Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΤΟ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΝΙΑ

Δύο χρυσά, τρία ασημένια και ένα χάλκινο μετάλλιο ήταν η συγκομιδή της ελληνικής αποστολής στο Μεσογειακό Κύπελλο κολύμβησης παίδων-παγκορασίδων, που διεξήχθη στην Κατάνια.
Μεγάλος πρωταγωνιστής από ελληνικής πλευράς ήταν ο Ανδρέας Βαζαίος του ΑΝΟ Αργυρούπολης, ο οποίος πήρε και τις δύο πρωτιές, στα 100μ.
πεταλούδα (56.01) και στα 200μ. μικτή ατομική (2:06.56), και μία δεύτερη θέση στα 100μ. ύπτιο (58.68), ενώ ήταν μέλος και της ομάδας 4Χ100μ.
μικτή που επίσης κατετάγη δεύτερη (3:57.82, κολύμπησαν επίσης οι Καρακαϊδός, Ριζάς και Σωτηράκης).
Ασημένιο μετάλλιο πήρε επίσης ο Χαρίλαος Καρακαϊδός στα 200μ. ύπτιο (2:07.05) και χάλκινο ο Χρήστος Μουζάς στα 400μ.
μικτή ατομική (4:38.88).
Η παρουσία των υπολοίπων αθλητών/τριών:

 100μ. ελεύθερο: Δήμητρα Αργυρίου 12η 1.01.80, Ελισάβετ Παντή 15η 1.02.39 / Ανδρέας Βαζαίος 4ος 52.90, Δημήτρης Σωτηράκης 13ος 54.85

 200μ. ύπτιο: Χριστίνα Νίστα 8η 2:28.21

 400μ. μικτή ατομική: Σταύρος Καρλατήρας 12ος 4:46.98

 4Χ100μ. μικτή ομαδική: Παντή, Δεληγκάρη, Αργυρίου, Τζιντρούδη 7ες 4:34.64

 400μ. ελεύθερο: Γεωργία Τζελέπη 5η 4:32.69, Βασιλική Κοντομήτρου 8η 4:37.41 / Ευάγγελος Τσιραπίδης 6ος 4:08.07, Δημήτρης Σωτηράκης 11ος 4:11.56

 100μ. πρόσθιο: Βαρβάρα Σιατερλή 10η 1:18.24, Αννα-Μαρία Δεληγκάρη 12η 1:18.46 / Κώστας Σμιτιανός 14ος 1:10.33, Δημήτρης Ριζάς 15ος 1:10.36

 100μ. πεταλούδα: Αργυρώ Τζιντρούδη-Γαϊτανίδη 4η 1:05.25, Δήμητρα Αργυρίου 11η 1:06.58 / Σταύρος Καρλατήρας 18ος 1:00.65

 800μ. ελεύθερο: Γεωργία Τζελέπη 5η 9:24.50, Αργυρώ Τζιντρούδη-Γαϊτανίδη 10η 9:34.40

 200μ. πρόσθιο: Κώστας Σμιτιανός 4ος 2:26.55, Δημήτρης Ριζάς 14ος 2:32.44 / Βαρβάρα Σιατερλή 4η 2:41.98, Αννα-Μαρία Δεληγκάρη 10η 2:47.40

 100μ. ύπτιο: Χαρίλαος Καρακαϊδός 4ος 59.07 / Χριστίνα Νίστα 10η 1:09.87, Ελισάβετ Παντή 12η 1:10.10

 1500μ. ελεύθερο: Ευάγγελος Τσιραπίδης 7ος 16:29.37, Χρήστος Μουζάς 8ος 16:31.71

 200μ. ελεύθερο: Γεωργία Τζελέπη 12η 2:12.55, Αργυρώ Τζιντρούδη-Γαϊτανίδη 14η 2:14.89 / Χαρίλαος Καρακαϊδός 8ος 1:57.63

 200μ. πεταλούδα: Αναστασία Κυριλή 4η 2:22.90, Βασιλική Κοντομήτρου 6η 2:27.59 / Ευάγγελος Τσιραπίδης 12ος 2:13.18, Χρήστος Μουζάς 14ος 2:14.23

 200μ. μικτή ατομική: Αναστασία Κυριλή 6η 2:28.89, Ελισάβετ Παντή 17η 2:37.13 / Σταύρος Καρλατήρας 10ος 2:13.4

4Χ200μ. ελεύθερο: Τζελέπη, Κοντομήτρου, Τζιντρούδη, Κυριλή 4ες 8:53.27 / Καρακαϊδός, Τσιραπίδης, Καρλατήρας, Βαζαίος 5οι 7:56.64

4Χ100μ. ελεύθερο: Καρακαϊδός, Σωτηράκης, Καρλατήρας, Βαζαίος 5οι 3:37.86 / Αργυρίου, Τζελέπη, Παντή, Κυριλή 6ες 4:07.49