Αποτελέσματα Β’ Φάσης Πρωταθλήματος Water Polo Μίνι Παίδων 2019

Με αγώνες και στους εννέα Ομίλους ξεκίνησε την Παρασκευή (5/4) το βράδυ η Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων. Οι αγώνες συνεχίζονται το Σάββατο (6/4) και ολοκληρώνονται την Κυριακή (7/4), οπότε και θα γνωρίζουμε τις 28 ομάδες που προκρίνονται στη Γ’ φάση.
Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας την Παρασκευή:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πεντέλης):
ΑΟ Πετρούπολης – ΑΟ Καστέλας 9-8, ΣΚ Ροή – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 18-3.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):
Εθνικός Πειραιά – ΓΣ Περισετρίου 5-8, Πανιώνιος – ΑΝΟ Αργυρούπολης 15-4.
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Χαϊδαρίου):
Ολυμπιακός – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-3, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΕ Λαμίας 5-0 χωρίς αγώνα (δεν εμφανίστηκε η ΝΕ Λαμίας, η οποία μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και της αφαιρείται ένας βαθμός).
ΟΜΙΛΟΣ ΧΙΟΥ (Κολυμβητήριο Ιωνικό Χίου):
ΓΣ Ηλιούπολης – ΠΕΚΕΒ 19-2, ΝΟ Χίου – Μίλων 9-3.
Α΄ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΝΟ Καβάλας 6-10, ΟΦΘ – ΠΑΟΚ 0-24.
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):
Πλιτς Πλατς – Νο Ρεθύμνου 10-5, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 18-1.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
Νηρέας Γέρακα – ΝΕ Πατρών 11-11, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 15-2.
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):
ΠΑΣ Φοίβος – ΝΟ Λάρισας 0-5 χωρίς αγώνα (δεν εμφανίστηκε ο ΠΑΣ Φοίβος, που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός), Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 1-23, ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 11-4.
Με πλήρη αγωνιστική δράση και στους εννέα Ομίλους συνεχίστηκε το Σάββατο (6/4) η Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων. Στους περισσότερους Ομίλους έχουν ξεχωρίσει κάποιες ομάδες για τις προκρίσεις, αλλά το παζλ γι αυτές που θα πάνε στη Γ’ φάση θα συμπληρωθεί την Κυριακή (7/4) οπότε και ολοκληρώνονται οι αγώνες της Β’ φάσης. Θυμίζουμε ότι προκρίνονται οι τρεις πρώτες ομάδες από καθέναν από τους οκτώ Ομίλους και οι τέσσερις πρώτες από τον ένατο (Βόλου).
Τα αποτελέσματα του Σαββάτου σε όλους τους Ομίλους και οι μέχρι στιγμής βαθμολογίες:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πεντέλης):
ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΑΟ Πετρούπολης 6-18, Υδραϊκός – ΣΚ Ροή 4-7, ΑΟ Καστέλας – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 11-0, ΑΟ Πετρούπολης – Υδραϊκός 7-5.
Η Βαθμολογία: 1. ΑΟ Πετρούπολης 9 (3 αγ.), 2. ΣΚ Ροή 6 (2 αγ.), 3. ΑΟ Καστέλας 3 (2 αγ.), 4. Υδραϊκός 0 (2 αγ.), 5. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0 (3 αγ.).
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):
ΑΝΟ Αργυρούπολης – Εθνικός Πειραιά 5-12, Παλαιό Φάληρο – Πανιώνιος 6-5, ΓΣ Περιστερίου – ΑΝΟ Αργυρούπολης 15-9, Εθνικός Πειραιά – Παλαιό Φάληρο 2-11.
Η Βαθμολογία: 1. Παλαιό Φάληρο 6 (2 αγ.), 2. ΓΣ Περιστερίου 6 (2 αγ.), 3. Πανιώνιος 3 (2 αγ.), 4. Εθνικός Πειραιά 3 (3 αγ.), 5. ΑΝΟ Αργυρούπολης 0 (3 αγ.).
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Χαϊδαρίου):
Παναθηναϊκός – ΑΝΟ Γλυφάδας 13-3, Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 3-9.
Η Βαθμολογία: 1. Παναθηναϊκός 6 (2 αγ.), 2. Ολυμπιακός 3 (2 αγ.), 3. ΑΕ Χαϊδαρίου 0 (1 αγ.), 4. ΑΝΟ Γλυφάδας 0 (1 αγ.). Σ.Σ.: Η ΝΕ Λαμίας δεν εμφανίστηκε τελικά στους αγώνες.
