Πρόγραμμα Β’ Γύρου (Όμιλος) Β’ Φάσης 33ου Πρωταθλήματος Α’ Εθνικής Κατηγορίας Water Polo Γυναικών 2019-2020

Τα παιχνίδια του Β’ Γύρου (Όμιλος) της Β’ Φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α’ Εθνικής Γυναικών, διεξάγονται το τριήμερο (14-16 Φεβρουαρίου), με το ακόλουθο πρόγραμμα:
Παρασκευή, 14/2
*Δημοτικό Πεντέλης 21.00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Δαμιανάκης, Μαρινάκης)
Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς
*”Αντώνης Δημητρόπουλος”, Γλυφάδα 21.00 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Μπουδραμής, Θωμάς)
Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης
Σάββατο, 15/2
*”Αντώνης Δημητρόπουλος”, Γλυφάδα 11.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (Στεφανάκης, Βασιλείου Κ.)
Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης
*”Αντώνης Δημητρόπουλος”, Γλυφάδα 12.00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ (Στεφανάκης, Βασιλείου Κ.)
Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης
*”Αντώνης Δημητρόπουλος”, Γλυφάδα 17.30 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Ποσποτίκης, Μιχαηλίδης)
*”Αντώνης Δημητρόπουλος”, Γλυφάδα 18.30 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Ποσποτίκης, Μιχαηλίδης)
Κυριακή, 16/2
*”Αντώνης Δημητρόπουλος”, Γλυφάδα 10.00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Δαμιανάκης, Κουρτίδης)
Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς
*”Αντώνης Δημητρόπουλος”, Γλυφάδα 11.00 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (Δαμιανάκης, Κουρτίδης)
Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς
*”Αντώνης Δημητρόπουλος”, Γλυφάδα 16.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Παϊρακταρίδης, Μιχαηλίδης)
Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης
*”Αντώνης Δημητρόπουλος”. Γλυφάδα 17.00 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ (Παϊρακταρίδης, Μιχαηλίδης)
Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 42-22 9
2.ΕΘΝΙΚΟΣ          32-15 7
-.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.    40-38 7
4.ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ     35-42 3
5.ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 21-53 0
Σημείωση: Εκκρεμεί η απόφαση για τον διακοπέντα αγώνα ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ, στον Α’ Γύρο
Οι 3 πρώτες ομάδες, στην Γ’ Φάση του πρωταθλήματος, θα μετάσχουν στον Α’ Όμιλο (θέσεις 1-5) με 2, 1 και 0 βαθμούς αντίστοιχα, μαζί με Ολυμπιακό (6β.) και ΝΟ Βουλιαγμένης (3β.).
Στον Β’ Όμιλο (θέσεις 6-9) θα μετάσχουν ο 4ος (6β.) και ο 5ος (3β.), μαζί με ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ και ΠΑΝΙΩΝΙΟ (3ος αγώνας, 12/2).
ΣΚΟΡΕΡ
42 Τριχά (Νηρέας), 33 Κοντογιάννη (ΑΝΟ Γλυφάδας), 26 Ξενάκη (ΝΟ Βουλιαγμένης), 25 Καρυπίδου Μελ. (ΝΕ Πατρών), 24 Μαμόγλου (ΑΝΟ Γλυφάδας), 23 Κούμπρα Κους (Εθνικός), Μπιτσάκου (ΝΕ Πατρών), Σολανάκη (Πανιώνιος), 21 Ασημάκη (Ολυμπιακός), 20 Ζοφώλη Β. (ΝΟ Ρεθύμνου)