Αποτελέσματα Α’ Προκριματικής Φάσης Πρωταθλήματος Water Polo Νεανίδων (γενν. 2003)

Το πρωτάθλημα των Νεανίδων ξεκίνησε την Παρασκευή (24/1), με τη διεξαγωγή της πρώτης αγωνιστικής στους 4 ομίλους.
Οι αγώνες συνεχίζονται το Σάββατο (25/1) και ολοκληρώνονται την Κυριακή (26/1).
Στην Β’ προκριματική φάση (10-12 Απριλίου), ΔΕΝ προκρίνεται η τελευτάια ομάδα κάθε Ομίλου. Η κλήρωση των αγώνων της, 12 Φεβρουαρίου (11.45) στα γραφεία της ΚΟΕ.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής:
ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
Ηλυσιακός – ΓΣ Περιστερίου   7-9
Νηρέας Χαλανδρίου – Τρίτων Αμαρουσίου   24-0
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 
Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ   16-11
Άρης – Πανσερραϊκός   11-1
ΟΜΙτΛΟΣ ΒΟΛΟΥ 
ΝΕ Πατρών – ΟΕΑ/ΝΑΒ   23-2
ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας   18-13
ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ 
ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Ρεθύμνου   5-17
ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ   13-4
Η Α’ φάση στο πρωτάθλημα των Νεανίδων συνεχίστηκε το Σάββατο (25/1), με τη διεξαγωγή της 2ης και 3ης αγωνιστικής στους 4 ομίλους, με το τοπίο να ξεκαθαρίζεται την Κυριακή (26/1), με την ολοκλήρωση της φάσης.
Θυμίζουμε ότι στη Β’ φάση δεν προκρίνεται η τελευταία ομάδα από κάθε όμιλο.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου (25/1):
ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
2η αγωνιστική:
Τρίτων Αμαρουσίου – Ηλυσιακός   3-11
ΑΝΟ Γλυφάδας – Νηρέας Χαλανδρίου   3-17
3η αγωνιστική:
ΓΣ Περιστερίου – Τρίτων Αμαρουσίου   17-4
Ηλυσιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας   3-10
Βαθμολογία:
  1. Νηρέας Χαλανδρίου  6 (41-3) (-1αγ.)
  2. ΓΣ Περιστερίου  6 (26-11) (-1αγ.)
  3. ΑΝΟ Γλυφάδας  3 (13-20) (-1αγ.)
  4. Ηλυσιακός  3 (21-22)
  5. Τρίτων Αμαρουσίου  0 (7-52)
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
2η αγωνιστική:
Πανσερραϊκός – Ολυμπιακός   1-22
Εθνικός Πειραιά – Άρης   24-4
3η αγωνιστική: 
ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός   17-1
Ολυμπιακός – Εθνικός Πειραιά   11-11
Βαθμολογία:
  1. Ολυμπιακός  7 (49-23)
  2. Εθνικός Πειραιά  4 (35-15) (-1αγ.)
  3. ΠΑΟΚ  3 (28-17) (-1αγ.)
  4. Άρης  3 (15-25) (-1αγ.)
  5. Πανσερραϊκός  0 (3-50)
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ
2η αγωνιστική:
ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Πατρών   0-5 α.α. (δεν προσήλθε ο ΝΟ Λάρισας)
Πανιώνιος – ΟΦΗ   13-9
3η αγωνιστική:
ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας   5-13
ΝΕ Πατρών – Πανιώνιος   11-11
Βαθμολογία:
  1. ΝΕ Πατρών  7 (39-13)
  2. Πανιώνιος  4 (24-20) (-1αγ.)
  3. ΟΥΚ Βόλου  3 (27-26) (-1αγ.)
  4. ΝΟ Λάρισας  3 (26-28)
  5. ΟΕΑΝΑΒ  0 (7-36) (-1αγ.)
ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ
2η αγωνιστική:
ΟΦΗ – ΓΣ Ηλιούπολης   5-20
ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Χανίων   24-4
3η αγωνιστική:
ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ   27-2
ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Βουλιαγμένης   8-22
Βαθμολογία:
  1. ΝΟ Ρεθύμνου  6 (44-7) (-1αγ.)
