Πρόγραμμα 6ης Αγωνιστικής 34ου Πρωταθλήματος Α2 Εθνικής Κατηγορίας Water Polo Ανδρών 2019-2020

Επαναρχίζει το Σαββατοκύριακο (18-19/1) το 34ο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, μετά την διακοπή για τις γιορτές των Χριστουγέννων και του νέου Έτους.
ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο, 18/1
*Δημοτικό Περιστερίου 16.00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ (Χρήστος Κουρτίδης, Γιώργος Στεφανάκης)
Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου
*”Αντώνης Δημητρόπουλος”, Γλυφάδα 16.00 ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Γιώργος Κραβαρίτης, Ανδρέας Κατσώνης)
Παρατηρητής: Μανώλης Πατλάκας
*Ιωνικό, Χίος 17.00 ΠΕΚΕ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Νίκος Μπουδραμής, Φάνης Ποσποτίκης)
Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης
Κυριακή, 19/1
*”Αντώνης Πεπανός”, Πάτρα 14.00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΑΕΚ (Κώστας Βασιλείου, Μιχάλης Μάρκοβιτς)
Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 78-28 15
-.ΑΕΚ                   74-33 15
3.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ       58-49 9
4.ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛ.  49-52 7
……………………………………………
5.ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ      44-53 6
6.ΠΕΚΕΒ              47-73 4
7.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ       41-46 3
8.ΝΟ ΚΑΛ/ΤΑΣ      22-79 0
Επόμενη αγωνιστική (1-2/2): Ηλυσιακός – ΝΕ Πατρών, ΑΕΚ – ΓΣ Περιστερίου (1/2), ΝΟ Πατρών – ΠΕΚΕ Βροντάδου, ΝΟ Καλαμάτας – Τρίαινα Βούλας (2/2)
ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Κυριακή, 19/1
*Δημοτικό Νέας Ιωνίας 13.30 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (Μιχάλης Μπιράκης, Γιάννης Αντζουλάκος)
Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου
*Ποσειδώνιο 13.30 ΟΦΘ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (Γρηγόρης Σπανούδης, Σπύρος Αχλαδιώτης)
Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός
*Ποσειδώνιο 15.00 ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΜΙΛΩΝ (Σπύρος Αχλαδιώτης, Αλέξανδρος Χατζηγούλας)
Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης
*Δημοτικό Ηλιούπολης 17.00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ (Γιώργος Πολυχρονόπουλος, Γιώργος Στεφανάκης)
Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.ΟΦΘ                   56-46 15
2.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ         54-38 13
3.ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ     47-51 7
4.ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 57-56 6
………………………………………………
-.ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ        43-43 6
6.ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.       45-46 5
7.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ  30-42 4
8.ΜΙΛΩΝ                39-49 2
Επόμενη αγωνιστική (1-2/2): Νηρέας Γέρακα – Άρης Θεσσαλονίκης (1/2), Μίλων – ΟΦΘ, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΓΣ Ηλιούπολης (2/2)