Ετικέτα: K.O.E.

Προκήρυξη Αγώνων Κολύμβησης Βετεράνων Κολυμβητών Masters 2020-2021

Προκήρυξη Αγώνων Κολύμβησης Βετεράνων Κολυμβητών Masters 2020-2021

Συνοπτικό Πρόγραμμα Καταδύσεων 2020-2021

Συνοπτικό Πρόγραμμα Καταδύσεων 2020-2021 Τον Δεκέμβρη θα διεξαχθούν τα Πανελλήνια πρωταθλήματα Καταδύσεων για το 2020, που είχαν προγραμματιστεί για τον Οκτώβρη και τελικά αναβλήθηκαν λόγω μη επαρκούς και έγκαιρης προετοιμασίας των αθλητών, αφού το ολυμπιακό Καταδυτήριο στο ΟΑΚΑ παρέμεινε κλειστό για εργασίες συντήρησης. Στις 3-5 Δεκεμβρίου θα διεξαχθεί, στο ΟΑΚΑ,Read More

Αποτελέσματα Χειμερινών Ημερίδων Ορίων Αττικής,24-25 Οκτωβρίου 2020,Ιλίσιο-Αιγάλεω-Νίκαια

Αποτελέσματα Χειμερινής Ημερίδας Ορίων Αττικής,24-25 2020,Ιλίσιο Αποτελέσματα Χειμερινής Ημερίδας Ορίων Αττικής,24-25 2020,Αιγάλεω Αποτελέσματα Χειμερινής Ημερίδας Ορίων Αττικής,24-25 2020,Νίκαια

Αποτελέσματα Χειμερινής Ημερίδας Ορίων Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,24-25 2020,Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης

Αποτελέσματα Χειμερινής Ημερίδας Ορίων Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,24-25 2020,Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης

Αποτελέσματα Χειμερινής Ημερίδας Ορίων Θεσσαλίας,Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020,Βόλος

Αποτελέσματα Χειμερινής Ημερίδας Ορίων Θεσσαλίας,Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020,Βόλος

Αποτελέσματα Χειμερινής Ημερίδας Ορίων Ηπείρου και Ιονίων Νήσων,Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020,Ιωάννινα

Αποτελέσματα Χειμερινής Ημερίδας Ορίων Ηπείρου και Ιονίων Νήσων,Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020,Ιωάννινα

Αποτελέσματα Χειμερινής Ημερίδας Ορίων Πελοποννήσου,Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020,Πάτρα

Αποτελέσματα Χειμερινής Ημερίδας Ορίων Πελοποννήσου,Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020,Πάτρα

Αποτελέσματα 4ης Αγωνιστικής Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών 2020-21

Επέστρεψε στις νίκες ο Απόλλων Σμύρνης, 11-7 την ΑΕΚ Με καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, ο Απόλλων Σμύρνης –που αγωνίστηκε χωρίς τον τραυματία Μπόουεν και τον Μίτροβιτς, ο οποίος βρίσκεται με άδεια στην πατρίδα του για προσωπικούς λόγους-, επικράτησε της ΑΕΚ με 11-7 στο κολυμβητήριο του Πάρκου Γουδή, στον αγώναRead More

Αποτελέσματα 4ης Αγωνιστικής Α’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών 2020-21

Νίκη στο φινάλε με ανατροπή η ΑΕΚ, 12-11 τη ΝΕ Πατρών Σπουδαία εκτός έδρας νίκη και μάλιστα με ανατροπή στο φινάλε πανηγύρισε η ΑΕΚ το Σάββατο (24/10), καθώς επικράτησε της ΝΕ Πατρών με 12-11, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α’ Γυναικών. Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος από τοRead More

Πρόγραμμα 4ης Αγωνιστικής Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών 2020-21

Με την 4η αγωνιστική συνεχίζεται το Σάββατο (24/10) το 35ο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών. *Εθνικό Χανίων 14.00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ηλίας Δαμιανάκης, Μανώλης Καζούλης) Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος *Δημοτικό Αλίμου 14.30 ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ (Γιώργος Κραβαρίτης, Μαρία Δασκαλοπούλου) Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς *Ποσειδώνιο 14.30 ΠΑΟΚ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥRead More

