ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΝΕΩΝ,ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ 2010.Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΤΩΝ ΜΑΣ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΤΕΛΙΚΟΥΣ

50μ. ΠΡΟΣΘΙΟ

Heat 3

Rank Lane Name Nationality Time Notes
1 5 Ivan Capan Croatia 29.15 Q
2 4 Ioannis Karpouzlis Greece 29.17 Q
3 6 Flavio Bizzarri Italy 29.41 Q
4 3 Vinicius Borges Brazil 29.73 Q
5 7 Simon Beck Liechtenstein 31.36 Q
6 2 Ian Nakmai Papua New Guinea 32.06 Q
7 1 Joachim Ofosuhena-Wise Ghana 36.80

Semifinal 2

Rank Lane Name Nationality Time Notes
1 5 Anton Lobanov Russia 28.87 Q
2 4 Razvan Tudosie Romania 28.92 Q
3 3 Ioannis Karpouzlis Greece 29.04 Q
4 6 Imri Ganiel Israel 29.21 Q
5 2 Vaidotas Blazys Lithuania 29.58 Q
6 7 Timo Vaimann Estonia 30.75
7 1 Ian Nakmai Papua New Guinea 31.66
8 8 Mohamed Camara Guinea 35.17

Final

Rank Lane Name Nationality Time Notes
2 Ivan Capan Croatia 28.55
4 Nicholas Schafer Australia 28.59
3 Razvan Tudosie Romania 28.69
4 5 Anton Lobanov Russia 28.76
5 6 Ioannis Karpouzlis Greece 29.05
6 7 Imri Ganiel Israel 29.45
7 1 Flavio Bizzarri >  Italy 29.56
8 8 Vaidotas Blazys >  Lithuania 29.71

Heat 4

Rank Lane Name Nationality Time Notes
1 4 Alessandra Marchioro Brazil 32.65 Q
2 2 Evghenia Tanasienco Moldova 33.22 Q
3 3 Tina Meza ‘>  Slovenia 33.37 Q
4 6 Maria Georgia Michalaka ‘>  Greece 33.40 Q
5 7 Yuliya Litvina Kazakhstan 33.49 Q
6 1 Xin Jing Cheryl Lim Singapore 33.82 Q
7 8 Brigitte Rasmussen Virgin Islands 35.77
5 Hyejin Kim South Korea DNS

Semifinal

Heat 1

Rank Lane Name Nationality Time Notes
1 5 Ana de Pinho Rodrigues Portugal 32.30 Q
2 4 Alessandra Marchioro Brazil 32.70 Q
3 3 Lina Rathsack Germany 32.73 Q
4 7 Maria Georgia Michalaka Greece 32.96 Q
5 2 Tina Meza Slovenia 33.31
6 1 Taryn Mackenzie South Africa 33.47
7 6 Evghenia Tanasienco Moldova 33.63
8 8 Xin Jing Cheryl Lim Singapore 33.65

Final

Rank Lane Name Nationality Time Notes
4 Rachel Nicol Canada 32.06
5 Martina Carraro Italy 32.44
3 Ana de Pinho Rodrigues Portugal 32.49
4 6 Alessandra Marchioro Brazil 32.60
5 2 Lina Rathsack Germany 32.79
6 1 Maria Georgia Michalaka Greece 32.90
7 7 Tjasa Vozel Slovenia 33.14
8 8 Urte Kazakeviciute Lithuania 33.22

100μ. ΠΡΟΣΘΙΟ

Heat 2

Rank Lane Name Nationality Time Notes
1 4 Ivan Capan Croatia 1:03.21 Q
2 3 Kenneth To Australia 1:03.49
3 8 Matti Mattsson Finland 1:04.17 Q
4 2 Jakub Maly Austria 1:04.52 Q
5 5 Panagiotis Samilidis Greece 1:04.57 Q
6 6 Razvan Tudosie Romania 1:04.82 Q
7 7 Imri Ganiel >  Israel 1:04.89 Q
8 1 Dmitrii Aleksandrov >  Kyrgyzstan 1:05.81

Heat 3

Rank Lane Name Nationality Time Notes
1 4 Ioannis Karpouzlis Greece 1:04.71 Q
2 7 Lachezar Shumkov ‘>  Bulgaria 1:04.74 Q
3 6 Ximing Wang ‘>  China 1:05.07 Q
4 2 Yannick Kaeser Switzerland 1:05.19 Q
5 5 Christian Von Lehn Germany 1:05.41 Q
6 3 Vaidotas Blazys Lithuania 1:06.13
7 1 Timo Vaimann Estonia 1:06.73
8 8 Nts’Eke Setho Lesotho 1:24.66

