ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ WATER POLO

Το πρόγραμμα της κανονικής περιόδου στην Α1 πόλο των γυναικών, προέκυψε από την κλήρωση που διενεργήθηκε την Τετάρτη (06/10). Η πρεμιέρα θα γίνει στις 20 Νοεμβρίου, με τον Εθνικό να φιλοξενεί το ΝΟ Ρεθύμνου, τη ΝΕ Πατρών να υποδέχεται τον Ηρακλή, τον Νηρέα Χαλανδρίου να δοκιμάζεται στην έδρα της Βουλιαγμένης και τον Ολυμπιακό να παίζει εκτός έδρας με τον Πανιώνιο.

Η Α΄ φάση των πλέι-οφ, με τη συμμετοχή των τεσσάρων πρώτων ομάδων της κανονικής περιόδου, θα γίνει στις 11, 13 και 15 Απριλίου και οι τελικοί στις 30 Απριλίου, 4, 7, 9 και 11 Μαϊου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της κανονικής περιόδου:

1η αγωνιστική (20/11/10) – 8η αγωνιστική (29/1/11)
Εθνικός-ΝΟ Ρεθύμνου
ΝΕ Πατρών-Ηρακλής
Βουλιαγμένη Νηρέας Χαλ.
Πανιώνιος-Ολυμπιακός

2η αγωνιστική (27/11/10) – 9η αγωνιστική (5/2/11)
Εθνικός-Βουλιαγμένη
ΝΟ Ρεθύμνου-Ολυμπιακός
Ηρακλής-Πανιώνιος
Νηρέας Χαλ.-ΝΕ Πατρών

3η αγωνιστική (1 ή 4/12/10) – 10η αγωνιστική (19/2/11)
Ολυμπιακός-Ηρακλής
Πανιώνιος-Νηρέας Χαλ.
Βουλιαγμένη-ΝΟ Ρεθύμνου
ΝΕ Πατρών-Εθνικός

4η αγωνιστική (11/12/10) – 11η αγωνιστική (12/3/11)
Νηρέας Χαλ.-Ολυμπιακός
Εθνικός-Πανιώνιος
Βουλιαγμένη-ΝΕ Πατρών
ΝΟ Ρεθύμνου-Ηρακλής

5η αγωνιστική (18/12/10) – 12η αγωνιστική (26/3/11)
Πανιώνιος-Βουλιαγμένη
ΝΕ Πατρών-ΝΟ Ρεθύμνου
Ολυμπιακός-Εθνικός
Ηρακλής-Νηρέας Χαλ.

6η αγωνιστική (8/1/11) – 13η αγωνιστική (2/4/11)
ΝΕ Πατρών-Πανιώνιος
ΝΟ Ρεθύμνου-Νηρέας Χαλ.
Εθνικός-Ηρακλής
Βουλιαγμένη-Ολυμπιακός

7η αγωνιστική (15/1/11) – 14η αγωνιστική (9/4/11)
Νηρέας Χαλ.-Εθνικός
Ηρακλής-Βουλιαγμένη
Ολυμπιακός-ΝΕ Πατρών
Πανιώνιος-ΝΟ Ρεθύμνου

Η κλήρωση της Α΄ φάσης του κυπέλλου υδατοσφαίρισης της περιόδου 2010-11 έχει ως εξής:

ΝΟ Αργοστολίου-Ποσειδών Ιλισίων
Περιστέρι-Ηρακλής
ΟΥΚ Βόλου-Κέρκυρα
Καλαμάκι-Εθνικός
ΟΦΗ-Ηλυσιακός
Αγιος Νικόλαος-Χίος
ΝΕ Πατρών-Χανιά
Γλυφάδα-Τρίτων Αμαρουσίου

Οι αγώνες είναι νοκ-άουτ και θα διεξαχθούν στις 8 Δεκεμβρίου 2010. Οι νικητές προκρίνονται στην Β΄ φάση (9/2/11), στην οποία θα μετάσχουν και οι ομάδες που κατετάγησαν στις θέσεις 1-8 της περσινής Α1 (Ολυμπιακός, Πανιώνιος, Βουλιαγμένη, ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός, Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Πατρών και Λάρισα).

Το πρόγραμμα της κανονικής περιόδου στην Α1 πόλο των ανδρών, προέκυψε από την κλήρωση που διενεργήθηκε την Τετάρτη (06/10). Η πρεμιέρα θα γίνει στις 6 Νοεμβρίου με τον νταμπλούχο Ολυμπιακό, με τα προβλήματα που αντιμετωπίζει να δοκιμάζεται στην έδρα του ΝΟ Πατρών, την Βουλιαγμένη να υποδέχεται τον Πανιώνιο, τον ΠΑΟΚ να ταξιδεύει στην Χίο, για την αναμέτρηση με την τοπική ομάδα, τον Παναθηναϊκό να παίζει στο Παλαιά Φάληρο, τον Εθνικό να φιλοξενεί τη ΝΕ Πατρών και τη Λάρισα να κοντράρεται εντός έδρας με το Καλαμάκι.