Πρόγραμμα 4ης Αγωνιστικής Α’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών 2020-21

Με πλήρες αγωνιστικό πρόγραμμα συνεχίζεται το Σάββατο (24/10) το 13ο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών. Η 4η αγωνιστική: *Εθνικό Χανίων 12.00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Γιάννης Χατζηαναστασίου, Δημήτρης Γερόλιμος) Σημ: Το παιχνίδι δεν διεξάγεται στο Εθνικό Ηρακλείου, λόγω προβλημάτων του Κολυμβητηρίου *Λαιμός, ΝΟΒ 14.30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΓιώργοςRead More

Οι Κληρώσεις των Πρωταθλημάτων Water Polo Γ’ Εθνικής Ανδρών,Μίνι Παίδων και Μίνι Κορασίδων 2020-21

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα (23/10), στα γραφεία της ΚΟΕ με τηλεδιάσκεψη, οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, Μίνι Παίδων και Μίνι Κορασίδων, με τα οποία και ολοκληρώνεται η αγωνιστική περίοδος 2019-20. Με τα 3 αυτά πρωταθλήματα, η Ομοσπονδία, κλείνει με απόλυτη επιτυχία τον κύκλο της περυσινής αγωνιστικής περιόδου, μέσαRead More

Συμμετοχές Χειμερινής Ημερίδας Ορίων Θεσσαλίας,Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020,Βόλος

Group Προθέρμανσης Χειμερινής Ημερίδας Ορίων Θεσσαλίας,Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020,Βόλος Αριθμητικές Συμμετοχές Χειμερινής Ημερίδας Ορίων Θεσσαλίας,Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020,Βόλος ΧΕΙΜΕΡΙΝΗ ΗΜΕΡΙΔΑ ΟΡΙΩΝ GROUP Γ ΒΟΛΟΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΗ ΗΜΕΡΙΔΑ ΟΡΙΩΝ GROUP Β ΒΟΛΟΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΗ ΗΜΕΡΙΔΑ ΟΡΙΩΝ GROUP Α ΒΟΛΟΣ

Συμμετοχές Χειμερινής Ημερίδας Ορίων Πελοποννήσου,Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020,Πάτρα

Συμμετοχές ανά Αγώνισμα Χειμερινής Ημερίδας Ορίων Πελοποννήσου,Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020,Πάτρα Συμμετοχές ανά Σωματείο Χειμερινής Ημερίδας Ορίων Πελοποννήσου,Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020,Πάτρα

Συμμετοχές Χειμερινής Ημερίδας Ορίων Ηπείρου και Ιονίων Νήσων,Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020,Ιωάννινα

Συμμετοχές ανά Σωματείο Χειμερινής Ημερίδας Ορίων Ηπείρου και Ιονίων Νήσων,Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020,Ιωάννινα Συμμετοχές ανά Αγωνίσμα Χειμερινής Ημερίδας Ορίων Ηπείρου και Ιονίων Νήσων,Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020,Ιωάννινα

Συμμετοχές Χειμερινής Ημερίδας Ορίων Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,24-25 2020,Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΝΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ GROUP Δ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΝΑ ΣΩΜΑΤΕΙΟ GROUP Β ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΝΑ ΣΩΜΑΤΕΙΟ GROUP Α ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΝΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ GROUP Γ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΝΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ GROUP Β ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΝΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ GROUP Α ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΝΑ ΣΩΜΑΤΕΙΟ GROUP Δ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΝΑ ΣΩΜΑΤΕΙΟ GROUP Γ

Ωρολόγιο Πρόγραμμα Χειμερινών Ημερίδων Ορίων Αττικής,24-25 Οκτωβρίου 2020

Ωρολόγιο Πρόγραμμα Χειμερινών Ημερίδων Ορίων Αττικής,17-18 και 24-25 Οκτωβρίου 2020

Αποτελέσματα 3ης Αγωνιστικής Α’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών 2020-21

