Πρόγραμμα 5ης Αγωνιστικης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών και Α’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών 2020-21

Δύο (2) παιχνίδια της Α1 Ανδρών και της Α’ Γυναικών, για την 5η αγωνιστική και των δύο πρωταθλημάτων (31/10), αναβάλλονται για λόγους που σχετίζονται με τα ήδη ισχύοντα περιοριστικά μέτρα για τον covid -19.

Έτσι, δεν θα διεξαχθούν οι συναντήσεις:

Α1 ΑΝΔΡΩΝ: ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΠΑΟΚ

Α’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

Το υπόλοιπο αγωνιστικό πρόγραμμα και ενώ αναμένονται, εντός της ημέρας, οι ανακοινώσεις για τα νέα περιοριστικά μέτρα που ενδεχομένως θα προκύψουν, έχει ως εξής:

Α1 ΑΝΔΡΩΝ

*Λαιμός, ΝΟΒ 13.30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

(Ανδρέας Μοίραλης, Μιχάλης Μπιράκης)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από την ERTSports

Σημειώνεται ότι, σήμερα (30/10), η ομάδα του Απόλλωνα Σμύρνης (αθλητές και τεχνικό επιτελείο) υποβάλλονται σε τεστ covid-19, καθώς υπάρχει ένα (1) θετικό κρούσμα, όπως ανακοινώθηκε, στο σύλλογο.

*Εθνικό Πειραιά 16.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

(Κώστας Κυράνης, Κώστας Βασιλείου)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

*Δημοτικό Περιστερίου 16.00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

(Μανώλης Παϊρακταρίδης, Γιώργος Κραβαρίτης)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

*Ιωνικό, Χίος 17.00 ΝΟ ΧΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

(Σπύρος Αχλαδιώτης, Γιάννης Αντζουλάκος)

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

*”Αντ. Δημητρόπουλος, Γλυφάδα 17.00 ΑΕΚ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

(Γιώργος Πολυχρονόπουλος, Ναταλία Μαρκοπούλου)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από το ΚΟΕ TV στο Youtube

*Δημοτικό Π. Φαλήρου 19.30 ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ

(Γιώργος Σταυρίδης, Ανδρέας Κατσώνης)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ομάδες               Αγ. Νίκ. Ισ. Ήττ. Τέρμ. Β.

1.ΝΟ ΒΟΥΛ / ΝΗΣ 4    4      0    0     42-28 12

2.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 4   3      1    0     34-29 10

3.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ     4   3      0    1     65-31 9

-.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.    4   3       0   1     50-32 9

………………………………………………………………………………………..

-.ΥΔΡΑΪΚΟΣ           4   3       0   1    46-28 9

-.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ         4   3       0   1    34-46 9

………………………………………………………………………………………

7.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ        4   2       0   2    46-35 6

8.ΠΑΟΚ                 4   1       1   2    40-39 4

9.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ  4    1       0   3    32-37 3

-.ΕΘΝΙΚΟΣ            4   1        0   3    38-45 3

-.ΝΟ ΧΙΟΥ             4    1       0   3    27-43 3

-.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ        4    1        0   3   35-57 3

11.ΑΟ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ 4   0        1   3    31-44 1

12.ΑΕΚ                 4    0        1   3    27-53 1

Επόμενη αγωνιστική (4/11): ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ, ΠΑΟΚ – ΝΟ ΧΙΟΥ, ΕΘΝΙΚΟΣ – ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ, ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΕΚ, ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΣΚΟΡΕΡ

15 Γούνας (ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ), 13 Χονδροκούκης (ΕΘΝΙΚΟΣ), 12 Γενηδουνιάς (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Στίβενσον (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), 11 Μπογκντάνοβιτς (ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ), Ραντόγεβιτς (ΠΑΟΚ), Φώσκολος (ΥΔΡΑΪΚΟΣ), 10 Δήμου Δ. (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), 9 Παπασηφάκης (ΥΔΡΑΪΚΟΣ), Λιαπάκης (ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ)

Οι αγώνες διεξάγονται ΧΩΡΙΣ θεατές και σύμφωνα με το ισχύον Υγειονομικό Πρωτόκολλο

Α’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

*Δημοτικό Χαλανδρίου 13.45 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

(Μαρία Δασκαλοπούλου, Αιγέας Παντέλης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

*”Αντ. Δημητρόπουλος”, Γλυφάδα 15.30 ΑΕΚ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

(Γιώργος Στεφανάκης, Γιώργος Μιχαηλίδης)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

*Δημοτικό Νέας Σμύρνης 17.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

(Ανέστης Κωνσταντινίδης, Γιώργος Θωμάς)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

*Εθνικό Πειραιά 18.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

(Κώστας Κυράνης, Κώστας Βασιλείου)

Παρατηρητής: Μανώλης Πατλάκας

Για την 3η αγωνιστική (από αναβολή):

Κυριακή, 1/11

*Εθνικό Πειραιά 12.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

(Στέλιος Μικεδάκης, Νίκος Λαϊζίδης)

Παρατηρητής: Μανώλης Πατλάκας

Οι αγώνες διεξάγονται ΧΩΡΙΣ θεατές και σύμφωνα με το ισχύον Υγειονομικό Πρωτόκολλο

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ομάδες              Αγ. Νίκ. Ισ. Ήττ. Τέρμ. Β.

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ   3    3      0    0     55-16 9

-.ΝΟ ΒΟΥΛ / ΝΗΣ 4    3      0   1     55-23 9

-.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 4    3      0   1     53-34 9

-.ΕΘΝΙΚΟΣ          4    3      0    1     37-45 9

………………………………………………………………………………………

5.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ      4    2      1    1    28-25 7

-.ΑΕΚ                  4    2       1   1    38-40 7

………………………………………………………………………………………..

7.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.    4    1      1     2  31-40 4

8.ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ      4   0       1    3   32-44 1

9.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ      4    0       0    4 27-57 0

10.ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 4   0       0    4 17-49 0

Επόμενη αγωνιστική (4/11): ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ, ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΕΚ, ΟΛΥΜ΄ΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΣΚΟΡΕΡ

15 Κούλχαας (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), 14 Φουντωτού (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), 12 Πλευρίτου Β. (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), 11 Κοντογιάννη (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), 9 Μαμόγλου (ΕΘΝΙΚΟΣ), 8 Καρυπίδου Μελ. (ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ), Μιχαηλίδου (ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ), Μπογκατσένκο (ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ), Πλευρίτου Ελ. (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ)