Πρόγραμμα 9ης Αγωνιστικής 34ου Πρωταθλήματος Α2 Εθνικής Κατηγορίας Water Polo Ανδρών 2019-2020

Με τα παιχνίδια της 9ης αγωνιστικής συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο (29/2-1/3) το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.
ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο, 29/2
*«Αντώνης Πεπανός», Πάτρα   13.30     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ (Ανέστης Κωνσταντινίδης, Νίκος Μπουδραμής)
Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης
*«Αντώνης Πεπανός», Πάτρα    15.00     ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ –ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Ανέστης Κωνσταντινίδης, Νίκος Μπουδραμής)
Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης
*«Αντώνης Δημητρόπουλος», Γλυφάδα 16.00     ΑΕΚ – ΠΕΚΕ Βροντάδου (Ηλίας Δαμιανάκης, Γιώργος Θωμάς)
Παρατηρητής: Μανώλης Πατλάκας
Στις 23/2: ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 20-6
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ             138-53   27
2.ΑΕΚ                               100-65   21
3.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                    85-74     12
4.ΠΕΚΕ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ           89-110   10
………………………………………………………………..
5.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                    62-65     9
-,ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                    77-92     9
7.ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ             77-84     8
8.ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ               53-138   1
Επόμενη αγωνιστική (14/3):  Ηλυσιακός – ΑΕΚ, ΠΕΚΕ Βροντάδου – ΝΕ Πατρών, Τρίαινα Βούλας – ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Πατρών (15/3)
ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο, 29/2
*Δημοτικό Γέρακα          14.00     ΝΗΡΕΑ ΓΕΡΑΚΑ – ΟΦΘ (Γιώργος Πολυχρονόπουλος, Κώστας Βασιλείου)
Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς
*Δημοτικό Νέας Σμύρνης             15.00     ΜΙΛΩΝ – ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (Μαρία Δασκαλοπούλου, Γιώργος Στεφανάκης)
Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου
Κυριακή, 1/3
*Ποσειδώνιο     14.00     ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (Σπύρος Αχλαδιώτης, Κώστας Κυράνης)
Παρατηρητής: Μίλτος Ελευθεριάδης
*Δημοτικό Ηλιούπολης 14.00     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ (Γιώργος Πολυχρονόπουλος, Στέλιος Μικεδάκης)
Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.ΟΦΘ              84-68     19
2.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ    71-60     15
3.ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.   75-71     14
4.ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ   70-66     11
………………………………………………
-.ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 71-76     11
6.ΑΡΗΣ ΘΕΣ.       81-81     9
7.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ   60-73     7
8.ΜΙΛΩΝ             64-81     2
Επόμενη αγωνιστική (15/3): ΑΕ Χαϊδαρίου – Νηρέας Γέρακα, ΝΟ Λάρισας – Μίλων, ΟΦΘ – ΓΣ Ηλιούπολης, ΟΥΚ Βόλου – Άρης Θεσσαλονίκης