Εύκολα ο ΝΟ Βουλιαγμένης, 14-4 τον ΑΝΟ Γλυφάδας Τη νίκη επί του ΑΝΟ Γλυφάδας με 14-4 πέτυχε ο ΝΟ Βουλιαγμένης, στο Κολυμβητήριο του Λαιμού, για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Γυναικών και πέρασε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας (εκκρεμεί ο αγώνας Ολυμπιακός- ΝΟ Ρεθύμνου που θα πραγματοποιηθεί 1/11).Read More

Αναπτυξιακό Πρόγραμμα Επιλέκτων Τεχνικής Κολύμβησης 2020-2021

ΛΙΣΤΑ ΕΠΙΛΕΚΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ 2020-21 Για δεύτερη χρονιά, μετά την τεράστια επιτυχία που γνώρισε το πρόγραμμα την περίοδο 2019-20, συνεχίζεται το Αναπτυξιακό Πρόγραμμα Επιλέκτων της ΚΟΕ, για την Τεχνική κολύμβηση. Με δεδομένες και τις συνθήκες που έχουν δημιουργηθεί από τις επιπτώσεις του κορωνοϊού (covid – 19), η ανάγκη υλοποίησης ενόςRead More

Πρόγραμμα 3ης Αγωνιστικής Α’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών 2020-21

Με το αγωνιστικό πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής συνεχίζεται αύριο (21/10) το 13ο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών. Αναλυτικά: *Λαιμός, ΝΟΒ 19.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Φάνης Ποσποτίκης, Αιγέας Παντελής) Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης *Δημοτικό Νέας Σμύρνης 20.30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (Μιχάλης Μπιράκης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος) Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης *ΔημοτικόRead More

Αποτελέσματα Χειμερινής Ημερίδας Ορίων Αττικής,17-18 2020,Νίκαια

Αποτελέσματα Χειμερινής Ημερίδας Ορίων Αττικής,17-18 2020,Νίκαια

Αποτελέσματα Χειμερινής Ημερίδας Ορίων Αττικής,17-18 2020,Ιλίσιο

Αποτελέσματα Χειμερινής Ημερίδας Ορίων Αττικής,17-18 2020,Ιλίσιο

Αποτελέσματα Χειμερινής Ημερίδας Ορίων Αττικής,17-18 2020,Αιγάλεω

Αποτελέσματα Χειμερινής Ημερίδας Ορίων Αττικής,17-18 2020,Αιγάλεω

Οι Κλήσεις του Θ. Βλάχου για το Κοινό Camp Προετοιμασίας με τις Η.Π.Α.

Κοινό καμπ προετοιμασίας με τις ΗΠΑ θα πραγματοποιήσει η Εθνική μας ομάδα υδατοσφαίρισης των Ανδρών από μεθαύριο Δευτέρα (19/10) έως την Παρασκευή (23/10) στο Εθνικό κολυμβητήριο του Πειραιά «Π. Καπαγέρωφ». Για τον λόγο αυτό ο ομοσπονδιακός τεχνικός Θοδωρής Βλάχος κάλεσε τους εξής 16 πολίστες να είναι παρόντες τη Δευτέρα στιςRead More

Αποτελέσματα 3ης Αγωνιστικής Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών 2020-21

Κυρίαρχος ο Ολυμπιακός, 14-8 τον Απόλλωνα Σμύρνης στο ντέρμπι Τον πείσμωσε η ήττα στην πρεμιέρα από τον ΝΟ Βουλιαγμένης και έβγαλε αντίδραση ο Ολυμπιακός, καθώς μετά την εύκολη νίκη στην προηγούμενη (2η) αγωνιστική επί της ΑΕΚ, πήρε τη μεγάλη νίκη και μάλιστα με άνεση στο ντέρμπι της 3ης αγωνιστικής τουRead More

Αποτελέσματα 2ης Αγωνιστικής Α’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών 2020-21

Άνετα ο ΝΟ Βουλιαγμένης, 17-4 το ΝΟ Ρεθύμνου στην Κρήτη Το «2 στα 2» έκανε ο ΝΟ Βουλιαγμένης, επικρατώντας με 17-4 του ΝΟ Ρεθύμνου στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας γυναικών. Η ομάδα της Αντιόπης Μελιδώνη, μπήκε πολύ δυνατά στην αναμέτρηση καιRead More

