Πρόγραμμα 3ης Αγωνιστικής 34ου Πρωταθλήματος Α2 Εθνικής Κατηγορίας Water Polo Ανδρών 2019-2020

Με τα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο (7-8/12) το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.
Νότιος Όμιλος
Σάββατο, 7/12
*”Αντώνης Δημητρόπουλος”, Γλυφάδα 16.00 ΑΕΚ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Ανδρέας Κατσώνης, Στέλιος Μικεδάκης)
Παρατηρητής: Μανώλης Πατλάκας
*Δημοτικό Περιστερίου 16.00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ (Γιώργος Κραβαρίτης, Στάθης Κόκκινος)
Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης
Κυριακή, 8/12
*”Αντώνης Πεπανός”, Πάτρα 13.30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΠΕΚΕ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ (Ανδρέας Μοίραλης, Κώστας Βασιλείου)
Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου
*”Αντώνης Πεπανός”, Πάτρα 15.00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Κώστας Βασιλείου, Μιχάλης Μάρκοβιτς)
Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 30-10 6
-.ΑΕΚ                   34-16 6
3.ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ 25-18 4
4.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ       26-18 3
-.ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ       14-23 3
6.ΠΕΚΕΒ              19-27 1
7.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ      12-21 0
8.ΝΟ ΚΑΛ/ΤΑΣ      7-34 0
Επόμενη αγωνιστική (14-15/12): Τρίαινα Βούλας – ΝΟ Πατρών, ΠΕΚΕ Βροντάδου – Ηλυσιακός, ΝΟ Καλαμάτας – ΑΕΚ (15/12), ΝΕ Πατρών – ΓΣ Περιστερίου (15/12)
Βόρειος Όμιλος
Σάββατο, 7/12
*Δημοτικό Γέρακα 14.00 ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (Γιώργος Κραβαρίτης, Φάνης Ποσποτίκης)
Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς
Κυριακή, 8/12
*Ποσειδώνιο 14.00 ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ (Γρηγόρης Σπανούδης, Γιάννης Αντζουλάκος)
Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός
*Δημοτικός Νέας Σμύρνης 14.30 ΜΙΛΩΝ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (Γιώργος Σταυρίδης, Ανδρέας Κατσώνης)
Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς
*Δημοτικό Ηλιούπολης 16.00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΟΦΘ (Μιχάλης Μπιράκης, Φάνης Ποσποτίκης)
Παρατηρητής: Μανώλης Πατλάκας
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ     21-12 6
2.ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 20-19 4
3.ΟΦΘ               17-16 3
-.ΑΡΗΣ ΘΕΣ.       19-19 3
-ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.     19-19 3
-.ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ     15-16 3
7.ΜΙΛΩΝ            18-22 1
8.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 12-18 1
Επόμενη αγωνιστική (15/12): ΓΣ Ηλιούπολης – Άρης Θεσ/νίκης, ΟΦΘ – ΑΕ Χαϊδαρίου, ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Γέρακα, ΟΥΚ Βόλου – Μίλων