Η Α΄ φάση των πλέι-οφ, με τη συμμετοχή των τεσσάρων πρώτων ομάδων της κανονικής περιόδου, θα γίνει στις 15, 18 και 20 Μαϊου και οι τελικοί στις 1, 4, 8. 12 και 15 Ιουνίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1η αγωνιστική (6/11/10) – 12η αγωνιστική (12/2/11)
Εθνικός-ΝΕ Πατρών
Παλ. Φάληρο-Παναθηναϊκός
Λάρισα-Καλαμάκι
Χίος-ΠΑΟΚ
Βουλιαγμένη-Πανιώνιος
ΝΟ Πατρών-Ολυμπιακός

2η αγωνιστική (10 ή 13/11/10) – 13η αγωνιστική (19/2/11)
Εθνικός-Παλ. Φάληρο
ΝΕ Πατρών-Ολυμπιακός
Πανιώνιος-ΝΟ Πατρών
ΠΑΟΚ-Βουλιαγμένη
Καλαμάκι-Χίος
Παναθηναϊκός-Λάρισα

3η αγωνιστική (27/11/10) – 14η αγωνιστική (26/2/11)
ΝΟ Πατρών-ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός-Πανιώνιος
Παλ. Φάληρο-ΝΕ Πατρών
Λάρισα-Εθνικός
Χίος-Παναθηναϊκός
Βουλιαγμένη-Καλαμάκι

4η αγωνιστική (4/12/10) – 15η αγωνιστική (5/3/11)
Παναθηναϊκός-Βουλιαγμένη
Εθνικός-Χίος
Παλ. Φάληρο-Λάρισα
ΝΕ Πατρών-Πανιώνιος
ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός
Καλαμάκι-ΝΟ Πατρών

5η αγωνιστική (11/12/10) – 16η αγωνιστική (12/3/11)
ΝΟ Πατρών-Παναθηναϊκός
Ολυμπιακός-Καλαμάκι
Πανιώνιος-ΠΑΟΚ
Λάρισα-ΝΕ Πατρών
Χίος-Παλ. Φάληρο
Βουλιαγμένη-Εθνικός

6η αγωνιστική (15 ή 18/12/10) – 17η αγωνιστική (2/4/11)
Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός
Εθνικός-ΝΟ Πατρών
Παλ. Φάληρο-Βουλιαγμένη
Λάρισα-Χίος
ΝΕ Πατρών-ΠΑΟΚ
Καλαμάκι-Πανιώνιος

7η αγωνιστική (5 ή 8/1/11) – 18η αγωνιστική (6/4/11)
Βουλιαγμένη-Λάρισα
ΝΟ Πατρών-Παλ. Φάληρο
Ολυμπιακός-Εθνικός
Πανιώνιος-Παναθηναϊκός
ΠΑΟΚ-Καλαμάκι
Χίος-ΝΕ Πατρών

8η αγωνιστική (15/1/11) – 19η αγωνιστική (9/4/11)
ΝΕ Πατρών-Καλαμάκι
Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ
Εθνικός-Πανιώνιος
Παλ. Φάληρο-Ολυμπιακός
Λάρισα-ΝΟ Πατρών
Χίος-Βουλιαγμένη

9η αγωνιστική (22/1/11) – 20η αγωνιστική (16/4/11)
Καλαμάκι-Παναθηναϊκός
Βουλιαγμένη-ΝΕ Πατρών
ΝΟ Πατρών-Χίος
Ολυμπιακός-Λάρισα
Πανιώνιος-Παλ. Φάληρο
ΠΑΟΚ-Εθνικός

10η αγωνιστική (29/1/11) – 21η αγωνιστική (30/4/11)
Χίος-Ολυμπιακός
Βουλιαγμένη-ΝΟ Πατρών
ΝΕ Πατρών-Παναθηναϊκός
Εθνικός-Καλαμάκι
Παλ. Φάληρο-ΠΑΟΚ
Λάρισα-Πανιώνιος

11η αγωνιστική (5/2/11) – 22η αγωνιστική (7/5/11)
ΠΑΟΚ-Λάρισα
Καλαμάκι-Παλ. Φάληρο
Παναθηναϊκός-Εθνικός
ΝΟ Πατρών-ΝΕ Πατρών
Ολυμπιακός-Βουλιαγμένη
Πανιώνιος-Χίος