Αποτελέσματα Χειμερινής Ημερίδας Ορίων Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,17-18 2020,Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης

Αποτελέσματα Χειμερινής Ημερίδας Ορίων Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,17-18 2020,Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης

Starting Lists Χειμερινής Ημερίδας Ορίων Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,17-18 2020,Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης

Starting Lists D Group Starting Lists C Group Starting Lists B Group Starting Lists A Group

Ωρολόγιο Πρόγραμμα Χειμερινής Ημερίδας Ορίων Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,17-18 2020,Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης

Ωρολόγιο Πρόγραμμα Χειμερινής Ημερίδας Ορίων Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,17-18 2020,Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης

Πρόγραμμα 2ης Αγωνιστικής Α’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών 2020-21

Το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών, συνεχίζεται το Σάββατο (17/10) με την 2η αγωνιστική. Αναλυτικά: *”Αντώνης Δημητρόπουλος”, Γλυφάδα 15.30 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. (Γιώργος Στεφανάκης, Στάθης Κόκκινος) Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς *Εθνικό Ηράκλειο 16.00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Γιάννης Χατζηαναστασίου, Κυριάκος Δασκαλάκης) *Εθνικό Πειραιά 16.00 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣRead More

Πρόγραμμα 3ης Αγωνιστικής Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών 2020-21

Με τα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής συνεχίζεται το Σάββατο (17/10) το35ο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών. Αναλυτικά: *Εθνικό Πειραιά 14.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιώργος Σταυρίδης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος) Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από την ERTSports *”Αντώνης Δημητρόπουλος”, Γλυφάδα 14.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΠΑΟΚ (Χρήστος Κουρτίδης, Μιχάλης Μπιράκης) Παρατηρητής:Read More

Συμμετοχές Χειμερινής Ημερίδας Ορίων Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,17-18 2020,Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης

Δ Group ανά αγώνισμα Δ Group ανά σωματείο Γ Group ανά αγώνισμα Γ Group ανά σωματείο Β Group ανά αγώνισμα Β Group ανά σωματείο A Group ανά αγώνισμα A Group ανά σωματείο

Αποτελέσματα 2ης Αγωνιστικής Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών 2020-21

Δύσκολα τη νίκη ο ΝΟ Βουλιαγμένης, 11-9 τον ΠΑΟΚ Μετά τη μεγάλη νίκη του στο ντέρμπι της πρεμιέρας το περασμένο Σάββατο, ο ΝΟ Βουλιαγμένης συνέχισε νικηφόρα και στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Ανδρών, στο κολυμβητήριο του Λαιμού, την Τετάρτη το μεσημέριRead More

Το Αναπτυξιακό Πρόγραμμα της ΚΟΕ για το 2020-21

Το Αναπτυξιακό Πρόγραμμα της ΚΟΕ για το 2020-21 Το σχεδιασμό του Αναπτυξιακού της προγράμματος στην Κολύμβηση και για τη νέα περίοδο (2020-21) γνωστοποίησε στα σωματεία – μέλης της η ΚΟΕ. Το πρόγραμμα αφορά επίλεκτους κολυμβητές / τριες ηλικίας 12 έως 15 ετών, δηλαδή γεννημένων τα έτη 2006, 07, 08 καιRead More

Πρόγραμμα 2ης Αγωνιστικής Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών 2020-21

Με την 2η αγωνιστική συνεχίζεται αύριο (14/10) το 35ο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών. Αναλυτικά: *Λαιμός, ΝΟΒ 14.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΠΑΟΚ (Ηλίας Δαμιανάκης, Ναταλία Μαρκοπούλου) Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος *Εθνικό Χανίων 14.30 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΝΟ ΧΙΟΥ (Σπύρος Αχλαδιώτης, Γιώργος Κραβαρίτης) Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου *Εθνικό Πειραιά 19.30 ΕΘΝΙΚΟΣ –Read More

