ΑΥΛΑΙΑ ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΦΛΩΡΟΚΑΠΕΙΑ 2011

Ολοκληρώθηκε με απόλυτη επιτυχία το τουρνουά υδατοσφαίρισης γυναικών “Φλωροκάπεια 2010” το οποίο παρακολούθησε και ο προπονητής της Εθνική ομάδας γυναικών κ. Γιώργος Μορφέσης. Στο τουρνουά συμμετείχαν οι ομάδες του ΓΣ Ηρακλή, Ολυμπιακού, UGKRA, Shtutm 2002 και Izmailovo Skif.Καλύτερη τερματοφύλακας του τουρνουά αναδείχθηκε η Ελένη Γουλά του Ηρακλή, ενώ την θέση της κορυφαίας σκόρερ μοιράστηκαν οι  TROSHKINAVERONIKA (IZMAILOVO SKIF) και CHEBOTOVA ELENA (UGKRA) με 16 γκολ. Την 3η θέση με 13 γκολ κατέκτησε η αθλήτρια του Ηρακλή Πλευρίτου Μαργαρίτα. MVP της διοργάνωσης αναδείχθηκε η  IVANOVA EVGENIA ANDREEVNA (SHTURM 2002).

Ακολουθούν αναλυτικά τα αποτελέσματα και στατιστικά των αγώνων:

8 Οκτωβρίου

Ολυμπιακός-Shturm 2002 10-11

Δεκάλεπτα: 3-4, 2-1, 2-3, 3-3
Ολυμπιακός : Μανιωλουδάκη 3, Αβραμίδου 1, Μαυρέλλου 1, VAN BELKUM 2, Κουγιουμτζή 1, Αντωνάκου 2
Shturm 2002 : RYZHOVA-ALENICHEVA 1, GAUFLER 1, ZUBACHEVA 2, VYLEGZHANINA 2, TANKEEVA 1, IVANOVA 4

Izmailovo Skif-ΓΣΗρακλής 16-11
Δεκάλεπτα:4-3,4-3,3-3,5-2
IzmailovoSkif : ANTONOVA 3, AKHTYRCHENKO 1, BURAVKOVA 2, ANTONOVA ALEXSANDRA 3, BAKHRAMEIEVA1, TROSHKINA 4, KALYAGINA 1, KURYATNIKOVA 1
ΓΣ Ηρακλής : Τζίμα 4, Πλευρίτου 3, Φλώρου Χ. 1, Φλώρου Μ. 3

Shturm 2002-ΓΣΗρακλής 15-14
Shturm 2002 : RYZHOVA-ALENICHEVA 4, ZUBACHEVA 2, VYLEGZHANINA 4, TANKEEVA 3, KUZNETSOVA 1, IVANOVA 1
ΓΣ Ηρακλής: Τζίμα 4, Πλούμη 3, Πλευρίτου 2, Σαρησάββα 1, Φλώρου Χ. 2, Χατζημελετίου 1, Φλώρου Μ. 1

UGKRAIzmailovoSkif 26-25
UGKRA  : SOROKINA 2, KLABUKOVA 2, ISAKOVA 1, ZUDKOVA 3, TAVAKINA 2, VASILYEVA 1, TIMOFEEVA 1,GRITSENKO 6, CHEBOTOVA 8
IzmailovoSkif : ANTONOVA 3, AKHTYRCHENKO 2, ANTONOVA ALEXSANDRA 3, GRINEVA 3, BAKHRAMEIEVA 4,TROSHKINA 6, KALYAGINA 2, BADYKSHINA 1, KURYATNIKOVA 1

9 Οκτωβρίου

Ολυμπιακός-UGKRA 13-10

Δεκάλεπτα:2-2,3-2,4-3,4-3
Ολυμπιακός: Μανωλιουδάκη 1, Αβραμίδου 4, Μαυρέλλου 1, VAN BELKUM 1, Μπαλομενάκη 3, Αντωνάκου 2, Πενταράκη 1
UGKRA : KLABUKOVA 1, TIMOFEEVA 1, GRITSENKO 3, CHEBOTOVA 3, ZUDKOVA 1, STAVCHENKO 1
Izmailovo SkifShturm 2002 11-15
Δεκάλεπτα:3-5,3-2,2-5,3-3
Izmailovo Skif : ANTONOVA 1, AKHTYRCHENKO 2, GRINEVA 2, TROSHKINA 4, KURYATNIKOVA 2
Shturm 2002 : RYZHOVA-ALENICHEVA 2, GAUFLER 1, VYLEGZHANINA 2, TANKEEVA 2, KUZNETSOVA 3, IVANOVA 5

