Πρόγραμμα 8ης Αγωνιστικής 34ου Πρωταθλήματος Α2 Εθνικής Κατηγορίας Water Polo Ανδρών 2019-2020

Με τα παιχνίδια της 8ης αγωνιστικής (1ης του Β’ Γύρου) για την Α’ Φάση, συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο (15-16/2) το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών
ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο, 15/2
*Δημοτικό Ιλίσιο        15.00   ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Μαρινάκης, Παντέλης)
Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς
*”Αντώνης Δημητρόπουλος”, Γλυφάδα         16.00   ΑΕΚ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ (Κραβαρίτης, Μιχαηλίδης)
Παρατηρητής: Μανώλης Πατλάκας
*Ιωνικό, Χίος  16.00   ΠΕΚΕ Βροντάδου – Τρίαινα Βούλας (Πολυχρονόπουλος, Θωμάς)
Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης
Κυριακή, 16/2
*Δημοτικό Καλαμάτας            14.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (Κουρέτας, Μπουδραμής)
Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ  111-43 21
2.ΑΕΚ                    90-56   18
3.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ         72-66   9
-.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ         58-58   9
………………………………………………
-.ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ        68-82   9
6.ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛ.   64-70   8
7.ΠΕΚΕΒ               75-97   7
8.ΝΟ ΚΑΛ / ΤΑΣ    39-105 1
Επόμενη αγωνιστική (29/2): ΑΕΚ – ΠΕΚΕ Βροντάδου, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Καλαμάτας, ΝΕ Πατρών – Τρίαινα Βούλας (1/3), ΝΟ Πατρών – Ηλυσιακός (1/3)
ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο, 15/2
*Δημοτικό Γέρακα      14.00   ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΜΙΛΩΝ (Σπανούδης, Κυράνης Χρ.)
Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος
Κυριακή, 16/2
*Εθνικό Λάρισας        13.30   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Χατζηγούλας, Σπυρόπουλος)
Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός
*Ποσειδώνιο   14.00   ΟΦΘ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ (Σταυρίδης, Μπιράκης)
Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου
*Δημοτικό Χαϊδαρίου 16.00   ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κουρτίδης, Πολυχρονόπουλος)
Παρατηρητής: Μανώλης Πατλάκας
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.ΟΦΘ                        75-64   16
2.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ              67-51   15
3.ΝΗΡΕΑ ΓΕΡΑΚΑ         64-63   11
4.ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ     77-74   9
………………………………………………
5.ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ            57-57   8
-.ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ         64-72   8
7.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ     51-60   7
8.ΜΙΛΩΝ                   56-70   2
Επόμενη αγωνιστική (1/3): Νηρέας Γέρακα (1/3), Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου, Άρης Θεσσαλονίκης – ΝΟ Λάρισας, ΓΣ Ηλιούπολης – ΟΥΚ Βόλου

Αφήστε μια απάντηση