Αποτελέσματα Α? Φάσης Εφηβικού Πρωταθλήματος Water Polo 2019

Με αγώνες σε όλους τους ομίλους συνεχίστηκε η Α? φάση του πρωταθλήματος των Εφήβων, το Σάββατο (16/2). Γνωστοποιήθηκαν οι ομάδες που προκρίνονται σε Ιλίσια και Χανιά.

Από τον ΣΤ? όμιλο Αττικής στο Ιλίσιο κολυμβητήριο προκρίθηκαν ο Ηλυσιακός, ο ΝΟ Λάρισας και η ΝΕ Λάρισας, ενώ από τον όμιλο των Χανίων προκρίθηκαν ο ΝΟ Χανίων, ο ΝΟ Ρεθύμνου και ο ΟΦΗ. Την Κυριακή (17/2) ολοκληρώνονται οι υπόλοιποι όμιλοι, όπου θα συμπληρωθεί το παζλ των ομάδων που θα περάσουν στην επόμενη φάση.

Θυμίζουμε ότι στη Β? φάση δεν προκρίνεται μόνο ο τελευταίος από κάθε όμιλο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου:

Α? ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Χαϊδαρίου):

1η αγωνιστική:

ΑΝΟ Γλυφάδας – ΓΣ Περιστερίου   10-5

Β? ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Πειραιά):

1η αγωνιστική:

Ολυμπιακός – ΑΟ Πετούπολης   37-0

Νηρέας Χαλανδρίου – Πανιώνιος   6-10

Η 2η αγωνιστική αναβλήθηκε.

Γ? ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Ηλιούπολης):

1η αγωνιστική:

ΝΟ Χίου – ΠΕΚΕΒ  δεν διεξήχθη (οι ομάδες δεν προσήλθαν στο κολυμβητήριο)

Παναθηναϊκός – ΓΣ Ηλιούπολης   11-5

Δ? ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Χαϊδαρίου):

1η αγωνιστική:

ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – Ιωνικός   27-2

Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου   5-11

Ε? ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Νίκαιας):

2η αγωνιστική:

ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Νηρέας Γέρακα   5-19

Απόλλων Σμύρνης – Άρης Νίκαιας   13-11

ΣΤ? ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Ιλίσιο):

2η αγωνιστική:

ΝΟ Λάρισας – Ηλυσιακός  6-26

ΝΕ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας   21-5

3η αγωνιστική:

ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας   4-11

ΝΕ Λαμίας – Ηλυσιακός   2-21

Τελική βαθμολογία:

  1. Ηλυσιακός   9
  2. ΝΟ Λάρισας   6
  3. ΝΕ Λάρισας   3
  4. ΝΕ Λαμίας   0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Χανίων):

2η αγωνιστική:

ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Αγ. Νικολάου   23-5

ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ   20-8

3η αγωνιστική:

ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου   14-8

ΟΦΗ – ΝΟ Αγ. Νικολάου   21-7

Τελική Βαθμολογία:

  1. ΝΟ Χανίων   9
  2. ΝΟ Ρεθύμνου   6
  3. ΟΦΗ   3
  4. ΝΟ Αγ. Νικολάου   0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Αντ. Πεπανός):

2η αγωνιστική:

ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Ναυπλίου   5-15

ΝΑΟ Κέρκυρας – ΝΕ Πατρών   2-21

3η αγωνιστική:

ΝΟ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας   18-7

ΝΟ Ναυπλίου – ΝΑΟ Κέρκυρας   9-8

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Ποσειδώνιο):

2η αγωνιστική:

ΠΑΟΚ – ΑΠΣ Οξυγόνο   24-5

ΧΑΝΘ – ΑΣΘ Μακεδονικός   3-29

3η αγωνιστική:

ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΑΟΚ   2-31

ΑΠΣ Οξυγόνο – ΧΑΝΘ   19-4

ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (Καβάλας):

1η αγωνιστική:

