Αποτελέσματα Β’ Φάσης Πρωταθλήματος Κορασίδων 2018-19

Πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή (10/5) η πρεμιέρα των αγώνων της Β’ Φάσης στο Πρωτάλθημα των Κορασίδων, στους δύο από τους τέσσερις ομίλους.
Στην Τελική Φάση (14-16 Ιουνίου) προκρίνονται συνολικά 10 ομάδες.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Παρασκευής (10/5):
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
1η αγωνιστική:
ΓΣ Περιστερίου – Εθνικός Πειραιά 10-11
ΝΟ Βουλιαγμένης – Ολυμπιακός 5-7
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
1η αγωνιστική:
Νηρέας Χαλανδρίου – Ηλυσιακός 19-2
Πανιώνιος – ΑΝΟ Γλυφάδας 16-6
Η Β’ Φάση στο πρωτάθλημα των Κορασίδων συνεχίστηκε το Σάββατο (11/5), με αγώνες σε όλους τους ομίλους. Την Κυριακή (12/5) ολοκληρώνονται οι αγώνες, με 10 ομάδες να προκρίνονται στην επόμενη φάση.
Στην τελική φάση προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες από τους δύο ομίλους της Αττικής και οι 2 πρώτες από τους άλλους δύο ομίλους.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου (11/5):
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ:
2η αγωνιστική:
Ολυμπιακός – ΓΣ Περιστερίου 15-10
ΝΟ Χανίων – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-22
3η αγωνιστική:
Εθνικός Πειραιά – Ολυμπιακός 5-4
ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Χανίων 16-6
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 
2η αγωνιστική:
ΑΝΟ Γλυφάδας – Νηρέας Χαλανδρίου 8-14
ΝΟ Ρεθύμνου – Πανιώνιος 10-6
3η αγωνιστική:
Ηλυσιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας 1-19
Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Ρεθύμνου 17-10
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 
1η αγωνιστική:
ΠΑΟΚ – Άρης 12-2
Πανσερραϊκός – ΕΑΤΕΚ 7-5
2η αγωνιστική:
ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 12-5
Πανσερραϊκός – Άρης 9-5
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ
1η αγωνιστική:
ΝΕ Πατρών – ΟΕΑ/ΝΑΒ 13-3
ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 10-4
Ολοκληρώθηκε η Β’ φάση στο πρωτάθλημα των Κορασίδων την Κυριακή (12/5), με 10 ομάδες να παίρνουν το εισιτήριο για την Τελική φάση.
Οι ομάδες που προκρίθηκαν στην τελική φάση είναι η εξής: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, Εθνικός Πειραιά, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΟΥΚ Βόλου και ΝΕ Πατρών.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής (12/5) και οι βαθμολογίες:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 
4η αγωνιστική:
ΝΟ Χανίων – Εθνικός Πειραιά 2-19
ΝΟ Βουλιαγμένης – ΓΣ Περιστερίου 17-9
5η αγωνιστική:
Ολυμπιακός – ΝΟ Χανίων 27-1
Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-10
Τελική βαθμολογία:
  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
  2. Ολυμπιακός 9
  3. Εθνικός Πειραιά 9
  4. ΓΣ Περιστερίου 3
  5. ΝΟ Χανίων 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
4η αγωνιστική:
ΝΟ Ρεθύμνου – Ηλυσιακός 24-7
Πανιώνιος – Νηρέας Χαλανδρίου 5-15
5η αγωνιστική:
ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Ρεθύμνου 5-18
Ηλυσιακός – Πανιώνιος 3-14
Τελική βαθμολογία:
  1. Νηρέας Χαλανδρίου 12
  2. ΝΟ Ρεθύμνου 9
  3. Πανιώνιος 6
  4. ΑΝΟ Γλυφάδας 3
  5. Ηλυσιακός 0
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 
3η αγωνιστική:
Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ 4-8
Άρης – ΕΑΤΕΚ 3-4
Τελική βαθμολογία:
  1. ΠΑΟΚ 9
  2. Πανσερραϊκός 6
  3. ΕΑΤΕΚ 3
  4. Άρης 0
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ
2η αγωνιστική:
ΝΕ Πατρών – ΝΟ Λάρισας 10-7
ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑ/ΝΑΒ 14-4
3η αγωνιστική:
ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Πατρών 15-12
ΟΕΑ/ΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 5-11
Τελική βαθμολογία:
  1. ΟΥΚ Βόλου 9
  2. ΝΕ Πατρών 6
  3. ΝΟ Λάρισας 3
  4. ΟΕΑ/ΝΑΒ 0