Κατανομή Σωματείων Χειμερινών Ημερίδων Ορίων Αττικής,17-18 και 24-25 Οκτωβρίου 2020

Κατανομή Σωματείων Χειμερινών Ημερίδων Ορίων Αττικής,17-18 και 24-25 Οκτωβρίου 2020

Προκήρυξη Αγώνων Κολύμβησης και Κολύμβησης Μεγάλων Αποστάσεων 2020-2021

Προκήρυξη Αγώνων Κολύμβησης και Κολύμβησης Μεγάλων Αποστάσεων 2020-2021

Αλλαγές και Πρόγραμμα της Προκήρυξης Αγώνων Τεχνικής Κολύμβησης 2020-2021

Πρόγραμμα Αγώνων Τεχνικής Κολύμβησης 2020-2021 Αλλαγές της Προκήρυξης Αγώνων Τεχνικής Κολύμβησης 2020-2021

Γενική Προκήρυξη Πρωταθημάτων Water Polo 2020-2021

Γενική Προκήρυξη Πρωταθημάτων Water Polo 2020-2021

Οδηγίες και Πρόγραμμα Χειμερινών Ημερίδων Ορίων Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,17-18 και 24-25 Οκτωβρίου 2020,Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης

Οι αγώνες, η είσοδος και η έξοδος των κολυμβητών-τριων θα γίνεται με τον ίδιο τρόπο που ίσχυε και στα Πανελλήνια πρωταθλήματα. Σε γονείς ή θεατές δεν θα επιτρέπεται η είσοδος τους στις εγκαταστάσεις και στις κερκίδες θα επιτρέπεται μόνον η είσοδος των προπονητών και ένας εκπρόσωπος από κάθε ομάδα.Σας υπενθυμίζουμεRead More

Αποτελέσματα Πανελληνίου Πρωταθλήματος Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Α’,9-11 Οκτωβρίου 2020,Ο.Α.Κ.Α.

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Α’ άνοιξε την αυλαία του, την Παρασκευή (9/10), στο κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ, με τη διεξαγωγή του αγωνίσματος των φιγούρων. Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η Ζωή Καράγγελου ου του ΝΟΒΑ, συγκεντρώνοντας 80.9606 βαθμούς, ενώ την πρώτη τριάδα συμπλήρωσε η Βασιλική Μολώζη του ΑΝΟ Μεταμόρφωσης (2ηRead More

Αποτελέσματα 1ης Αγωνιστικής Α’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών 2020-21

Με το δεξί στην πρεμιέρα ο ΝΟ Βουλιαγμένης, 18-4 τη ΝΕ Πατρών Με το δεξί ξεκίνησε στο πρωτάθλημα της Α’ Γυναικών ο ΝΟ Βουλιαγμένης το Σάββατο (10/10), καθώς επικράτησε άνετα της ΝΕ Πατρών με 18-4, στο κολυμβητήριο του Λαιμού. Τα κορίτσια της Αντιόπης Μελιδώνη ήταν ανώτερα από την ομάδα τηςRead More

Αποτελέσματα 1ης Αγωνιστικής Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών 2020-21

Ισοπαλία μετά από συναρπαστικό ματς, Παλαιό Φάληρο – ΑΕΚ 10-10 Συναρπαστική εξέλιξη, ανατροπές επί ανατροπών και στο τέλος ισοπαλία στο Ρέστειο κολυμβητήριο. Ο ΑΟ Παλαιού Φαλήρου και η νεοφώτιστη ΑΕΚ, που έδινε το πρώτο της ιστορικό ματς στην Α1 κατηγορία των Ανδρών, μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις και αναδείχθηκαν ισόπαλοι μεRead More

Πρόγραμμα και Συμμετοχές Πανελληνίου Πρωταθλήματος Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Α’,9-11 Οκτωβρίου 2020,Ο.Α.Κ.Α.

