ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 6ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 20ΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α1 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2017-18

Πηγή:www.koe.org.gr
Ολοκληρώνεται το Σάββατο (18/11) η Α? Φάση του 20ού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών, με τα παιχνίδια της 6ης αγωνιστικής.
Α? ΟΜΙΛΟΣ
Κολ. Εθνικό Πειραιά       15.30     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ? ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
                                                   (Μαρκοπούλου, Δασκαλοπούλου)
Κολ. ΑΝΟΓ          19.30     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ? ΕΘΝΙΚΟΣ
                                          (Κραβαρίτης, Βόσικας)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                5              5              0              0              84-24     15
2.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ        5              4              0              1              69-35     12
3.ΕΘΝΙΚΟΣ                       5              1              0              4              33-81     3
4.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ              5              0              0              5              26-72     0
ΣΚΟΡΕΡ
16 Ασημάκη (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ)
15 Χυδηριώτη (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ)
12 Κούλχαας (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ)
11 Ξενάκη (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ)
10 Αβραμίδου (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ)
10 Πλευρίτου Ελ. (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ)
Β? ΟΜΙΛΟΣ
Κολ. Χαλανδρίου             14.00     ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ? ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
                                                           (Παϊρακταρίδης, Κατσώνης)
Κολ. Ηρακλείου                                16.00     ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ? ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
                                                                    (Σταυρίδης, Μπιράκης)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ        5              5              0              0              58-35     15
2.Ν ΡΕΘΥΜΝΟΥ      5              4              0              1              57-41     12
3.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.      5              1              0              4              41-51     3
4.ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.     5              0              0              5              35-64     0             
ΣΚΟΡΕΡ
16 Καρυπίδου Ηρ. (Ν ΡΕΘΥΜΝΟΥ)
15 Σελετοπούλου (ΤΡΙΤΩΝ)
11 Μπιτσάκου (ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ)
11 Δούλη (ΝΗΡΕΑΣ)
10 Καρυπίδου Μ. (ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ)
Στη Β? Φάση του πρωταθλήματος, οι 2 πρώτες ομάδες του Α? Ομίλου και οι 2 τελευταίες του Β? Ομίλου, παίζουν μεταξύ τους έως 3 αγώνες (9, 13, 16 Δεκεμβρίου), για να φτάσουν στις 2 Νίκες.
Οι υπόλοιπες 4 ομάδες (2 από κάθε Όμιλο), σχηματίζουν νέο Όμιλο όπου οι αγώνες του Α? Γύρου θα διεξαχθούν 24-26 Νοεμβρίου και του Β? Γύρου 15-17 Δεκεμβρίου.