ΜΓΣ Αλεξανδρούπολης – ΜΓΣ Πανσερραϊκός   2-9

ΝΟ Καβάλας – ΠΑΣ Φοίβος   10-9

2η αγωνιστική:

ΜΓΣ Αλεξανδρούπολης – ΠΑΣ Φοίβος   3-13

ΝΟ Καβάλας – ΜΓΣ Πανσερραϊκός   5-9

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Πτολεμαΐδας):

1η αγωνιστική:

Δελφίνια Πτολεμαΐδας – Πύρρος Ιωαννίνων   13-2

ΚΕ Κοζάνης – ΟΦΘ   2-10

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Ν. Ιωνίας):

1η αγωνιστική:

ΟΕΑ/ΝΑΒ – Νηρέας Λαμίας   1-27

ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Βουλιαγμένης   1-16

Ολοκληρώθηκε ο Όμιλος της Λάρισας στην Α? φάση του πρωταθλήματος των Μίνι Παίδων, που διεξήχθη στις 15-16 Φεβρουαρίου. Οι ομάδες που προκρίθηκαν στη Β? φάση είναι η ΝΕ Λάρισας, ο ΝΟ Λάρισας και ο Νηρέας Λαμίας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του ομίλου:

1η αγωνιστική:

ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Χαλκίδας 5-0α.α. (Ο ΝΟ Χαλκίδας δεν προσήλθε στο κολυμβητήριο)

ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας   13-8

2η αγωνιστική:

ΝΕ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας   21-2

ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Χαλκίδας   15-1

3η αγωνιστική:

ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λάρισας   2-18

ΝΟ Χαλκίδας – Νηρέας Λαμίας   3-13

Τελική Βαθμολογία:

  1. ΝΕ Λάρισας   9
  2. ΝΟ Λάρισας   6
  3. Νηρέας Λαμίας   3
  4. ΝΟ Χαλκίδας   0

Η Α? φάση του πρωταθλήματος των Εφήβων οκοκληρώθηκε στους 9 από τους 12 ομίλους, την Κυριακή (17/2).

Στον Β? όμιλο Αττικής, στο κολυμβητήριο Πειραιά, δεν διεξήχθη η 2η αγωνιστική, καθώς και ο αγώνας μεταξύ του ΑΟ Πετρούπολης και του Πανιωνίου, για την 3η αγωνιστική. Στον Γ? όμιλο Αττικής, στο κολυμβητήριο Ηλιούπολης, δεν πραγματοποιήθηκε ο αγώνας της 1ης αγωνιστικής ανάμεσα σε ΝΟ Χίου και ΠΕΚΕΒ, διότι δεν προσήλθαν οι ομάδες, λόγω των κακών καιρικών συνθηκών. Στον Ε? όμιλο Αττικής, στο κολυμβητήριο Νίκαιας, δεν διεξήχθη η 3η αγωνιστική. Αναμένεται ανακοίνωση από την Ομοσπονδία για την εξέλιξη των αγώνων.

Θυμίζουμε ότι στην επόμενη φάση δεν προκρίνεται μόνο ο τελευταίος από κάθε όμιλο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι βαθμολογίες:

Α? ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ:

2η αγωνιστική:

Εθνικός Πειραιά – ΓΣ Περιστερίου   11-2

3η αγωνιστική:

Εθνικός Πειραιά – ΑΝΟ Γλυφάδας   5-6

Βαθμολογία:

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας  9
  2. Εθνικός Πειραιά  3
  3. ΓΣ Περιστερίου  0

Σημείωση: στην επόμενη φάση προκρίνονται και οι 3 ομάδες, καθώς ο ΑΝΟ Αργυρούπολης αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

Β? ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ:

3η αγωνιστική:

Νηρέας Χαλανδρίου – Ολυμπιακός   5-17

ΑΟ Πετρούπολης – Πανιώνιος  αναβλήθηκε

Αναμένεται απόφαση για τους αγώνες της 2ης αγωνιστικής και του ενός από την 3η αγωνιστική.

