΘΝΙΚΟΣ-ΠΑΟ-ΤΕΛΙΚΟΣ
 4-11
 
ΤΕΛΙΚΟΣ
 
ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΕΣ                                    
Α? ΟΜΙΛΟΣ: ΧΑΝΙΑ, ΕΝΚΑ, ΠΥΡΡΟΣ
Β? ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΟΚ, ΓΛΥΦΑΔΑ, ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
Γ? ΟΜΙΛΟΣ: Π. ΦΑΛΗΡΟ, ΡΕΘΥΜΝΟ, ΝΟΠ2
Δ? ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΟ, ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ, ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
Ε? ΟΜΙΛΟΣ: ΕΘΝΙΚΟΣ, ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ, ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
Ζ? ΟΜΙΛΟΣ: ΒΟΥΛ/ΝΗ, ΧΑΙΔΑΡΙ, ΟΥΚ
Η? ΟΜΙΛΟΣ: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΚΑΣΤΕΛΛΑ, ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
Θ? ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟΠ, ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ., ΑΝΟΓ
ΠΕΜΠΤΗ 16/11 (1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ) EAK ΚΛΕΙΣΤΗ 25ΑΡΑ    ΣΚΟΡ
 
16.50
ΧΑΝΙΑ- ΕΝΚΑ
 
 
 12-7
 
17.45
ΠΛ-ΦΑΛΗΡΟ-ΡΕΘΥΜΝΟ
 
 3-7
 
18.40
ΕΘΝΙΚΟΣ-ΑΡΗΣ Θ.
 
αναβολή λόγω καιρού
 
19.30
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΠΑΟ-1
 
 3-7
 
20.20
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΚΑΣΤΕΛΑ 10-4
 10-4
 
21.10
ΠΑΟΚ-ΓΛΥΦΑΔΑ 13-7
 
 13-7
 
22.00
ΓΕΡΑΚΑΣ ΝΟΠ 5-12
 
 5-12
 
22.50
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ-ΧΑΙΔΑΡΙ 20-2
 
 20-2
 
 
 
 
 
 
 
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17/11 (2η  ΚΑΙ 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ) ΕΑΚ ΚΛΕΙΣΤΗ 25ΑΡΑ
08.00
ΝΙΚΗ-Β-ΑΡΗΣ-Θ
 
