Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΓΥΡΟΣ ΤΗΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ

Στα κολυμβητήρια Ηλιούπολης και Χαλκίδας, αντίστοιχα, διεξάγονται από αύριο (Παρασκευή) έως και την Κυριακή οι αγώνες του Β? Γύρου του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β? Εθνικής Ανδρών (Νότιος και Βόρειος Όμιλος).

ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Νότιος Όμιλος)

Παρασκευή, 23/4

20.30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ? ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

21.30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ? ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Σάββατο, 24/4

09.30 ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ? ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

10.30 ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ? ΝΟ ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ

18.30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ? ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

19.30 ΝΟ ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ ? ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

Κυριακή, 25/4

11.00 ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ? ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

12.00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ? ΝΟ ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ

18.00 ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ? ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

19.00 ΝΟ ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ ? ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

Η Βαθμολογία

1. ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ  23-21   5

-. ΝΟ ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ                25-24   5

-. ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ             21-21   5

……………………………………………………….

4. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ            23-21   3

………………………………………………………..

5. ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ          21-26   2

ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Βόρειος Όμιλος)

Παρασκευή, 23/4

20.30 ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ? ΟΦΘ

21.30 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ? ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Σάββατο, 24/4

10.00 ΟΦΘ ? ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

11.00 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ? ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

17.00 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ? ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

18.00 ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ ? ΟΦΘ

Κυριακή, 25/4

10.00 ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ? ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

11.00 ΟΦΘ ? ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

16.00 ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ ? ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

17.00 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ? ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Η Βαθμολογία

1. ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ         55-19   8

2. ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                 34-36   4

3. ΟΦΘ                                   33-37   3

………………………………………………………….

-. ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ   26-40   3

…………………………………………………………

5. ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ  26-42   2

Στην Τελική Φάση (18-20 Ιουνίου), προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 6), ενώ οι τελευταίες υποβιβάζονται στην Γ? Εθνική.

Η κλήρωση των αγώνων της Τελικής Φάσης είναι προγραμματισμένη να γίνει την Τετάρτη 19 Μαίου (13.30 ΚΟΕ), ενώ στην Α2 Εθνική ανεβαίνουν οι 2 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.