Οι Κληρώσεις 5 Ηλικιακών Πρωταθλημάτων Water Polo 2020

Οι κληρώσεις 5 ηλικιακών πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης, πραγματοποιήθηκαν σήμερα (12/2) στα γραφεία της ΚΟΕ. Αναλυτικά:
ΝΕΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ, Τελική φάση (22-24 Μαϊου, Αθήνα)
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΕ Πατρών, ΟΥΚ Βόλου, Εθνικός Πειραιά
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Ρεθύμνου, Ολυμπιακός
ΝΕΑΝΙΔΩΝ, Β΄Φάση (10-12 Απριλίου)
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ηλυσιακός
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΕ Πατρών, Ολυμπιακός, Πανιώνιος, ΓΣ Ηλιούπολης
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Εθνικός Πειραιά, ΓΣ Περιστερίου
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Άρης Θεσσαλονίκης, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας
Οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 8) προκρίνονται στην Τελική Φάση (18-20 Ιουνίου) του πρωταθλήματος.
Β’ ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ, Α’ Φάση (6-8 Μαρτίου Α’ Γύρος & 8-10 Μαϊου Β’ Γύρος)
ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΥΣ Ρόδου, ΑΕΚ, ΝΟ Χίου, Ιωνικός Νίκαιας, ΓΣ Ηλιούπολης
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΓΣ Περιστερίου, ΑΠΣ Οξυγόνο, Άρης Θεσσαλονίκης, Πανσερραϊκός, ΠΑΟΚ
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Διώνη, ΝΕ Λαμίας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Ο Α’ Γύρος στην Αθήνα & ο Β’ στα Χανιά): ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, Τρίτων Αμαρουσίου, Ηλυσιακός
Στην Τελική φάση (F-8, 10-12 Ιουλίου) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου
ΝΕΟΙ ΑΝΔΡΕΣ, Β’ Φάση (6-8 Μαρτίου)
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ολυμπιακός, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΝΕ Πατρών, ΓΣ Ηλιούπολης
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, Νηρέας Γέρακα, Νηρέας Χαλανδρίου
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, Μίλων, Εθνικός Πειραιά
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Χανιά): Απόλλων Σμύρνης, ΝΟ Χανίων, Ηλυσιακός, ΟΦΗ, ΑΕΚ
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, ΟΦΘ, Πανσερραϊκός, Πύρρος Ιωαννίνων, ΟΥΚ Βόλου, Νηρέας Λαμίας
Στην Τελική φάση (19-22 Μαρτίου, F-10), προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου
ΕΦΗΒΩΝ, Β’ Φάση(10-12 Απριλίου)
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Πανιώνιος, ΝΟ Χίου, Εθνικός Πειραιά, ΣΚ Ροή, Ιωνικός Νίκαιας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Χαλκίδας, ΑΟ Πετρούπολης
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παναθηναϊκός, Νηρέας Χαλανδρίου, Μίλων, Ηλυσιακός, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Πατρών
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΟΥΚ Βόλου, ΝΕ Λαμίας, ΝΟ Λάρισας, Νηρέας Λαμίας
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χανίων, Νηρέας Γέρακα, ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΟΦΘ, Πανσερραϊκός, ΠΑΣ Φοίβος, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Άρης Θεσσαλονίκης
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, ΝΟ Καβάλας, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΚΕ Κοζάνης, Ποσειδών Ορεστιάδας
Στην Γ’ Φάση (15-17 Μαϊου), προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 24).