Αποτελέσματα Β’ Φάσης Εφηβικού Πρωταθληματος 2018-19

Η Β’ Φάση στο πρωτάθλημα των Εφήβων έκανε πρεμίερα την Παρασκευή (10/5), σε 5 από τους 8 ομίλους, με τους υπόλοιπους να ξεκινούν το Σάββατο (11/5). Οι αγώνες ολοκληρώνονται την Τετάρτη (15/5).
Στην Γ’ Φάση του πρωταθλήματος (28-30 Ιουνίου) προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες από τους Ομίλους 1, 4, 5, 6, 7 και οι 2 πρώτες ομάδες από τους Ομ/ιλους 2, 3, 8 (σύνολο 21).
Αναλυτικά οι αγώνες της Παρασκευής (10/5):
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
1η αγωνιστική:
ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – Νηρέας Χαλανδρίου 22-1
ΑΕ Χαϊδαρίου – Απόλλων Σμύρνης 24-4
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
1η αγωνιστικής:
Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ 1-17
ΠΑΣ Φοίβος – ΧΑΝΘ 20-4
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
1η αγωνιστική:
ΟΦΘ – ΑΠΣ Οξυγόνο 22-6
Μακεδονικός – ΝΟ Καβάλας 12-3
ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
1η αγωνιστική:
ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λάρισας 9-4
ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Λαμίας 5-7
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ 
1η αγωνιστική:
Ηλυσιακός – ΝΟ Πατρών 25-3
ΝΕ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 15-3
Συνεχίστηκε η Β’ Φάση στο πρωτάθλημα των εφήβων το Σάββατο (11/5), με αγώνες σε όλους τους ομίλους. Ολοκληρώθηκε ο όμιλος της Πάτρας, την Κυριακή (12/5) οι υπόλοιποι και την Τετάρτη (15/5) ο Α’ όμιλος Αττικής.
Στην Γ’ Φάση του πρωταθλήματος (28-30 Ιουνίου) προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες από τους Ομίλους 1, 4, 5, 6, 7 και οι 2 πρώτες ομάδες από τους Ομ/ιλους 2, 3, 8 (σύνολο 21).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου (11/5):
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
2η αγωνιστική:
Απόλλων Σμύρνης – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου 4-20
ΝΟ Χίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 14-5
3η αγωνιστική: 
ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – ΝΟ Χίου 5-7
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
1η αγωνιστική:
Ολυμπιακός – Πανιώνιος 12-9
Εθνικός Πειραιά – Μίλων 10-9
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
1η αγωνιστική:
ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 25-4
Παναθηναϊκός – ΓΣ Ηλιούπολης 16-4
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 
2η αγωνιστική:
ΧΑΝΘ – Πανσερραϊκός 5-17
ΚΕ Κοζάνης – ΠΑΣ Φοίβος 7-15
3η αγωνιστική:
ΠΑΟΚ – ΧΑΝΘ 24-1
Πανσερραϊκός – ΚΕ Κοζάνης 9-9
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 
2η αγωνιστική:
ΝΟ Καβάλας – ΟΦΘ 5-12
Δελφίνια Πτολεμαΐδας – Μακεδονικός 8-10
3η αγωνιστική:
ΑΠΣ Οξυγόνο – ΝΟ Καβάλας 10-16
ΟΦΘ – Δελφίνια Πτολεμαΐδας 17-9
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
2η αγωνιστική:
Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 8-4
ΑΝΟ Γλυφάδας – ΟΥΚ Βόλου 6-4
3η αγωνιστική:
ΝΕ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 8-13
ΝΟ Λάρισας – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-15
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ 
2η αγωνιστική:
Ηλυσιακός – ΝΟ Ναυπλίου 20-5
ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 7-4
3η αγωνιστική:
ΝΕ Πατρών – Ηλυσιακός 5-14
ΝΟ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 11-9
Τελική Βαθμολογία:
  1. Ηλυσιακός 9
  2. ΝΕ Πατρών 6
  3. ΝΟ Πατρών 3
  4. ΝΟ Ναυπλίου 0
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ
1η αγωνιστική:
Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Ρεθύμνου 9-9
ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 14-4
Ολοκληρώθηκαν την Κυριακή (12/5) οι επτά από τους οκτώ ομίλους στη Β’ φάση των Εφήβων, με τον Α’ όμιλο Αττικής να ολοκληρώνεται την Τετάρτη (15/5).