Γ? ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ:

2η αγωνιστική:

ΝΟ Χίου – ΓΣ Ηλιούπολης   19-1

Παναθηναϊκός – ΠΕΚΕΒ   28-1

3η αγωνιστική:

Παναθηναϊκός – ΝΟ Χίου   3-9

ΠΕΚΕΒ – ΓΣ Ηλιούπολης   5-23

Αναμένεται η απόφαση για το παιχνίδι ΝΟ Χίου – ΠΕΚΕΒ.

Δ? ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ:

2η αγωνιστική:

ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – ΑΕ Χαϊδαρίου   19-4

Μίλων – Ιωνικός   11-4

3η αγωνιστική:

Μίλων – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου   4-18

Ιωνικός – ΑΕ Χαϊδαρίου   3-16

Βαθμολογία:

  1. ΑΟ Παλαιού Φαλήρου  9
  2. ΑΕ Χαϊδαρίου  6
  3. Μίλων   3
  4. Ιωνικός  0

Ε? ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ:

Αναμένεται η απόφαση για την 3η αγωνιστική.

ΣΤ? ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ:

Βαθμολογία:

  1. Ηλυσιακός  9
  2. ΝΟ Λάρισας  6
  3. ΝΕ Λάρισας  3
  4. ΝΕ Λαμίας  0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ:

Βαθμολογία:

  1. ΝΟ Χανίων  9
  2. ΝΟ Ρεθύμνου  6
  3. ΟΦΗ  3
  4. ΝΟ Αγ. Νικολάου  0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ:

4η αγωνιστική:

ΝΑΟ Κέρκυρας – ΝΟ Πατρών   6-19

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου   15-4

5η αγωνιστική:

 ΝΟ Καλαμάτας – ΝΑΟ Κέρκυρας   7-15

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών   7-13

Βαθμολογία:

  1. ΝΕ Πατρών  12
  2. ΝΟ Πατρών  9
  3. ΝΟ Ναυπλίου  6
  4. ΝΑΟ Κέρκυρας  3
  5. ΝΟ Καλαμάτας  0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ:

4η αγωνιστική:

ΧΑΝΘ – ΣΑΠΚ Νεάπολης   13-5

ΑΣΘ Μακεδονικός – ΑΠΣ Οξυγόνο   20-3

5η αγωνιστική:

ΠΑΟΚ – ΧΑΝΘ   19-5

ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΑΣΘ Μακεδονικός 0-5 α.α. (Ο ΣΑΠΚ Νεάπολης δεν προσήλθε στο κολυμβητήριο)

Βαθμολογία:

  1. ΠΑΟΚ  12
  2. ΑΣΘ Μακεδονικός  9
  3. ΑΠΣ Οξυγόνο  6
  4. ΧΑΝΘ  3
  5. ΣΑΠΚ Νεάπολης  0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ:

3η αγωνιστική:

ΝΟ Καβάλας – ΜΓΣ Αλεξανδρούπολης   10-6

ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΠΑΣ Φοίβος   7-12

Βαθμολογία:

  1. ΠΑΣ Φοίβος  6
  2. ΜΓΣ Πανσερραϊκός  6
  3. ΝΟ Καβάλας  6
  4. ΜΓΣ Αλεξανδρούπολης  0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ:

2η αγωνιστική:

Δελφίνια Πτολεμαΐδας – ΟΦΘ   1-11

ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων   11-4

3η αγωνιστική:

ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαΐδας   7-9

Πύρρος Ιωαννίνων – ΟΦΘ   0-17

Βαθμολογία:

  1. ΟΦΘ  9
  2. Δελφίνια Πτολεμαΐδας  6
  3. ΚΕ Κοζάνης  3
  4. Πύρρος Ιωαννίνων  0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ:

2η αγωνιστική:

ΟΕΑ/ΝΑΒ – ΝΟ Βουλιαγμένης  0-19

ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Λαμίας 10-10

3η αγωνιστική:

Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Βουλιαγμένης   2-11

ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑ/ΝΑΒ   14-1

Βαθμολογία:

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης  9
  2. Νηρέας Λαμίας  6
  3. ΟΥΚ Βόλου  3
  4. ΟΕΑ/ΝΑΒ  0

Δύο εξ αναβολής παιχνίδια για την Α? φάση του πρωταθλήματος των Εφήβων περιελάμβανε η Δευτέρα (25/2).

