Πρόγραμμα 8ης Αγωνιστικης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Water Polo Ανδρών 2020-21

Α1 ΑΝΔΡΩΝ, 31/3
*Δημοτικό Ηλιούπολης 13.00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Ηλίας Δαμιανάκης, Νίκος Μπουδραμής)
Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος
*Λαιμός, ΝΟΒ 14.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Μαρία Δασκαλοπούλου, Νίκος Λοϊζίδης)
Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης
*Δημοτικό Νέας Σμύρνης 14.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Χρήστος Κουρτίδης, Ναταλία Μαρκοπούλου)
Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς
*Ποσειδώνιο 15.30 ΠΑΟΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γρηγόρης Σπανούδης, Άγις Καρούλης)
Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός
*Δημοτικό Περιστερίου 17.00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΟ ΧΙΟΥ (Ανδρέας Κατσώνης, Φάνης Ποσποτίκης)
Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου
*Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου 19.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ (Μιχάλης Μπιράκης, Γιώργος Στεφανάκης)
*Εθνικό Πειραιά 19.30 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΑΕΚ (Γιώργος Σταυρίδης, Μανώλης Παϊρακταρίδης)
Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης
Σήμερα (30/3) για την 7η αγωνιστική: ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Λαιμός 18.00, Γιώργος Σταυρίδης – Μαρία Δασκαλοπούλου)
Την Πέμπτη (1/4) για την 9η αγωνιστική: ΝΟ ΧΙΟΥ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ (Λαιμός 10.00, Γρηγόρης Σπανούδης – Ανδρέας Κατσώνης, Παρατηρητής: Μιχάληςς Σκαλοχωρίτης)
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 64-44 18
3.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 100-40 15
2.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 67-52 16
4.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. 84-58 15
5.ΥΔΡΑΪΚΟΣ 66-47 13
6.ΠΑΟΚ 72-59 10
………………………………………………………..
7.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 70-74 9
-.ΝΟ ΧΙΟΥ 53-71 9
-.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 50-71 9
10.ΑΟ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ 63-69 7
11.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 59-61 6
12.ΑΕΚ 51-77 5
13.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 50-95 3
14.ΕΘΝΙΚΟΣ 54-85 3
Σημείωση: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, Υδραϊκός και ΝΟ Χανίων, έχουν έναν (1) αγώνα λιγότερο
Επόμενη αγωνιστική (3/4): Ολυμπιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Χανίων – Υδραϊκός, Απόλλων Σμύρνης – Εθνικός, ΑΕΚ – ΠΑΟΚ, ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος (αναβάλλεται)
ΣΚΟΡΕΡ
27 Γούνας (Απόλλων Σμύρνης), 19 Στέφενσον (ΑΝΟ Γλυφάδας), 18 Ραντόγεβιτς (ΠΑΟΚ), 17 Μπογκντάνοβιτς (ΝΟ Χανίων), 16 Παπασηφάκης (Υδραϊκός), Χονδροκούκης (Εθνικός), Χούπερ (ΑΟ Παλαιού Φαλήρου), 14 Δήμου Δ. (Πανιώνιος), 14 Καρούντζος (ΓΣ Περιστερίου)