Αποτελέσματα 11ης Αγωνιστικής Ομίλων Champions League Water Polo Ανδρών 2017-18.Παρτιζάν-Ολυμπιακός 4-7

Μια ακόμη νίκη στο φετινό Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών πανηγύρισε ο Ολυμπιακός, επικρατώντας μέσα στο Βελιγράδι της Παρτιζάν με 7-4 και κάνοντας ένα ακόμη βήμα για την κατάκτηση της 1ης θέσης του ομίλου του.
Οι πρωταθλητές Ελλάδος είχαν για όπλο την εξαιρετική τους άμυνα και μάλιστα ολοκλήρωσαν το πρώτο ημίχρονο δίχως να δεχθούν ούτε ένα τέρμα, προηγούμενοι με 3-0. Οι Σέρβοι σκόραραν για πρώτη φορά στην τρίτη περίοδο, με το σκορ ήδη στο 4-0 κατά τους, ενώ το πιο γεμάτο από πλευράς γκολ οκτάλεπτο ήταν το τελευταίο, όπου επιτεύχθησαν συνολικά έξι τέρματα.
Πρώτος σκόρερ του αγώνα ήταν ο Δερβίσης με τρία γκολ. Με τη νέα αυτή νίκη του, ο Ολυμπιακός παρέμεινε στην 1η θέση της βαθμολογίας του Α’ Ομίλου, σε απόσταση τεσσάρων βαθμών από τη δεύτερη Μπαρτσελονέτα.
ΠΑΡΤΙΖΑΝ ? ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 4-7
Οκτάλεπτα: 0-2, 0-1, 1-1, 3-3
Παρτιζάν (Στέφαν Τσίριτς): Ριστίσεβιτς, Βούτσινιτς, Γιάνκοβιτς Φ., Λούκιτς, Λάζιτς, Τόμιτς, Γιάνκοβιτς Μ. 1, Αντρέγιεβιτς, Μανόλιοβιτς 1, Ραντάνοβιτς 1, Ράντονιτς, Αξεντίγιεβιτς 1, Μπελοπάβλοβιτς
Ολυμπιακός (Θοδωρής Βλάχος): Πάβιτς, Μυλωνάκης 1, Δελακάς, Γενηδουνιάς, Φουντούλης, Νικολαΐδης 1, Δερβίσης 3, Μπούσλιε, Μουρίκης 2, Γούνας, Αργυρόπουλος ? Κανακάκης, Ομπράνοβιτς, Γαλανόπουλος
Συντάκτης: Δημήτρης Δεβές