  2. ΝΟ Βουλιαγμένης  6 (46-12) (-1αγ.)
  3. ΓΣ Ηλιούπολης  3 (33-44)
  4. ΝΟ Χανίων  3 (17-28) (-1αγ.)
  5. ΟΦΗ  0 (11-60)
Η Α’ φάση στο Πρωτάλθημα των Νεανίδων ολοκληρώθηκε την Κυριακή (26/1), με το εισιτήριο για τη Β’ φάση να παίρνουν 16 ομάδες.
Στην Β’ προκριματική φάση (10-12 Απριλίου), ΔΕΝ προκρίνεται η τελευτάια ομάδα κάθε Ομίλου. Η κλήρωση των αγώνων της, 12 Φεβρουαρίου (11.45) στα γραφεία της ΚΟΕ.
Οι 16 που προκρίθηκαν είναι οι εξής: Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Περιστερίου, Ηλυσιακός (Όμιλος Αττικής), Εθνικός Πειραιά, Ολυμπιακός, ΠΑΟΚ, Άρης (Όμιλος Θεσσαλονίκης), ΝΕ Πατρών, Πανιώνιος, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας (Όμιλος Βόλου), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Ρεθύμνου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Χανίων (Όμιλος Χανίων).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής (26/1) και οι τελικές βαθμολογίες:
ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
4η αγωνιστική:
ΑΝΟ Γλυφάδας – ΓΣ Περιστερίου   19-5
Νηρέας Χαλανδρίου – Ηλυσιακός   21-3
5η αγωνιστική:
Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΝΟ Γλυφάδας   δεν διεξήχθη (προσήλθαν μόνο 6 παίκτριες από τον Τρίτωνα Αμαρουσίου)
ΓΣ Περιστερίου – Νηρέας Χαλανδρίου   2-23
Τελική Βαθμολογία:
  1. Νηρέας Χαλανδρίου   12
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας   6 (-1αγ.)
  3. ΓΣ Περιστερίου   6
  4. Ηλυσιακός   3
  5. Τρίτων Αμαρουσίου   0 (-1αγ.)
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
4η αγωνιστική:
Εθνικός Πειραιά – ΠΑΟΚ   23-6
Άρης – Ολυμπιακός   4-20
5η αγωνιστική:
Πανσερραϊκός – Εθνικός Πειραιά   0-5 α.α. (δεν προσήλθε ο Πανσερραϊκός)
ΠΑΟΚ – Άρης   16-4
Τελική Βαθμολογία:
  1. Εθνικός Πειραιά   10
  2. Ολυμπιακός   10
  3. ΠΑΟΚ   6
  4. Άρης   3
  5. Πανσερραϊκός   0
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ
4η αγωνιστική:
Πανιώνιος – ΟΕΑΝΑΒ   16-5
ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Πατρών   6-17
5η αγωνιστική:
ΝΟ Λάρισας – Πανιώνιος   0-5 α.α. (δεν προσήλθε ο ΝΟ Λάρισας)
ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου   10-18
Τελική Βαθμολογία:
  1. ΝΕ Πατρών   10
  2. Πανιώνιος   10
  3. ΟΥΚ Βόλου   6
  4. ΝΟ Λάρισας   3
  5. ΟΕΑΝΑΒ   0
ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ
4η αγωνιστική:
ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Ρεθύμνου   13-6
ΝΟ Χανιών – ΓΣ Ηλιούπολης   6-12
5η αγωνιστική:
ΟΦΗ – ΝΟ Βουλιαγμένης   6-22
ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων   19-4
Τελική Βαθμολογία:
  1. ΝΟ Βουλιαγμένης   12
  2. ΝΟ Ρεθύμνου   9
  3. ΓΣ Ηλιούπολης   6
  4. ΝΟ Χανίων   3
  5. ΟΦΗ   0
Συντάκτης: Δημήτρης Δεβές