Οι ομάδες που έχουν προκριθεί έως τώρα είναι οι εξής: Ολυμπιακός, Πανιώνιος, ΝΟ Βουλιαγμένης, Παναθηναϊκός, ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Φοίβος, Πανσερραϊκός, Μακεδονικός, ΟΦΘ, ΝΟ Καβάλας, Νηρέας Λαμίας, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΟΥΚ Βόλου, Ηλυσιακός, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Χανίων και Νηρέας Γέρακα.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής (12/5) και οι βαθμολογίες:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
4η αγωνιστική:
ΝΟ Χίου – Νηρέας Χαλανδρίου 14-4
5η αγωνιστική:
Απόλλων Σμύρνης – ΝΟ Χίου 6-28
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 
2η αγωνιστική:
Ολυμπιακός – Μίλων 19-4
Εθνικός Πειραιά – Πανιώνιος 2-13
3η αγωνιστική: 
Εθνικός Πειραιά – Ολυμπιακός 5-15
Πανιώνιος – Μίλων 12-6
Τελική βαθμολογία:
  1. Ολυμπιακός 9
  2. Πανιώνιος 6
  3. Εθνικός Πειραιά 3
  4. Μίλων 0
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 
2η αγωνιστική:
ΝΟ Βουλιαγμένης – ΓΣ Ηλιούπολης 17-2
Παναθηναϊκός – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 26-2
3η αγωνιστική: 
Παναθηναϊκός – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-9
ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΓΣ Ηλιούπολης 7-14
Τελική βαθμολογία:
  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
  2. Παναθηναϊκός 6
  3. ΓΣ Ηλιούπολης 3
  4. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
4η αγωνιστική:
ΚΕ Κοζάνης – ΠΑΟΚ 6-17
ΠΑΣ Φοίβος – Πανσερραϊκός 10-10
5η αγωνιστική:
ΧΑΝΘ – ΚΕ Κοζάνης 7-13
ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Φοίβος 24-4
Τελική Βαθμολογία:
  1. ΠΑΟΚ 12
  2. ΠΑΣ Φοίβος 7
  3. Πανσερραϊκός 5
  4. ΚΕ Κοζάνης 4
  5. ΧΑΝΘ 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 
4η αγωνιστική:
Δελφίνια Πτολεμαΐδας – ΑΠΣ Οξυγόνο 19-12
Μακεδονικός – ΟΦΘ 7-6
5η αγωνιστική:
ΝΟ Καβάλας – Δελφίνια Πτολεμαΐδας 11-9
ΑΠΣ Οξυγόνο – Μακεδονικός 10-21
Τελική Βαθμολογία:
  1. Μακεδονικός 12
  2. ΟΦΘ 9
  3. ΝΟ Καβάλας 6
  4. Δελφίνια Πτολεμαΐδας 3
  5. ΑΠΣ Οξυγόνο 0
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
4η αγωνιστική:
ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΕ Λάρισας 9-3
ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 8-3
5η αγωνιστική:
Νηρέας Λαμίας – ΑΝΟ Γλυφάδας 7-6
ΝΕ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 13-14
Τελική βαθμολογία:
  1. Νηρέας Λαμίας 12
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 9
  3. ΟΥΚ Βόλου 6
  4. ΝΟ Λάρισας 3
  5. ΝΕ Λάρισας 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ 
Τελική βαθμολογία:
  1. Ηλυσιακός 9
  2. ΝΕ Πατρών 6
  3. ΝΟ Πατρών 3
  4. ΝΟ Ναυπλίου 0
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ
2η αγωνιστική:
Νηρέας Γέρακα – ΟΦΗ 11-8
ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 13-4
3η αγωνιστική:
ΝΟ Χανίων – Νηρέας Γέρακα 11-7
ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 11-8
Τελική βαθμολογία:
  1. ΝΟ Χανίων 9
  2. Νηρέας Γέρακα 6
  3. ΝΟ Ρεθύμνου 6
  4. ΟΦΗ 0
Η ΑΕ Χαϊδαρίου είναι η ομάδα που συμπλήρωσε το παζλ της Γ’ φάσης στο πρωτάθλημα των εφήβων, καθώς πήρε το τελευταίο εισιτήριο από τον Α’ όμιλο Αττικής.
Ο μοναδικός όμιλος που εκκρεμούσε ήταν ο Α’ Αττικής, όπου εκκρεμούσαν δύο αγώνες. Ο ΝΟ Χίου και ο ΑΟ Παλαιού Φαλήρου είχαν εξασφαλίσει και μαθηματικά την πρόκριση, με το τελευταίο εισιτήριο να πηγαίνει στην ΑΕ Χαϊδαρίου.
Έτσι, στη Γ’ φάση, ο όμιλος Χίου διαμορφώθηκε ως εξής: ΝΟ Χίου, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΕ Χαϊδαρίου.
Αναλυτικά οι δύο αγώνες που εκκρεμούσαν και η τελική βαθμολογία:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
3η αγωνιστικήσα:
Νηρέας Χαλανδρίου – Απόλλων Σμύρνης 15-1
5η αγωνιστική:
Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-8
Τελική βαθμολογία:
  1. ΝΟ Χίου 12
  2. ΑΟ Παλαιού Φαλήρου 9
  3. ΑΕ Χαϊδαρίου 6
  4. Νηρέας Χαλανδρίου 3
  5. Απόλλων Σμύρνης 0