Πρόγραμμα 14ης Αγωνιστικής 34ου Πρωταθλήματος Α1 Εθνικής Κατηγορίας Water Polo Ανδρών 2019-2020

Πέντε (5) παιχνίδια της 14ης αγωνιστικής περιλαμβάνει το πρόγραμμα του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, το ερχόμενο Σάββατο (15/2).
*Ποσειδώνιο   14.00   ΠΑΟΚ – ΝΟ Χίου (Γιώργος Σταυρίδης, Μιχάλης Μπιράκης)
Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου
Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από την ΕΡΤ
*Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου            17.30   ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Χρήστος Κουρτίδης, Μαρία Δασκαλοπούλου)
Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου
*Δημοτικό Αλίμου      18.00   ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ (Γρηγόρης Σπανούδης, Κώστας Βασιλείου)
Παρατηρητής: Μανώλης Πατλάκας
*Λαιμός, ΝΟΒ            18.00   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ανέστης Κωνσταντινίδης, Μιχάλης Παϊρακταρίδης)
Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης
*Δημοτικό Γουδή       19.00   ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Ηλίας Δαμιανάκης, Ανδρέας Κατσώνης)
Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς
Ο αγώνας ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ, στις 23 Φεβρουαρίου (11.30)
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ομάδες                       Αγ.       Ν.        Ισ.       Ήττ.    Τέρμ.               Β.
1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ           13        12        1          0          242-74             37
2.ΝΟ ΒΟΥΛ / ΝΗΣ        13        10        2          1          158-95             32
3.ΥΔΡΑΪΚΟΣ                 13        9          2          2          154-120           29
4.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.         13        9          1          3          146-116           28
5.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ       13        7          0          6          110-123           21
6.ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ       13        6          0          7          120-126           18
…………………………………………………………………………………………………..
7.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ             13        5          1          7          104-109           16
-.ΕΘΝΙΚΟΣ                 13        5          1          7          96-133             16
…………………………………………………………………………………………………
9.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ            13        4          0          9          117-156           12
10.ΠΑΟΚ                   13        3          0          10        112-141           9
11.ΝΟ ΧΙΟΥ               13        2          0          11        81-163             6
12.ΠΑΟ                     13        2          0          11        103-187           6
Επόμενη αγωνιστική (19/2): Ολυμπιακός – Υδραϊκός, Παναθηναϊκός – Απόλλων Σμύρνης, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος – Εθνικός, ΝΟ Χανίων – ΠΑΟΚ, ΝΟ Χίου – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου
ΣΚΟΡΕΡ
47 Μοσκόφ (Απόλλων), 38 Γούνας (Ολυμπιακός), 37 Ίρβιγκ (Υδραϊκός), 35 Γκιουβέτσης (ΝΟ Βουλιαγμένης), 32 Όμπερτ (Υδραϊκός), 31 Γενηδουνιάς (Ολυμπιακός), 26 Γιόκοβιτς (Ολυμπιακός), Μπάσιτς (ΝΟ Βουλιαγμένης), 25 Δερβίσης (Ολυμπιακός), 24 Αργυρόπουλος – Κανακάκης (Ολυμπιακός), Τρούλος (ΑΟ Παλαιού Φαλήρου)