ΟΜΙΛΟΣ ΧΙΟΥ (Κολυμβητήριο Χίου):
Μίλων – ΓΣ Ηλιούπολης 12-4, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Χίου 20-1, ΠΕΚΕΒ – Μίλων 6-5, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Βουλιαγμένης 7-10.
Η Βαθμολογία: 1. ΝΟ Βουλιαγμένης 6 (2 αγ.), 2. ΝΟ Χίου 3 (2 αγ.), 3. ΓΣ Ηλιούπολης 3 (3 αγ.), 4. ΠΕΚΕΒ 3 (2 αγ.), 5. Μίλων 3 (3 αγ.).
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΠΑΟΚ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 21-2, Ποσειδών Ορεστιάδας – ΟΦΘ 0-24, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΟΚ 7-24, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ποσειδών Ορεστιάδας 13-2.
Η Βαθμολογία: 1. ΠΑΟΚ 9 (3 αγ.), 2. ΝΟ Καβάλας 3 (2 αγ.), 3. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3 (3 αγ.), 4. ΟΦΘ 3 (2 αγ.), 5. Ποσειδών Ορεστιάδας 0 (2 αγ.).
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΧΑΝΘ – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 3-13, Πύρρος Ιωαννίνων – Άρης 2-23, ΕΑΤΕΚ – ΧΑΝΘ 15-0, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 6-6.
Η Βαθμολογία: 1. Άρης 6 (2 αγ.), 2. ΕΑΤΕΚ 6 (2 αγ.), 3. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 4 (3 αγ.), 4. Πύρρος Ιωαννίνων 1 (2 αγ.), 5. ΧΑΝΘ 0 (3 αγ.).
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):
ΟΦΗ – Πλιτς Πλατς 2-12, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χανίων 2-10, ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 11-4, Πλιτς Πλατς – Νηρέας Χαλανδρίου 3-5.
Η Βαθμολογία: 1. ΝΟ Χανίων 6 (2 αγ.), 2. Πλιτς Πλατς 6 (3 αγ.), 3. Νηρέας Χαλανδρίου 3 (2 αγ.), 4. ΝΟ Ρεθύμνου 3 (2 αγ.), 5. ΟΦΗ 0 (3 αγ.).
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΟ Ναυπλίου – Νηρέας Γέρακα 3-6, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΝΟ Πατρών 4-13, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 9-8, Νηρέας Γέρακα – ΝΑΟ Κέρκυρας 4-4.
Η Βαθμολογία: 1. ΝΟ Πατρών 6 (2 αγ.), 2. Νηρέας Γέρακα 5 (3 αγ.), 3. ΝΕ Πατρών 4 (2 αγ.), 4. ΝΑΟ Κέρκυρας 1 (2 αγ.), 5. ΝΟ Ναυπλίου 0 (3 αγ.).
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):
ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λάρισας 4-19, ΟΕΑΝΑΒ – Νηρέας Λαμίας 4-7, ΠΑΣ Φοίβος – ΟΥΚ Βόλου 3-19, ΝΕ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 20-3, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 11-5, Νηρέας Λαμίας – ΠΑΣ Φοίβος 10-7.
Η Βαθμολογία (3 αγ.): 1. ΝΕ Λάρισας 9, 2. ΟΥΚ Βόλου 9, 3. Νηρέας Λαμίας 6, 4. ΝΟ Λάρισας 3, 5. ΟΕΑΝΑΒ 0, 6. ΠΑΣ Φοίβος -1. Σ.Σ.: Ο ΠΑΣ Φοίβος έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας βαθμός.
Ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (7/4) οι αγώνες σε όλους τους Ομίλους (9) της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων και αναδείχθηκαν οι 28 ομάδες που προκρίνονται στη Γ’ φάση.