Semifinals

[edit]Semifinal 1

Rank Lane Name Nationality Time Notes
1 4 Flavio Bizzarri Italy 1:02.39 Q
2 5 Anton Lobanov Russia 1:02.60 Q
3 6 Panagiotis Samilidis Greece 1:03.26 Q
4 7 Imri Ganiel Israel 1:04.27 Q
5 3 Matti Mattsson Finland 1:04.39
6 1 Yannick Kaeser Switzerland 1:04.64
7 2 Lachezar Shumkov Bulgaria 1:04.97
8 8 Wassim Elloumi Tunisia 1:05.45

Semifinal 2

Rank Lane Name Nationality Time Notes
1 4 Nicholas Schafer Australia 1:01.51 Q
2 5 Ivan Capan Croatia 1:03.14 Q
3 3 Thomas Rabeisen France 1:03.61 Q
4 1 Ximing Wang China 1:04.30 Q
5 7 Razvan Tudosie Romania 1:04.84
6 6 Jakub Maly Austria 1:04.85
7 2 Ioannis Karpouzlis Greece 1:04.90
8 8 Christian Von Lehn Germany 1:05.23

Final

Rank Lane Name Nationality Time Notes
4 Nicholas Schafer Australia 1:01.38
3 Anton Lobanov Russia 1:01.44
5 Flavio Bizzarri Italy 1:02.22
4 2 Panagiotis Samilidis Greece 1:03.08
5 6 Ivan Capan Croatia 1:03.24
6 7 Thomas Rabeisen France 1:03.62
7 1 Imri Ganiel Israel 1:04.28
8 8 Ximing Wang China 1:04.55

Heat 5

Rank Lane Name Nationality Time Notes
1 6 Rachel Nicol Canada 1:08.87 Q
2 5 Maria Georgia Michalaka Greece 1:10.77 Q
3 7 Urt? Kazakevi?i?t? Lithuania 1:11.67 Q
4 3 Olga Detenyuk Russia 1:12.68 Q
5 1 Chloe Francis New Zealand 1:13.38 Q
6 2 Wang Chang China 1:13.50
7 8 Maria Carolina da Costa Rosa Portugal 1:16.40

Semifinal 2

Rank Lane Name Nationality Time Notes
1 4 Rachel Nicol Canada 1:09.22 Q
2 5 Maria Georgia Michalaka Greece 1:10.55 Q
3 3 Maya Hamano Japan 1:10.91 Q
4 6 Noora Laukkanen Finland 1:11.75 Q
5 7 Lina Rathsack Germany 1:12.03
6 1 Tina Meza Slovenia 1:12.33
7 2 Olga Detenyuk Russia 1:12.68
8 8 Chloe Francis New Zealand 1:13.03

Final

Rank Lane Name Nationality Time Notes
3 Tery van Beilen Canada 1:08.59
5 Emily Selig Australia 1:09.06
4 Rachel Nicol Canada 1:09.18
4 2 Maya Hamano Japan 1:10.18
5 6 Maria Georgia Michalaka Greece 1:10.41
6 8 Martina Carraro Italy 1:10.95
7 1 Noora Laukkanen Finland 1:11.39
8 7 Urt? Kazakevi?i?t? Lithuania 1:11.63

200μ. ΠΡΟΣΘΙΟ

Heat 1

Rank Lane Name Nationality Time Notes
1 4 Panagiotis Samilidis Greece 2:19.15 Q
2 5 Yannick Kaeser Switzerland 2:19.78
3 3 Eduardo Solaeche Spain 2:20.80
4 2 Lachezar Shumkov Bulgaria 2:21.34
5 6 Tatsunari Shoda Japan 2:21.54
6 7 Wassim Elloumi Tunisia 2:26.92

Final

Rank Lane Name Nationality Time Notes
2 Flavio Bizzarri Italy 2:13.31
3 Anton Lobanov Russia 2:13.65
4 Nicholas Schafer Australia 2:13.72
4 6 Christian vom Lehn Germany 2:16.03
5 1 Panagiotis Samilidis Greece 2:17.36
6 8 Yannick Kaeser Switzerland 2:17.78
7 5 Nuttapong Ketin Thailand 2:17.93
8 7 Matti Mattsson Finland 2:18.47

Heat 1

Rank Lane Name Nationality Time Notes
1 4 Urt? Kazakevi?i?t? Lithuania 2:35.68 Q
2 5 Maria Georgia Michalaka Greece 2:37.11
3 2 Mijal Asis Argentina 2:41.59
4 6 Yvette Man-Yi Kong Hong Kong 2:42.03
5 3 Martina Carraro Italy 2:43.91
6 7 Nibal Yamout Lebanon 2:46.96
7 1 Ekaterina Lysenko Kyrgyzstan 3:01.50