Πρόγραμμα 16ης Αγωνιστικής 34ου Πρωταθλήματος Α1 Εθνικής Κατηγορίας Water Polo Ανδρών 2019-2020

Συνεχίζεται το Σάββατο (22/2) το 34ο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, με το πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής, ενώ την Κυριακή (23/2) θα γίνει ένα παιχνίδι με το οποίο και ολοκληρώνεται η 14η αγωνιστική. Αναλυτικά
Σάββατο, 22/2
*Δημοτικό Αλίμου 14.00 ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ανέστης Κωνσταντινίδης, Χρήστος Κουρτίδης)
Παρατηρητής: Μανώλης Πατλάκας
*Εθνικό Πειραιά 14.00 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Νίκος Μπουδραμής, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)
Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης
Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από την ERT SPORTS
Σημείωση: Την ίδια ημέρα (22/2), απευθείας από την ΕΡΤ 3, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΕΤΑ για το Τσάμπιονς Λιγκ.
*Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου 18.00 ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Γιώργος Κραβαρίτης, Μανώλης Παϊρακταρίδης)
Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου
*Λαιμός, ΝΟΒ 18.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Μιχάλης Κουρέτας, Αλέξανδρος Χατζηγούλας)
Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης
*Δημοτικό Γουδή 18.30 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ (Ανδρέας Κατσώνης, Γιάννης Αντζουλάκος)
Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου
Το παιχνίδι ΠΑΟΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ θα διεξαχθεί 7 Μαρτίου
Κυριακή, 23/2
*Εθνικό Πειραιά 11.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Ηλίας Δαμιανάκης, Νίκος Μαρινάκης)
Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ομάδες               Αγ. Νίκ. Ισ. Ήττ. Τέρμ.     Β.
1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ    14  13    1    0      259-81  40
2.ΝΟ ΒΟΥΛ / ΝΗΣ 15  12    2    1      176-103 38
3.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.  15  11     1   3       172-129 34
4.ΥΔΡΑΪΚΟΣ        15   10    2   3       170-142 32
5.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 15  7      0   8       119-142 21
6.ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ 15 7      0   8       143-145 21
…………………………………………………………………………………………………
7.ΕΘΝΙΚΟΣ         15  5      2   8        110-151 17
8.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ     15  5      2   8        118-128 17
………………………………………………………………………………………………….
9.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ     14  5      0   9        126-162 15
10.ΠΑΟΚ            15  4      0   11      129-159 12
11.ΝΟ ΧΙΟΥ        15  3      0   12      102-183 9
12.ΠΑΟ              15  2      0   13       117-216 6
Επόμενη αγωνιστική (25/2): ΝΟ Χανίων – Απόλλων Σμύρνης, ΝΟ Χίου – ΝΟ Βουλιαγμένης, Παναθηναϊκός – Εθνικός, ΑΝΟ Γλυφάδας – Πανιώνιος, ΠΑΟΚ – Υδραϊκός, Ολυμπιακός – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου
ΣΚΟΡΕΡ
56 Μοσκόφ (Απόλλων), 42 Γούνας (Ολυμπιακός), 40 Ίρβιγκ (Υδραϊκός), 39 Γκιουβέτσης (ΝΟ Βουλιαγμένης), 37 Όμπερτ (Υδραϊκός), 31 Γενηδουνιάς (Ολυμπιακός), 30 Μπάσιτς (ΝΟ Βουλιαγμένης), 28 Αργυρόπουλος – Κανακάκης (Ολυμπιακός), Τρούλος (ΑΟ Παλαιού Φαλήρου), 26 Γιόκοβιτς (Ολυμπιακός), Δερβίσης (Ολυμπιακός)