Στον Β? όμιλο Αττικής διεξήχθη αγώνας ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Πανιώνιο για την 2η αγωνιστική, με τους ερυθρόλευκους να επικρατούν με 8-5. Στον Ε? όμιλο Αττικής, ο ΑΝΟ Μεταμόρφωσης νίκησε τον Απόλλωνα Σμύρνης με 8-6.

Την Τρίτη (26/2) θα πραγματοποιηθεί ο αγώνας μεταξύ ΑΟ Πετρούπολης και Πανιωνίου, για τον Β? όμιλο, ενώ για τον Ε? όμιλο, του Άρη Νίκαιας με τον Νηρέα Γέρακα. Την Πέμπτη (28/2) θα αναμετρηθούν ο Νηρέας Χαλανδρίου με τον ΑΟ Πετρούπολης.

Θυμίζουμε ότι στην επόμενη φάση ΔΕΝ προκρίνεται ο τελευταίος από κάθε όμιλο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το πρόγραμμμα των δύο ομίλων:

Β? ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

2η αγωνιστική:

Ολυμπιακός – Πανιώνιος 8-5

Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΟ Πετρούπολης (28/2)

3η αγωνιστική:

ΑΟ Πετρούπολης – Πανιώνιος (26/2)

Ε? ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

3η αγωνιστική:

Απόλλων Σμύρνης – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 6-8

Άρης Νίκαιας – Νηρέας Γέρακα (26/2)

Δύο παιχνίδια για την Α? φάση του πρωταθλήματος των Εφήβων πραγματοποιήθηκαν την Τρίτη (26/2), όπου ολοκληρώθηκε ο ένας από τους δύο εναπομείναντες ομίλους.

Ο Ε? όμιλος Αττικής ολοκληρώθηκε, με τον Νηρέα Γέρακα να επικρατεί του Άρη Νίκαιας με 27-2. Στον Β? όμιλο Αττικής, ο Πανιώνιος πήρε το δεύτερο εισιτήριο του ομίλου, καθώς νίκησε τον ΑΟ Πετρούπολης με 25-2.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Τρίτης (26/2):

Β? ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

3η αγωνιστική:

ΑΟ Πετρούπολης – Πανιώνιος  2-25

Ε? ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

3η αγωνιστική:

Άρης Νίκαιας – Νηρέας Γέρακα  2-27

Τελική βαθμολογία:

  1. Νηρέας Γέρακα 9
  2. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 4
  3. Απόλλων Σμύρνης 3
  4. Άρης Νίκαιας 1

Στην Β? φάση ΔΕΝ προκρίνεται ο τελευταίος από κάθε όμιλο. 

Ο Νηρέας Χαλανδρίου ήταν η τελευταία ομάδα που πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση του πρωταθλήματος των Εφήβων.

Στον τελευταίο εξ αναβολής αγώνα της Α? φάσης των Εφήβων, ο Νηρέας Χαλανδρίου επικράτησε του ΑΟ Πετρούπολης με 22-1, για την 2η αγωνιστική του Β? ομίλου Αττικής.

Θυμίζουμε ότι στην επόμενη φάση ΔΕΝ προκρίνεται ο τελευταίος από κάθε όμιλο.

Αναλυτικά ο αγώνας και η τελική βαθμολογία:

Β? ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Πειραιά):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΟ Πετρούπολης 22-1

Τελική βαθμολογία:

  1. Ολυμπιακός   9
  2. Πανιώνιος   6
  3. Νηρέας Χαλανδρίου   3
  4. ΑΟ Πετρούπολης   0