 17-1
 
08.55
ΟΥΚ-ΧΑΙΔΑΡΙ
 
 
 9-0
 
09.50
ΝΕ-ΛΑΡΙΣΣΑΣ-ΚΑΣΤΕΛΛΑ
 
 6-4
 
10.45
ΝΟ-ΛΑΡΙΣΑΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
 
 1-14
 
11.40
ΝΟΠ-2-ΡΕΘΥΜΝΟ
 
 6-11
 
12.35
ΑΝΟΓ-ΝΗΡΕΑΣ-ΓΕΡΑΚΑ
 
 1-11
 
13.30
ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ-ΠΑΟΚ
 
 4-14
 
14.25
ΠΥΡΡΟΣ-ΕΝΚΑ
 
 
 4-19
 
15.20
ΕΘΝΙΚΟΣ-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 2-9
 
  2-9
 
16.15
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ-ΟΥΚ 10-3
 
 10-3
 
17.10
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Ν.Ε. ΛΑΡΙΣΑΣ 5-5
 5-5
 
18.05
ΦΑΛΗΡΟ-ΝΟΠ 2 14-6
 
 14-6
 
19.00
ΠΑΟ-ΝΟΛΑΡΙΣΑΣ 16-3
 
 16-3
 
19.55
ΝΟΠ ΑΝΟΓ 21-3
 
 
 21-3
 
20.50
ΓΛΥΦΑΔΑ-ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ 11-8
 
 11-8
 
21.45
ΧΑΝΙΑ-ΠΥΡΡΟΣ 19-3
 
 19-3
 
22.45
ΕΘΝΙΚΟΣ-ΑΡΗΣ 15-1
 
 
 15-1
 
 
ΣΑΒΒΑΤΟ (ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ)
ΩΡΑ
ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ
ΟΜΑΔΕΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
ΠΑΙΧΝΙΔΙ
08.00
25ΑΡΙ
ΠΥΡΡΟΣ-ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ
 5-14
1
08.55
25ΑΡΙ
ΝΟΠ2-ΝΟ-ΛΑΡΣΙΣΑΣ
 10-5
2
09.50
25ΑΡΙ
ΑΡΗΣ-Θ-ΧΑΙΔΑΡΙ
 7-8 πεν. (4-4 κ.δ.)
3
10.45
25ΑΡΙ
ΚΑΣΤΕΛΛΑ-ΑΝΟΓ
 10-3
4
11.40
25ΑΡΙ
ΓΛΥΦΑΔΑ-ΕΝΚΑ
 5-13
5
12.35
25ΑΡΙ
Π.-ΦΑΛΗΡΟ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ(1)
 4-5
6
13.30
25ΑΡΙ
ΕΘΝΙΚΟΣ-ΟΥΚ
 4-8
7
14.25
25ΑΡΙ
ΝΕ-ΛΑΡΙΣΑΣ-ΝΗΡΕΑΣ-ΓΕΡΑΚΑ.
 8-5
8
13.00
50ΑΡΙ ΑΝΟΙΧΤΟ
ΧΑΝΙΑ-ΠΑΟΚ
 12-11
9
13.55
50ΑΡΙ ΑΝΟΙΧΤΟ
ΡΕΘΥΜΝΟ-ΠΑΟ
 3-4
10
14.50
50ΑΡΙ ΑΝΟΙΧΤΟ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ
 6-10
11
15.45
50ΑΡΙ ΑΝΟΙΧΤΟ
ΝΟΠ-ΟΣΦΠ
 11-4
12
15.20
25ΑΡΙ
ΠΥΡΡΟΣ-Ν.Ο. ΛΑΡΙΣΑΣ 7-2 (Χ1 ? Χ2)
 7-2
13
16.15
25ΑΡΙ
ΑΡΗΣ-ΑΝΟΓ 2-7(Χ3?Χ4)
 2-7
14
17.10
25ΑΡΙ
ΧΑΙΔΑΡΙ-ΚΑΣΤΕΛΑ (ΝΙΚ 3 ? ΝΙΚ 4)
 3-6
15
18.05
25ΑΡΙ
ΓΛΥΦΑΔΑ-ΦΑΛΗΡΟ 9-2(ΧΑΜ 5 ? ΧΑΜ 6)
 9-2
16
16.40
50ΑΡΙ ΑΝΟΙΚΤΟ
ΝΟΠ2-ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ(ΝΙΚ 1 ? ΝΙΚ 2)
 5-11
17
17.35
50ΑΡΙ ΑΝΟΙΚΤΟ
ΕΝΚΑ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ(ΝΙΚ 5 ? ΝΙΚ 6)
 11-5
18
18.30
50ΑΡΙ ΑΝΟΙΚΤΟ
ΕΘΝΙΚΟΣ-ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ(ΧΑΜ 7 ? ΧΑΜ 8)
 7-9
19
19.25
50ΑΡΙ ΑΝΟΙΚΤΟ
ΟΥΚ-ΒΟΛΟΥ-ΝΕΛ (ΝΙΚ 7 ? ΝΙΚ 8)
 1-8
20
19.00
25ΑΡΙ
ΠΑΟΚ -ΡΕΘΥΜΝΟ 9-7(ΧΑΜ 9 ? ΧΑΜ 10)
 9-7
21
19.55
25ΑΡΙ
ΧΑΝΙΑ-ΠΑΟ 14-6 (ΝΙΚ 9 ? ΝΙΚ 10)
 14-6
22
20.50
25ΑΡΙ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 8-12(ΧΑΜ 11 ? ΧΑΜ 12)
 8-12
23
21.45
25ΑΡΙ
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ-ΝΟΠ 13-12
 13-12
24
ΚΥΡΙΑΚΗ (ΤΕΛΙΚΟΙ)
ΩΡΑ
ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ
ΟΜΑΔΕΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
ΠΑΙΧΝΙΔΙ
ΘΕΣΕΙΣ
09.00
25ΑΡΙ
ΑΡΗΣ-Ν.Ο.ΛΑΡΙΣΑΣ 6-9
6-9
Θ.23-24
10.00
25ΑΡΙ
ΠΥΡΡΟΣ-ΑΝΟΓ 3-10
 3-10
Θ.21-22
11.00
25ΑΡΙ
ΝΟΠ2-ΧΑΙΔΑΡΙ8-13
 8-13
Θ.19-20
12.00
25ΑΡΙ
ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ-ΚΑΣΤΕΛΑ 10-4
 10-4
Θ.17-18
09.00
50ΑΡΙ ΑΝΟΙΚΤΟ
ΡΕΘΥΜΝΟ-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
 5-7
Θ.7-8
10.00
50ΑΡΙ ΑΝΟΙΚΤΟ
ΠΑΟΚ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
 8-7 πεν. (4-4 κ.δ.)
Θ.5-6
11.00
50ΑΡΙ ΑΝΟΙΚΤΟ
ΠΑΟ-ΝΟΠ
 12-9
Θ.3-4
12.00
50ΑΡΙ ΑΝΟΙΚΤΟ
ΧΑΝΙΑ-ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ
 17-9
ΤΕΛΙΚΟΣ
13.00
50ΑΡΙ ΑΝΟΙΚΤΟ
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
 4-6
Θ.11-12
13.00
25ΑΡΙ
ΓΛΥΦΑΔΑ-ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 11-4
 11-4
Θ.13-14
14.00
50ΑΡΙ ΑΝΟΙΚΤΟ
ΕΘΝΙΚΟΣ-Π.ΦΑΛΗΡΟ
 4-7
Θ.15-16
15.00
50ΑΡΙ ΑΝΟΙΚΤΟ
ΕΝΚΑ-ΝΕΛ
 5-7
Θ.9-10