Συμμετοχές Πανελληνίου Πρωταθλήματος Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Α’,9-11 Οκτωβρίου 2020,Ο.Α.Κ.Α. Με την Κατηγορία Κορασίδων Α’, ολοκληρώνονται το ερχόμενο τριήμερο (9-11 Οκτωβρίου) τα Πανελλήνιo πρωταθλήματα Καλλιτεχνικής κολύμβησης για το 2020 που, όπως και όλα τα υπόλοιπα ολοκληρώθηκαν με απόλυτη επιτυχία από την ΚΟΕ, μέσα στην πανδημία του κορωνωϊού covid – 19. ΤοRead More

Πρόγραμμα 1ης Αγωνιστικής Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών και Α’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών 2020-21

Πρεμιέρα των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών και Α’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών 2020-21, μέσα στις ειδικές συνθήκες που έχουν διαμορφωθεί από την πανδημία του κορωνοϊού covid-19, αύριο (10/10), με το ακόλουθο πρόγραμμα αγώνων: 35ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α1 ΑΝΔΡΩΝ *Δημοτικό Βόλου 13.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Γιώργος Σταυρίδης, Μιχάλης Μπιράκης) Παρατηρητής: ΜίλτοςRead More

Όρια Προεθνικών Ομάδων και Προεθνικές Ομάδες 2020-2021

Όρια Προεθνικών Ομάδων και Προεθνικές Ομάδες 2020-2021

Αποτελέσματα Super Cup Water Polo Ανδρών και Γυναικών 2020,Σάββατο 3 Οκτωβρίου 2020,Εθνικό Κολυμβητήριο Πειραιά

Ο Ολυμπιακός κατακτητής του τροπαίου για 5η φορά, 21-6 τον Εθνικό Καταιγιστικός και με μια επιβλητική εμφάνιση ξεκίνησε τη νέα αγωνιστική σεζόν ο Ολυμπιακός, ο οποίος κατέκτησε το τρόπαιο του Σούπερ Καπ των Ανδρών επικρατώντας με 21-6 επί του νεανικού συγκροτήματος του Εθνικού Πειραιά στον Τελικό της διοργάνωσης, που έγινεRead More

Πρόγραμμα Water Polo Super Cup Ανδρών και Γυναικών 2020,Σάββατο 3 Οκτωβρίου 2020,Εθνικό Κολυμβητήριο Πειραιά

Το Σάββατο 3 Οκτωβρίου θα διεξαχθούν στο Εθνικό κολυμβητήριο Πειραιά οι τελικοί των Σούπερ Καπ υδατοσφαίρισης Ανδρών και Γυναικών, σε εφαρμογή σχετικής απόφασης της ΚΟΕ. Το πρόγραμμα: ΣΟΥΠΕΡ ΚΑΠ ΑΝΔΡΩΝ 16.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΣΟΥΠΕΡ ΚΑΠ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 18.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ Οι αγώνες θα διεξαχθούν χωρίς θεατές καιRead More

Αλλαγές και Συνοπτικό Πρόγραμμα Κολύμβησης 2020-2021

Συνοπτικό Πρόγραμμα Κολύμβησης 2020-2021 Το συνοπτικό αγωνιστικό πρόγραμμα της νέας περιόδου (2020-21), στην Κολύμβηση, γνωστοποίησε στα σωματεία, η ΚΟΕ. Παράλληλα, έκανε γνωστές τις αλλαγές που προβλέπονται να γίνουν στον αγωνιστικό σχεδιασμό, στη βάση και των νέων δεδομένων που υπάρχουν με την πανδημία του covid – 19, όπου μεταξύ των άλλων: Έως τιςRead More

Σπύρος Γιαννιώτης: Υποψήφιος για την Θέση του Προέδρου στην Κολυμβητική Ομοσπονδία Ελλάδος

Αίσθηση προκάλεσε η ανάρτηση στα social media που έκανε το πρωί της Δευτέρας (28/9) ο Ολυμπιονίκης Σπύρος Γιαννιώτης. Δημοσιοποίησε την απόφαση του να διεκδικήσει την προεδρία της Κολυμβητικής Ομοσπονδίας Ελλάδος κατεβαίνοντας ως υποψήφιος πρόεδρος. Ο Γιαννιώτης πριν λίγους μήνες είχε πει πως θα ήθελε να μείνει στον χώρο που μεγάλωσε, αγάπησεRead More