Κληρώσεις Πρωταθλημάτων Water Polo Νεανίδων (Β’ Φάση),Μίνι Κορασίδων (Τελική Φάση),Α2 Γυναικών (Τελική Φάση),Παίδων (Τελική Φάση) και Μίνι Παίδων (Γ’ Φάση) 2018-19

Πραγματοποιήθηκαν, στα γραφεία της ΚΟΕ σήμερα (8/5) οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Νεανίδων (Β’ Φάση), Μίνι Κορασίδων (Τελική Φάση), Α2 Γυναικών (Τελική Φάση), Παίδων (Τελική Φάση) και Μίνι Παίδων (Γ’ Φάση).
ΝΕΑΝΙΔΕΣ, Β’ ΦΑΣΗ (21-23 Ιουνίου)
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Ηράκλειο): ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (Βόλος): ΠΑΟΚ, ΝΕ Πατρών, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας
ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Αθήνα): ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, Ολυμπιακός, Νηρέας Χαλανδρίου
Στην Τελική Φάση (5-7 Ιουλίου), ΔΕΝ προκρίνεται η τελευταία ομάδα κάθε Ομίλου. 
ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ, Τελική Φάση (18-21 Ιουλίου, Αθήνα)
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Χανίων, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, ΓΣ Ηλιούπολης, Ολυμπιακός
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΕΑΤΕ Κολλεγίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Ρεθύμνου, Άρης Θεσσαλονίκης, ΝΟ Βουλιαγμένης
Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ Τελική Φάση (14-16 Ιουνίου και 19-21 Ιουλίου, Αθήνα)
ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΟΔΟΥ: Τρίτων Αμαρουσίου, ΟΦΗ, Πανιώνιος, ΠΑΟΚ
1η: Τρίτων – Πανιώνιος, ΟΦΗ – ΠΑΟΚ
2η: Τρίτων – ΠΑΟΚ, ΟΦΗ – Πανιώνιος
3η: ΟΦΗ – Τρίτων, Πανιώνιος ΠΑΟΚ
ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΘΟΔΟΥ: Μίλων, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Χίου
1η: Μίλων – ΝΟ Χανίων, Ιωνικός – ΝΟ Χίου
2η: Μίλων – ΝΟ Χίου, Ιωνικός – ΝΟ Χανίων
3η: Ιωνικός – Μίλων, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Χίου
Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε δύο (2) γύρους
Στην Α1 Εθνική ανέρχεται η 1η ομάδα του Ομίλου Ανόδου και στην Β’ Εθνική υποβιβάζονται οι δύο (2) τελευταίες του Ομίλου Καθόδου.
ΠΑΙΔΩΝ Τελική Φάση (20-23 Ιουνίου, Χίος)
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Πατρών, ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός, Ολυμπιακός, ΟΥΚ Βόλου
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Χανίων, ΝΟ Χίου, Άρης Θεσσαλονίκης, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, Πανιώνιος
ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ Γ’ Φάση (28-30 Ιουνίου)
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, ΣΚ Ροή, Νηρέας Χαλανδρίου, ΓΣ Περιστερίου, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Παναθηναϊκός, ΑΟ Πετρούπολης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Υδραϊκός
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χανίων, Ολυμπιακός, ΓΣ Ηλιούπολης, Πανιώνιος, ΑΟ Πλίτς Πλατς, Νηρέας Γέρακα
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: ΝΟ Καβάλας, ΝΕ Λάρισας, ΝΟ Λάρισας, Νηρέας Λαμίας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Πατρών.
ΟΜΙΛΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ: ΠΑΟΚ, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, Άρης Θεσσαλονίκης, ΟΦΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΑΟ Κέρκυρας
Στην Τελική φάση (19-21 Ιουλίου) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 10).