ΓΣΗρακλής-Ολυμπιακός 11-16
Δεκάλεπτα:2-5,2-3,4-2,3-6
ΓΣ Ηρακλής : FANCHER 2, Τζίμα 1, Πλευρίτου 4,  Φλώρου Χ.1, Χατζημελετίου 1, Φλώρου Μ.2
Ολυμπιακός : Μανωλιουδάκη 2, Αβραμίδου 4, Μαυρέλλου 2, VAN BELKUM 4, Αντωνάκου 4

UGKRAShturm2002 9-18
Δεκάλεπτα:2-4,2-6,2-5,3-3
UGKRA : SOROKINA 1, KLABUKOVA 1, TAVAKINA 1, TIMOFEEVA 3, GRITSENKO 1, CHEBOTOVA 2
Shturm 2002: RYZHOVAALENICHEVA 5, ZUBACHEVA 1, VYLEGZHANINA 4, TANKEEVA 2, KUZNETSOVA 3,IVANOVA 2, ANDRYUKOVA 1

Izmailovo Skif-Ολυμπιακός 14-15
Δεκάλεπτα:3-4,4-2,3-4,4-5
Izmailovo Skif : ANTONOVA 1, AKHTYRCHENKO 1, BURAVKOVA 1, GRINEVA 2, TROSHKINA 6, KURYATNIKOVA 3
Ολυμπιακός: Ψούνη 3, Αβραμίδου 2, VAN BELKUM 3, Κουγιουμτζή 1, Μπαλομενάκη 2, Αντωνάκου 4

ΓΣΗρακλής- UGKRA 10-14
Δεκάλεπτα:2-4,3-3,2-3,3-4
ΓΣ Ηρακλής : Τζίμα 1, Πλούμη 3, Πλευρίτου 4, Φλώρου Χ.1, Φλώρου Μ. 1
UGKRA : GERASOMOVA 1, SOROKINA 2, KLABUKOVA 1, ZUDKOVA 1, TAVAKINA 2, TIMOFEEVA 2,  GRITSENKO 1, CHEBOTOVA 3, SHISHOVA 1

Συνοπτικά τα αποτελέσματα των αγώνων:

1 SHTURM 2002 Γ.Σ ΗΡΑΚΛΗΣ 14 ? 15
2 UGKRA IZMAILOVO SKIF MOSCOW 25 ? 26
3 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ SHTURM 2002 10 ? 11
4 IZMAILOVO SKIF MOSCOW Γ.Σ ΗΡΑΚΛΗΣ 16 ? 11
5 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ UGKRA 13 ? 10
6 IZMAILOVO SKIF MOSCOW SHTURM 2002 11 ? 15
7 Γ.Σ ΗΡΑΚΛΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 11 ? 16
8 UGKRA SHTURM 2002 9 ? 18
9 IZMAILOVO SKIF MOSCOW ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 15 ? 14
10 Γ.Σ ΗΡΑΚΛΗΣ UGKRA 10 – 14

Σημείωση: Το παιχνίδι UGKRA ? IZMAILOVO SKIF κρίθηκε στα πέναλτι. Οι δύο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες στην κανονική διάρκεια του αγώνα (17-17) και στην παράταση (5-5). Νικήτρια αναδείχτηκε η STHURM 2002στα πέναλτι με σκορ 4-3.

Η τελική κατάταξη των ομάδων έχει ως εξής:

α/α ΟΜΑΔΑ ΝΙΚΕΣ ΗΤΤΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 SHTURM 2002 4 0 8 59 44
2 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3 1 6 54 46
3 UGKRA 2 2 4 59 66
4 IZMAILOVO SKIF 1 3 2 66 67
5 ΗΡΑΚΛΗΣ 0 4 0 46 61

Η σύνθεση του ΗΡΑΚΛΗ

α/α

ΟΝΟΜΑ

ΗΛΙΚΙΑ

1 ΓΟΥΛΑ ΕΛΕΝΗ (τερμ.) 20
2 ΠΛΕΥΡΙΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 13
3 ΒΟΥΛΓΑΡΙΔΟΥ ΜΑΓΔΑΛΕΝΑ 29
4 FANCHER JULIA 23
5 ΤΖΙΜΑ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ 19
6 ΠΛΟΥΜΗ ΜΑΡΚΕΛΛΑ 26
7 ΖΑΝΤΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 16
8 ΠΛΕΥΡΙΤΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ 16
9 ΣΑΡΗΣΑΒΒΑ ΜΑΡΙΑ 21
10 ΦΛΩΡΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 19
11 ΧΑΤΖΗΜΕΛΕΤΙΟΥ ΕΥΗ (αρχ.) 19
12 ΤΡΙΧΟΛΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ 13
13 ΣΩΤΗΡΕΛΗ ΕΛΕΝΗ (τερμ.) 12
14 ΦΛΩΡΟΥ ΜΑΡΙΝΑ 16
15 ΑΣΛΑΝΙΔΟΥ ΑΓΑΠΗ 15