Είναι οι: ΣΚ Ροή, ΑΟ Πετρούπολης, Υδραϊκός, Παλαιό Φάληρο, Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου, Παναθηναϊκός, Ολυμπιακός, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Χίου, ΠΑΟΚ, ΟΦΘ, ΝΟ Καβάλας, Άρης, ΕΑΤΕΚ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΟ Χανίων, Νηρέας Χαλανδρίου, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Πατρών, ΝΑΟ Κέρκυρας, Νηρέας Γέρακα, ΝΕ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νηρέας Λαμίας.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πεντέλης):
Υδραϊκός – ΑΟ Καστέλας 11-4, ΣΚ Ροή – ΑΟ Πετρούπολης 11-9, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Υδραϊκός 1-17, ΑΟ Καστέλας – ΣΚ Ροή 3-11.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΣΚ Ροή 12
2. ΑΟ Πετρούπολης 9
3. Υδραϊκός 6
…………………………
4. ΑΟ Καστέλας 3
5. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):
Παλαιό Φάληρο – ΓΣ Περιστερίου 9-3, Πανιώνιος – Εθνικός Πειραιά 12-2, ΝΟ Αργυρούπολης – Παλαιό Φάληρο 7-12, ΓΣ Περιστερίου – Πανιώνιος 7-9.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Παλαιό Φάληρο 12
2. Πανιώνιος 9
3. ΓΣ Περιστερίου 6
………………………….
4. Εθνικός Πειραιά 3
5. ΑΝΟ Αργυρούπολης 0
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Χαϊδαρίου):
Παναθηναϊκός – ΑΕ Χαϊδαρίου 15-0, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ολυμπιακός 1-7, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 2-2.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Παναθηναϊκός 9
2. Ολυμπιακός 6
3. ΑΝΟ Γλυφάδας 1
………………………..
4. ΑΕ Χαϊδαρίου 1
Σ.Σ.: Η ΝΕ Λαμίας δεν εμφανίστηκε τελικά στους αγώνες.
ΟΜΙΛΟΣ ΧΙΟΥ (Κολυμβητήριο Ιωνικό Χίου):
ΝΟ Βουλιαγμένης – ΠΕΚΕΒ 18-3, ΝΟ Χίου – ΓΣ Ηλιούπολης 2-13, Μίλων – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-11, ΠΕΚΕΒ – ΝΟ Χίου 7-16.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
2. ΓΣ Ηλιούπολης 9
3. ΝΟ Χίου 6
……………………………..
4. ΠΕΚΕΒ 3
5. Μίλων 0
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
Ποσειδών Ορεστιάδας – ΝΟ Καβάλας 8-14, ΟΦΘ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 13-3, ΠΑΟΚ – Ποσειδών Ορεστιάδας 25-1, ΝΟ Καβάλας – ΟΦΘ 2-12.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΟΚ 12
2. ΟΦΘ 9
3. ΝΟ Καβάλας 6
…………………….
4. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3
5. Ποσειδών Ορεστιάδας 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
Πύρρος Ιωαννίνων – ΕΑΤΕΚ 5-17, Άρης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 17-2, ΧΑΝΘ – Πύρρος Ιωαννίνων 6-3, ΕΑΤΕΚ – Άρης 3-12.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Άρης 12
2. ΕΑΤΕΚ 9
3. Δελφίνια Πτολεμαίδας 4
………………………………..
4. ΧΑΝΘ 3
5. Πύρρος Ιωαννίνων 1
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):
Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Ρεθύμνου 11-4, ΝΟ Χανίων – Πλιτς Πλατας 12-2, ΟΦΗ – Νηρέας Χαλανδρίου 2-10, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 2-9.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Χανίων 12
2. Νηρέας Χαλανδρίου 9
3. Πλιτς Πλατς 6
………………………….
4. ΝΟ Ρεθύμνου 3
5. ΟΦΗ 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΑΟ Κέρκυρας – ΝΕ Πατρών 12-4, ΝΟ Πατρών – Νηρέας Γέρακα 11-4, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΑΟ Κέρκυρας 1-7, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 7-19.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Πατρών 12
2. ΝΑΟ Κέρκυρας 7
3. Νηρέας Γέρακα 5
…………………………
4. ΝΕ Πατρών 4
5. ΝΟ Ναυπλίου 0
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):
ΝΟ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 11-6, ΠΑΣ Φοίβος – ΝΕ Λάρισας 2-17, ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Λαμίας 16-5, ΟΕΑΝΑΒ – ΠΑΣ Φοίβος 9-2, ΝΕ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 20-4, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 5-11.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΕ Λάρισας 15
2. ΟΥΚ Βόλου 12
3. ΝΟ Λάρισας 9
4 Νηρέας Λαμίας 6
………………………….
5. ΟΕΑΝΑΒ 3
6. ΠΑΣ Φοίβος -1
Σ.Σ.: Ο ΠΑΣ Φοίβος έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας βαθμός.
Η Γ’ φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα διεξαχθεί 28-30/6. Η κλήρωση της Γ’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 8/5 στις 12.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.